Jano69
19.10.12,13:09
Nevedel som kam zaradiť túto otázku, ale viem, že sú tu ľudia schopní poradiť :) V pondelok som dostal v práci výpoveď, včera som bol na úrade práce, dala mi žiadosť, nech to tam donesiem a aj potvrdenie o ukončení prac. pomeru. Dnes som tam bol a iná pani mi povedala, že jej mám priniesť všetky pracovné zmluvy a dohody o ich ukončení, ktoré som za posledné 3 roky a doklady o ukončenom vzdelaní, s tým že v pondelok to mám priniesť. Samozrejme som si tieto papiere neodkladal a za posledné 3 roky som mal asi tak 7-8 brigádnickych zmlúv. Zohnať ich do pondelka a aj dohody o ich ukončení, je pre mňa prakticky nereálne. Dá sa s tým niečo robiť? Napr. keď som niekde mesiac brigádoval, zmluvu som mal na dobu určitú, treba teraz rýchlo kontaktovať zamestnávateľa aby mi dal tie papiere? Vidí sa mi to absolútne zbytočná požiadavka.
veronikasad
19.10.12,11:12
Dôvod skončenia prac.pomeru by si mal mať uvedený aj v zápočtových listoch. Zrejme jej ide len o posúdenie či išlo o pracovný pomer na dobu určitú alebo neurčitú. Pri dobe určitej sú iné podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti.

V Pondelok potrebuješ predložiť všetky zápočtové listy.
Jano69
19.10.12,11:17
Ak sa nemýlim, tak som nikdy v živote nedržal v ruke žiadny zápočtový list. Od posledného zamestnávateľa mám všetky papiere a to je akurát pracovná zmluva a dohoda o ukončení prac. pomeru. A naozaj nerozumiem tomu na čo, je potrebné niečo také napríklad, z brigády, kde som odrobil možno 15-20 dní v decembri 2010.
veronikasad
19.10.12,11:19
Ak sa nemýlim, tak som nikdy v živote nedržal v ruke žiadny zápočtový list. Od posledného zamestnávateľa mám všetky papiere a to je akurát pracovná zmluva a dohoda o ukončení prac. pomeru. A naozaj nerozumiem tomu na čo, je potrebné niečo také napríklad, z brigády, kde som odrobil možno 15-20 dní v decembri 2010.
Ak si pracoval na pracovnú zmluvu, každý zamestnávatel by ti mal dať pri skončení pracovného pomeru Zápočet odpracovaných rokov.

Odkedy trval posledný pracovný pomer ? Bol uzatvorený na dobu určitú, alebo neurčitú (kukni do zmluvy).
Jano69
19.10.12,11:20
Bol na dobu určitú 1 rok. Trvanie bolo od 1.9.2012 do 15.10.2012 - bol som ešte vo výpovednej lehote
veronikasad
19.10.12,11:23
Bol na dobu určitú 1 rok. Trvanie bolo od 1.9.2012 do 15.10.2012 - bol som ešte vo výpovednej lehote
Chcel si asi napísať v skúšobnej dobe ...
A predchádzajúci pracovný pomer bol na dobu určitú alebo neurčitú ?
Jano69
19.10.12,11:30
presne tak :D v skúšobnej dobe
predchádzajúce pracovné pomery boli všetko brigády, či už cez agentúry alebo priamo zamestnávateľa a nie som si istý teda, ale mali by to byť zmluvy na dobu určitú všetko
veronikasad
19.10.12,11:32
presne tak :D v skúšobnej dobe
predchádzajúce pracovné pomery boli všetko brigády, či už cez agentúry alebo priamo zamestnávateľa a nie som si istý teda, ale mali by to byť zmluvy na dobu určitú všetko
Máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch ?

Kedy si naposledy poberal dávku v nezamestnanosti ?(dátum ukončenia pobedarnia DvN)
Jano69
19.10.12,11:37
DvN som nikdy nepoberal, keďže školu som skončil len teraz v septembri
veronikasad
19.10.12,11:38
DvN som nikdy nepoberal, keďže školu som skončil len teraz v septembri
Počas štúdia - cez agentúry si naozaj mal uzatvorené pracovné zmluvy ? Neboli to len dohody o brigádnickej práci študenta ?
Jano69
19.10.12,11:44
Znova správne, dohody o brigádnickej práci študenta, resp. dohoda o vykonaní práce ak sa nemýlim je druhá verzia. Zmluvu na TPP som mal jedinú teraz od 1.9. do 15.10.
veronikasad
19.10.12,11:46
Znova správne, dohody o brigádnickej práci študenta, resp. dohoda o vykonaní práce ak sa nemýlim je druhá verzia. Zmluvu na TPP som mal jedinú teraz od 1.9. do 15.10.
Počas dohôd nie si poistený v nezamestnanosti. Nárok na žiadnu dávku v nezamestnanosti ti nevznikne. Počas evidencie na UP bude za teba len štát platiť zdravotné poistenie.

Kolko máš rokov ?
Jano69
19.10.12,11:50
21 rokov mám, mne nejde o dávku v nezamestnanosti, mne ide len o to, že do 7 pracovných dní sa mám prihlásiť na úrad práce a dnes som zistil, že mám z toho takéto povinnosti, do pondelka je pre mňa nereálne tieto papiere pozháňať

neviem či teda jednoducho niekde neuviazla komunikácia, či som sa nepochopil s pani na úrade, či si ona nemyslela, že som mal viacero zamestnaní, alebo či si nemyslí, že ja žiadam o dávku v nezamestnanosti (aj keď som si na 99% istý, že som jej vravel, že som len brigádoval)
veronikasad
19.10.12,11:52
21 rokov mám, mne nejde o dávku v nezamestnanosti, mne ide len o to, že do 7 pracovných dní sa mám prihlásiť na úrad práce a dnes som zistil, že mám z toho takéto povinnosti, do pondelka je pre mňa nereálne tieto papiere pozháňať

neviem či teda jednoducho niekde neuviazla komunikácia, či som sa nepochopil s pani na úrade, či si ona nemyslela, že som mal viacero zamestnaní, alebo či si nemyslí, že ja žiadam o dávku v nezamestnanosti (aj keď som si na 99% istý, že som jej vravel, že som len brigádoval)
Povedz pracovníčke UP, že pracovný pomer skončený 15.10. je tvoj prvý pracovný pomer na pracovnú zmluvu. Od posledného zamestnávatela si vypýtaj Zápočet odpracovaných rokov, ak ti ho nedal pri skončení prac.pomeru. Žiadny iný doklad okrem dokladov o vzdelaní na UP k evidencii nepotrebuješ.
Jano69
19.10.12,11:55
mimo toho chce odomňa ešte zo živnosti, ktorú som mal živnostenské listy a ukončenie živnosti - toto treba doniesť alebo nie?
veronikasad
19.10.12,11:56
mimo toho chce odomňa ešte zo živnosti, ktorú som mal živnostenské listy a ukončenie živnosti - toto treba doniesť alebo nie?
Ako študent si mal živnostenský list ? Kedy si ukončil podnikanie ?
Jano69
19.10.12,11:57
v apríli 2011
veronikasad
19.10.12,12:00
v apríli 2011
Ak si si neurobil z Potvrdenia o ukončení živn.oprávnenia, ktoré si dostal na UP "lietadielko", kopiu odovzdaj na UP. Potrebujú doklad o ukončenej živnosti, inak ťa na UP nezaevidujú.
Jano69
19.10.12,12:04
no lietadielko to asi nebolo ale bohvie či to nájdem, ak by nie, tak by mi to mali vedieť znovu vydať na živnostenskom úrade predpokladám - kópie samotných živ. listov treba doniesť tiež?
lebo v konečnom dôsledku mi to vychádza, že zo zamestnania ešte zohnať zápočet odprac. rokov a potom už len k živnosti papiere a zo školy
veronikasad
19.10.12,12:07
no lietadielko to asi nebolo ale bohvie či to nájdem, ak by nie, tak by mi to mali vedieť znovu vydať na živnostenskom úrade predpokladám - kópie samotných živ. listov treba doniesť tiež?
lebo v konečnom dôsledku mi to vychádza, že zo zamestnania ešte zohnať zápočet odprac. rokov a potom už len k živnosti papiere a zo školy
Kopie ŽL nepotrebuješ, potrebuješ potvrdenie zo ŽU odkedy dokedy živ.oprávnenie trvalo

Ostatné doklady tak ako píšeš
Jano69
19.10.12,12:09
Super :) veľká vďaka - som zachránený asi :) v prípade problémov na úrade sa odvolám na diskusné fórum www.profesia.sk :D
veronikasad
19.10.12,12:11
Super :) veľká vďaka - som zachránený asi :) v prípade problémov na úrade sa odvolám na diskusné fórum www.profesia.sk (http://www.profesia.sk) :D
nemyslel si porada.sk ?
dobrava
29.10.12,09:45
Prosím, ako je to v prípade, ak svokor pracoval v TPP viac ako 15 rokov u jedného zamestnávateľa,ktorý mu dal k 31.1.2012 výpoveď z organizačných dôvodov. Posledný deň zamestnania /alebo v ochrannej lehote - sám nevie/, išiel na dlhodobú PN, ktorá mu stále trvá. Možno mu bude priznaný invalidný dôchodok, možno nie. Ak nie, pôjde na ÚP. Má možnosť čerpať podporu v nezamestnanosti v takomto prípade? Trvá mu počas jeho dlhodobej PN poistenie v nezamestnanosti zo zamestnania, aj keď počas poberania PN nie je povinný platiť PvN, alebo sa považuje za ukončené? Ak by po ukončení PN išiel na ÚP podpora by mu bola vypočítaná z príjmu z posledného zamestnania. Môže sa pripoistiť na "balík", aby mu vyšla max. podpora? Ďakujem.
veronikasad
29.10.12,11:15
Prosím, ako je to v prípade, ak svokor pracoval v TPP viac ako 15 rokov u jedného zamestnávateľa,ktorý mu dal k 31.1.2012 výpoveď z organizačných dôvodov. Posledný deň zamestnania /alebo v ochrannej lehote - sám nevie/, išiel na dlhodobú PN, ktorá mu stále trvá. Možno mu bude priznaný invalidný dôchodok, možno nie. Ak nie, pôjde na ÚP. Má možnosť čerpať podporu v nezamestnanosti v takomto prípade? Trvá mu počas jeho dlhodobej PN poistenie v nezamestnanosti zo zamestnania, aj keď počas poberania PN nie je povinný platiť PvN, alebo sa považuje za ukončené? Ak by po ukončení PN išiel na ÚP podpora by mu bola vypočítaná z príjmu z posledného zamestnania. Môže sa pripoistiť na "balík", aby mu vyšla max. podpora? Ďakujem.
Ak trvá pracovný pomer, trvá aj poistenie v nezamestnanosti. (zistíš podľa dátumu vzniku práceneschopnosti na kladenke). Ak pracovný pomer trvá, obdobie PN je vylučitelná doba pre výpočet dávky v nezamestnanosti.
dobrava
31.10.12,09:25
Ďakujem. Tvrdí mi, že mu PP trvá. To znamená, že by sa mohol na pár dní prihlásiť na všetky poistenia, teda na "balík" z rozdielu VZ zo zamestnania a mohol by poberať max. podporu?
zalobaba
14.11.12,22:25
Má nárok na podporu v nezamestnanosti študent VŠ externá forma štúdia, ktorý mal v priebehu r. 2011 a 2012 uzatvorenú jednu Dohodu o brigádnickej práci študenta a jednu Dohodu o pracovnej činnosti (súbežne) a pôjde sa na ÚP prihlásiť v januári r. 2013?
Ďakujem.
Xanti
14.11.12,22:29
Má nárok na podporu v nezamestnanosti študent VŠ externá forma štúdia, ktorý mal v priebehu r. 2011 a 2012 uzatvorenú jednu Dohodu o brigádnickej práci študenta a jednu Dohodu o pracovnej činnosti (súbežne) a pôjde sa na ÚP prihlásiť v januári r. 2013?
Ďakujem.
NIE nemá nárok na podporu v nezamestnanosti, nakoľko z dohôd sa momentálne odvody na toto poistenie neplatia.
dobrava
10.02.13,17:48
Prosím poradiť, aké povinnosti vznikajú, ak si osoba, vedená na ÚP v evidencii nezamestnaných nájde prácu na dobu určitú?
Je potrebné odhlásenie na VZP, SP /je osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku/ do 8 dní od začatia pracovného pomeru? Alebo stačí, ak toto všetko nahlási nový zamestnávateľ? Ďakujem.
dobrava
11.02.13,18:47
Prosím, vie niekto poradiť? Ďakujem.
veronikasad
11.02.13,18:48
Prosím poradiť, aké povinnosti vznikajú, ak si osoba, vedená na ÚP v evidencii nezamestnaných nájde prácu na dobu určitú?
Je potrebné odhlásenie na VZP, SP /je osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku/ do 8 dní od začatia pracovného pomeru? Alebo stačí, ak toto všetko nahlási nový zamestnávateľ? Ďakujem.
Prácu na dohodu, alebo pracovnú zmluvu ?
dobrava
13.02.13,19:38
Prácu na dohodu, alebo pracovnú zmluvu ?

Práca na dobu určitú - normálne na pracovnú zmluvu. Ďakujem.
veronikasad
13.02.13,19:43
Prosím poradiť, aké povinnosti vznikajú, ak si osoba, vedená na ÚP v evidencii nezamestnaných nájde prácu na dobu určitú?
Je potrebné odhlásenie na VZP, SP /je osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku/ do 8 dní od začatia pracovného pomeru? Alebo stačí, ak toto všetko nahlási nový zamestnávateľ? Ďakujem.
Na UP musí odovzdať kopiu pracovnej zmluvy (tuším do 3 prac.dní). Ak dohodnutá mzda presahu 143,40€, vyradia ju z evidencie. Keď jej príde rozhodnutie o vyradení z evidencie, treba ho odniesť do zdravotnej poisťovne.

Nezdá sa mi, žeby ako uchádzač o zamestnanie mohla byť evidovaná súčasne ako osoba starajúca sa o dieťa v ZP a SP.
dobrava
15.02.13,19:30
Ďakujem za odpoveď, stačí len vybaviť VZP? Myslím, že aj na SP je potrebné odniesť RL FO,alebo nie?
o tom, či ako uchádzač o zamestnanie môže byť aj osoba starajúca sa o dieťa do 6rokov sme už polemizovali, údajne to môže byť, nedostal som však jednoznačnú odpoveď.