fortunka
19.10.12,13:54
Dobrý deň,
mám nasledujúci problém (možno je tu podobná téma, ale našla som iba také "nekompletné"):
Priatel mal zmluvu s Tcomom este v roku 2008-2009, prestali sme ich sluzby pouzivat v tcome sme boli osobne, vycislili nam pokutu, tu sme zaplatili v hotovosti. Zmenili sme adresu a odstahovali sa.
Pravdepodobne ostali neuhradene faktury, lebo ked som si zriadila na poste (aj po cca pol roku, kvoli zakaznikom) presmerovanie posty, zrazu nam prisiel list od exekutora na uhradenie cca 25EUR, zaplatila som to hned ako to prislo (bolo to dost neskoro, lebo posta ten list objavila "nahodou", bola na sukromnu osobu), to bolo v januari. Prislo mi prisiel dalsi list na exekuciu ale teraz bola asi zakladna suma cca 314E, zaplatila som to. Najhorsie je, ze tieto listy su ako pre hotentotov, som naozaj dobra citatelka a nie som hlupa, ale ja proste neviem za co to je. No najlepsia vec je ze znovu prisiel riadny prikaz na uhradu od dalsej exekutorky (celkovo si to posuvali 2 firmy a 2 exekutori) zase na 314E + kadejake prislusenstva. TO uz ma nazurilo a napisala som vsade list (sud, 1 exe, 2.exe aj Tcom) s tym, ze sa od zaciatku snazim tieto veci vyrovnat, nikto nekomunikuje, dovolat sa tam neda, na emaily neodpisuju, postou nic... a pridala som vsetky doklady o uhradach, uhradach sudnych poplatkov a pod. NIC, ziadna reakcia. Teraz mi prisiel pred cca 3 mesiacmi prikaz na exekuciu z uctu... no asi nepochodili, sice mame dost penazi, ale osobny ucet priatel nema. Napisala som im, ze to hadam nemyslia vazne, ved doklady a vsetko maju, ze som to uhradzala, ak som nieco este dlzila mali mi normalne odpisat a doplatilo by sa. NIC... teraz tu mam prikaz na uhradu alebo predvolanie k exekutorovi.. takze som sa rozhodla, ze vsetko uhradim este raz, aby nam po byte nebehal exekutor (byt nie je priatelov, nepochodi...) s policiou. Kde sa ako sa mozem domahat svojich uz uhradenych penazi? Ako sa ja mozem branit voci tomu, ze z 300Euro teraz mam zase uhradit 1000EUR aj ked od zaciatku sa snazim s nimi komunikovat? AJ to neviem presne kolko a za co... uhradim o euro viac alebo menej, zase ma budu nahanat?
fortunka
19.10.12,17:57
Hmmm... nikto neporadi kam sa obratit? :)
Zita5
19.10.12,17:59
Na právnika sa treba obrátiť .
Dantess
19.10.12,18:00
Však exekútor, ktorý ťa vymáha musí mať nejaký telefón, poprípade adresu. Choď tam osobne aj s potvrdeniami o zaplatení. Inak neviem, keď hovoríš, že nikto nekomunikuje...
pepsikova
19.10.12,18:26
..a ty ideš všetko hradiť znova?..vezmi všetky doklady, ale všetky,aj čo si písala súdu, exekútorom, t-comu a podaj trestné oznámenie za neoprávnené obohacovanie na exe, t-com ..ak máš všetko vyplatené a stále ti chodia nejaké faktúry,navyšované o penále z omeškania, dokonca zablokujú účet-tak to je podozrivé, či nie?..a presne to isté by som poslala na súd, ako námietku voči exekúcii,(uveď číslo) ktorá je už vyplatená, zvlášť, ak nie je s kým komunikovať..a dolož dokladmi...
xtriadax
19.10.12,19:12
Však exekútor, ktorý ťa vymáha musí mať nejaký telefón, poprípade adresu. Choď tam osobne aj s potvrdeniami o zaplatení. Inak neviem, keď hovoríš, že nikto nekomunikuje...

riešim niečo podobné s právnikom už od marca myslím. Len toľko exekútor síce telefón má ale neviem či sa ti podarí s nejakým spojiť keď povieš že niečo urobili na čo nemal právo. Telefón berie vždy nejaká dievčina čo je na praxi a ona za nič nemôže a hlavne sa tomu vôbec nerozumie. Najviac ma vytočí keď mi povie že to mám zaplatiť a budem mať pokoj pritom som to už raz zaplatil. Ona tam žiadny papier nemá o tom. A najlepšia perlička celého je že po prvom liste čo som mu poslal mi na druhý deň poslal list že mi blokuje účty. Po druhom liste mi napísal že to môže zastaviť len súd. Zo súdu už mám dva týždne doma papier ale účet stále zablokovaný. Je to pre nich biznis a oni si potrebujú navýšiť len poplatky.
Fortunka prajem pevné nervy a dobrého právnika
blavaciko
19.10.12,19:26
zalovat a pozadovat nahradu skody za psychicku ujmu!
draik
19.10.12,19:28
Buď si to zanalyzujete sama, alebo to necháte na právnika. Zaplatené peniaze Vám nikto nevráti, keďže navrátenie do predošlého stavu je v exekúcii vylúčené.
fortunka
19.10.12,19:42
pepsikova - to som uz raz urobila(okrem trestneho). Mne ako uctovnikovi nejde do hlavy ako je toto mozne. ako moze nejaka firma/exe/a pod prijat peniaze na zaklade nicoho. ved tie co som uz zaplatila niekde lietat musia.

Najlepsie je, ze to este pretahuju roky... s tymi listami je to to iste, ako nahle zareagujem za par dni mame obalku v schranke. Zle znasam ked mam nebodaj nieco nezaplatene a teraz riesit toto. Urobia z riadnych ludi totalnych idiotov a zlocincov. Este dam dokopy papiere a poradim sa s inou exekutorkou a uvidim. Viem si predstavit lepsie minute peniaze.

K vrateniu penazi poviem len to, ze v tomto state sa maju dobre len darmozraci. uz je fu naozaj vsetko mozne. To akoze nejaky pan exekutor pojde na dovolenku za moje peniaze, ktore mu ani nepatria. Uroky a poplatky ani nehovorim....
hubatá
19.10.12,22:01
Dozor nad exekútorom vykonáva súd. Na rozhodnutiach musíš mať dve spisové značky: napr. EX 000/2012 je číslo exekútorského spisu, a napr. 35Er 000/2012 je spisová značka súdu. Do obidvoch spisov ako účastník máš možnosť nahliadnuť, stačí si dojednať e-mailom deň. Spis ti nenechajú čítať bez dozoru, takže máš hneď na mieste možnosť sa informovať, požiadať o vysvetlenie, prípadne aj vyrovnať do pokladne na mieste to čo nemáš zaplatené.

Mne sa však zdá, že ty to nechceš riešiť: predsa keď mením adresu tak sa postarám o to aby mi mali kam chodiť doporučené listy a to si ty zrejme neurobila. Inak by si mala rozhodnutia súdu (platobný rozkaz, uznesenie o dlžobe) doručené doporučenou poštou do vlastných rúk z ktorých by si sa dozvedela akú sumu dlžíš. Zrejme si dostala opatrovníka od súdu keď si poštu nepreberala a tak nastúpil exekútor a znova si doporučenú poštu ani od neho nepreberala.

Konať treba rýchle, lebo každým dňom je to pre teba drahšie a drahšie. Aj exekútor môže požiadať o opatrovníka ktorý za teba preberie všetku poštu.

To čo tu píšeš mi pripadá že vieš o poriadne veľkej dlžobe.
fortunka
20.10.12,18:14
Hubata: o osobnom nahliadnuti som nevedela. Nejde o velku dlzobu :) povodne bola faktura 200Eur.. a hned ako mi prisla prva vyzva tak sme to zaplatili (bolo to tych 313EUR.. ktore teraz dookola vymahaju a napocitavaju. A VOBEC nic nenechavame len tak, hned ked nam prislo opatovne vymahanie dlhu sme im pisomne poslali vsetky podklady s listom a NIK sa nam neozval, mali aj adresy aj kontakty, vlastne az teraz prisiel papier s tym ze to mame okamzite zaplatit... telefon tam nik nebral, napisala som email a prisiel dalsi list s vyhrazkami, ze na nas poslu policiu. Keby si si to riadne precitala, tak by si si vsimla ze sme si dali zbierat postu na poste, taktiez mali adresu na office, kde nam dovtedy aj tak chodila vsetka posta od tcomu. Opatrovnika sme nedostali (hovorim sme, lebo tato faktura ani nie je na mna, je to vlastne priatelov stary telefon, ktory sme osobne zrusili v tcome ked sme sa stahovali a vyplatili sme pokutu za predcasne odpojenie a NIC o dlhoch nespominali, takze som o tom ani nemohla vediet). Denne navysovanie dlhu nie je ake velke (presne 0,15EUR), ale aj tak to nie je nic prijemne cakat kedy nam niekto doma zazvoni :P Mna by netrapilo to, ze mame zaplatit 1000EUR za 200EUR fakturu, KEBY SME TO NEUHRADZALI... lenze ked sme to raz zaplatili (a hned na prvu vyzvu zo sudu, alebo advokata-teraz neviem presne, exekutor to este nebol), tak nechapem preco a za co.
hubatá
21.10.12,05:48
Nazri do spisu a uvidíš, čo všetko tam máš okrem 200 € napočítané: asi ste zaplatili len tých 313,- €,ale ste nezaplatili asi úroky z omeškania, a vás dali zrejme k exekútorovi aj za nezaplatenie ostatných poplatkov: úroky, súdne poplatky za vydanie platobného rozkazu, advokáta, vstupné poplatky za exekúciu. Exekútor predsa pred vydaním exekučného príkazu vydáva poslednú výzvu, aby ste v lehote 14 dní všetko zaplatili, inak vydá príkaz na exekúciu. To ste prevzali?

Ale troška nádeje do teba vlejem: prebehlo v médiách že nejaký pán (myslím že z Prešova) vyhral súd a nemusel platiť tie likvidačné úroky z omeškania, bohužiaľ si nepamätám ktorá telefónna firma to bola (ak niekto viete tak jej to sem šupnite).
Daj si na Ministerstvo spravodlivosti SR dotaz (majú na to e-mail na svojej vebovej stránke) že žiadaš o informáciu v zmysle info zákona ktorým uznesením vyhral ten pán súd. Potom si napíš žiadosť na okresný súd, ktorý je nadriadený exekútorovi o odpustenie úrokov v zmysle toho uznesenia. Mal by ti okresný súd potom dať opravné uznesenie a tú sumu potom zaplatíš.
Ale ty tu nestrácaj čas a konaj, lebo tebe nabiehajú úroky z omeškania zo všetkých poplatkov, aj tých čo sa platia exekútorovi a preto ti to nabieha na výslednej sume ako šialené.

Ja by som tým, že si na okresnom súde objednáš na nahliadnutie spis, čomu nebudeš rozumieť,tak ti pracovníčka v infocentre poradí a poradí ti tiež so žiadosťou čo do nej napísať. Ale konaj urýchlene, pre teba každý deň znamená nemalú finančnú stratu.

Žiaľ, stále mi vychádza že síce beháš, telefonuješ - ale ty o tom nemáš žiadny doklad: zapamätaj si, že keď nemáš ako písomný doklad aspoň e-mail, tak sa s tebou nikto nebude baviť.
fortunka
30.10.12,19:31
Ja som to už uhradila a poslala som priateľa nech sa ide poradiť a vybaviť si to. Naozaj nemám čas ani chuť toto riešiť, mám starostí dosť:) Novodobo daňovú kontrolu, ktorá sa mi bude fajn robiť keď som na materskej :P Inak nikam nebeham a netelefonujem, takže s tým dokladom je to ok, vždy som im posielala všetko písomne. A k tým úrokom, ja som vyplatila všetko, istinu, úrok, poplatky súdne a náklady na vymáhanie (tam sa mi zdá, že ešte nebola reč o exekútorovi, niektoré veci sa posielali priamo na účet súdu). Zase čítať aj počítať viem, bežne riešim exekúcie zamestnancom a tak a zatial som nikdy problem nemala, ked to vyplatili dostali papier, ze je to ok... ale toto u nas.. NIC. Absolutne NIC.... spolu to bolo tých 313EUR. Teraz si tam naratali kopec nakladom exekutora a neviem co, aj ked som to zaplatila. No nemam na to pekného slova :))) Ja preberám všetku poštu, takže všetko čo poslali určite mám... ale ako hovorím tak medzi jedným listom aj rok prešiel. Teda až na tento posledný, ktorý príšiel hneď o týždeň (ani len doba na vyplatenie neprešla :P ).
expeeert
31.10.12,06:14
mimotemy
Čo z tohto vyplýva?
Ad1. Že treba dôsledne archivovať všetky šeky a doklady min 10 rokov, lebo aj po takom čase si na Vás spomenú.
Ad.2 Že si treba písomne vyžiadať, keď sa niekde odhlasujem, že nemám voči nim žiadne podlžnosti. (toto by ma teda nenapadlo, veď keď sa niekde odhlásim, mali by si spoločnosti vo vlastnom záujme nejak sami automaticky zistiť, či je všetko vyplatené - existuje predsa nejaký variabilný symbol, podľa ktorého by sa to malo dať všetko jednoducho zistiť - zrejme v tom majú všetky veľké spoločnosti bordel a je jednoduchšie to potom posunúť exe.)
fortunka
03.11.12,07:43
Expeeert presne tak, ale nauc to chlapa co si nevie zapamatat, ze ked nieco plati/kupuje a pod. musi mi doniest fakturu... no psycho :)))