Kurty001
19.10.12,14:02
Dobrý deň,

chcel by som sa informovať že ak pracujem na dohodu, či môžem isť na PN. Ako dohodar mi zamestnávateľ povedal, že nemôžem isť na dovolenku, jedine neplatenú a to jedine vtedy kedy mi on povoli. Že ja som na dohode tak sa musím prispôsobovať. Ak napríklad budem chorý, tak nato nepotrebujem povolenie zamestnávateľa nie ?

A druhá otázka je, že pracujem v malom bufete ktorý je v niečo ako sklad je tam strašná zima ale keďže pracujem v bufete musím mať šľapky v čom mi je zima. Je tam 18 stupňov neviete aká môže byt minimálna teplota na takomto pracovisku ?

Ďakujem
veronikasad
19.10.12,12:06
Dohodár nemá nárok na dovolenku, ani nemocenské dávky. V prípade ochorenia ti lekár vystaví PN-ku. Kopiu začiatku aj konca PN odovzdáš zamestnávatelovi (len pre ospravedlnenie neprítomnosti v práci) a originál odovzdáš na UP. (jednu kopiu si urob aj pre seba)
Kurty001
19.10.12,12:08
Nejde mi ani tak o nemocenské dávky ako o to, aby som nebol paru dni v práci keď že vedel ze mám niečo naplanované a spravil to schválne, tak ja by som rad spravil tiež schválne a hodil sa na maródku :)
veronikasad
19.10.12,12:10
Nejde mi ani tak o nemocenské dávky ako o to, aby som nebol paru dni v práci keď že vedel ze mám niečo naplanované a spravil to schválne, tak ja by som rad spravil tiež schválne a hodil sa na maródku :)
Takéto schválnosti sa medzi slušnými ľuďmi nerobia. O tvojej PN-ke rozhoduje ošetrujúci lekár.
Kurty001
19.10.12,12:11
:) veru tak nerobia, ja som mu slušne povedal že robiť budem ale mam aj svoje vybavovania a jeho napríklad nezaujíma ani to, že musím aj na úrad práce :) Jasné že rozhoduje lekár :) ale tam by problém nemal byť
veronikasad
19.10.12,12:14
:) veru tak nerobia, ja som mu slušne povedal že robiť budem ale mam aj svoje vybavovania a jeho napríklad nezaujíma ani to, že musím aj na úrad práce :) Jasné že rozhoduje lekár :) ale tam by problém nemal byť
Akú dohodu máš uzatvorenú (dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o pracovnej činnosti) ? a koľko hodín v mesiaci skutočne odpracuješ ?
Kurty001
19.10.12,12:17
dohoda o pracovnej činnosti a skutočne možno aj cez 100 :D
veronikasad
19.10.12,12:19
dohoda o pracovnej činnosti a skutočne možno aj cez 100 :D
Postraš pána majitela Inšpekciou práce. Na dohodu o pracovnej činnosti nesmieš odpracovať viac ako 10 hod. týždenne. A pri takomto pracovnom čase naozaj nie je problém hlásiť sa na UP. A zarobiť by si nemala viac ako 143€ mesačne, inak ťa vyradia z evidencie.
Kurty001
19.10.12,12:22
Jasne jasne to viem :) už len paru mesiace a pôjdem na absolventskú prax. Veronika ďakujem ti za rady :) cením si to. Prajem pekný deň a tiež aj víkend.