TheSteven
20.10.12,19:14
Ahojte chcel by som si kúpiť Notebook Acer V3-531G-B9806G75MAKK , je celkom dobrý , má 750GB HDD, 6 GB RAM, Procesor Intel Pentium B980, Grafická karta nVidia GeForce GT630M 1024 MB, DVD+/RW DL,

Chcel by som sa spýtať či by tento notebook utiahol nejaké ve)ľké hry napr. aj an uplne malom rozlišení ako napríklad 640x*** , Má celkom výkonnú gigovú grafickú kartu, chcel som sa spýtať či sa oplatí kúpiť aby utiahol napr GTA IV, stojí 579,99 €

Oplatí / Neoplatí ??

Aka by sa neoplatil tak by som bol rád ak by ste mi v približne tej cene, a tej značky vybrali nejaký výkonný NTB možno aj trochu lepší ako tento ale to asi nepojde... tak díky vopred za radu .. :)
Nandrolon
20.10.12,17:33
... môj názor....

či utiahne/neutiahne.... vynechajme /utiahne/

...... za 579,99 eur by som:

1. ACER nekupoval...
2. ACER s B980 dupľom nekupoval...

- zháňaj niečo s i3 alebo i5, pokiaľ možno s IVY Bridge.......

- grafika je to pekná, ale nič moc.... dnešné interné s procákom i3, i5, i7 sa dokáže skoro vyrovnať dedikovaným grafikám....
- ak už dnes dedikovanú, tak by som bol za nejakú nVidia 2 GB.

- značku hodnotím subjektívne /mám už 3-tí v poradí/, ale išiel by som znovu do FUJITSU - čistého japonca....
TheSteven
20.10.12,17:52
díky za radu,
mecky
21.10.12,07:21
tak konkretne tento by hry utiahol v pohode
procesor dostacujuci, oproti i3 velmi nezaostava,
grafika: v tejto cene sa lepsia zohnat ani neda, mytus ze velkost pamete urcuje vykon, ako vidiet vyssie stale pretrvava
ale celkovo v tejto cene sa da zohnat aj lepsi, na acer je to dost prestrelene :)
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g580-dark-metal-d355907.htm
http://www.alza.sk/asus-k55vm-sx102-hnedy-d348373.htm
Nandrolon
21.10.12,10:43
- ty si zrejme celkom dobre nepochopil že ja tvrdím aby zobral niečo s procákom i3-i5 /na i7 to bude málo euráčov/ s integrovanou grafikou /ktorá je na úrovni priemerných dedikovaných grafík u týchto konkrétnych procesorov.../
- ak už trvá na dedikovanej, zobral by som aspoň tú 2 GB...

ps: mňa ideš napádať že verím mýtusom o veľkosti pamäte a ty mu doporučíš 2 GB nVidia, žeby schíza ??????
Nandrolon
21.10.12,10:44
a teda ja namiesto tej číny tiež hodím niečo do pľacu:
http://www.alza.sk/fujitsu-lifebook-ah532-garnet-red-d347724.htm
mecky
21.10.12,12:18
tak si sem hodil korea+malaysia :)
nic proti futjisu, veci robia tiez kvalitne
oproti tym mojim vyberom bude (uz aj tak biedny) vykon v hrach tak 30-50%mensi
Nandrolon
21.10.12,12:42
Značka je to japonská, nech sa robí kdekoľvek stále je to japonec.
Na špičkové štvorkolky yamaha grizzly tiež nikto nepovie že sú čínske a vyrábajú sa tam ... /yamaha ich tam dala vyrábať pre seba od roku tuším 2008/...

- a k veci:

- ASUS má veľmi nadupané notebooky za skvelú cenu, aj MSI, ale značky sa trochu bojím.
Fujitsu robí kvalitné veci a mám už 3. od tejto značky a ani jeden nekľaknul... Po MSI som pri poslednej kúpe kukal, keď som si pozrel konfiguráciu a cenu, skoro som odpadol, ale radšej som ostal pri zemi, a priplatil si za fujitsu /ináč mal som veeeeeeľmi špecifickú požiadavku 18,4 palc. displej a toto spĺňal Fujitsu.../

- tvrdím ale že na grafike, ktorá je integrovaná pri i3 a i5 tiež rozchodí nejednu hru v slušnom rozlíšení. Vždy som bol odporca integrovaných grafík, ale keď vidím ako šlapú, trochu začínam meniť názor.
mecky
21.10.12,15:55
msi robi ntb naozaj pochybnejsej kvality, tie neodporucam ani ja nikomu, snazia sa tlacit kofiguraciou nadupanejsie stroje, ale spracovanim to je biednejsie, to uz acer posluzi lepsie

ano, dnesne integrovane toho zvladaju uz dost, na HD3000 a 4000 sa da uz zahrat, ale na hry typu GTA IV a podobne (ako to chce autor)to naozaj nieje, ide hlavne o to ze pri niektorych hrach tvori tento vykonnostny rozdiel aj rozdiel medzi hratelnou a nehratelnou hrou
newmi
21.10.12,21:43
Má celkom výkonnú gigovú grafickú kartu,

na tom kolko giga ma graficka karta pramalo zalezi! Kedy si to ludia uz konecne uvedomia? :rolleyes:
Ide o archiktekturu, o triedu grafickej karty ci ako to povedat.

Inak Acer ani zadarmo, velmi poruchove a nekvalitne notebooky, hlavne poslednu dobu som na ne nic dobre nepocul/necital. Ked uz fakt malo €cok je, tak aspon Asus.
Nandrolon
22.10.12,04:17
Na GIGA záleží asi v takom "širšom" ponímaní.... V takom zmysle že v drvivej väčšine vo výpočtovej technike platí, že čo je novšie, je aj väčšie aj rýchlejšie....
Proste nová 2 GB grafika bude rýchlejšia ako dvojročná 1 GB grafika.
Detto USB kľúče, HDD, hrafické pamäte, RAM-ky....
Myslíte že dnešný 5200 ot. HDD bude rovnako rýchly ako 5200 otáčkový HDD spred piatich rokoch?
Skúste dnes nejaký 4 GB USB kľúč 2.0 /menší sa už zohnať nedá/ a odmerať mu rýchlosť pri kopírovaní a skúste zobrať nejaký 1 GB USB 2.0 kľúč spred 4 rokoch a takisto mu zmerať rýchlosť.

Veľkosť samostatne síce nezáleží /napr. herné grafiky GTX boli drahé jak sviňa a mali 256 MB pamäte a pritom boli už s väčšou pamäťou, na ktorých hry nešli rozchodiť.
Vo všeobecnosti ale platí že čím vyššia pamäť, tým je aj rýchlejšia, pretože je novšia a technológie v tejto oblasti idú dopredu nie ročne, ale by som povedal TÝŽDENNE...
mecky
22.10.12,06:31
s pametou grafik tejto slabej kategorie je to asi tak ze vyrobcovi ide len o vecsi zisk, tak tam narve 2gb dedikovanej pamete, ktoru karta nema sancu vyuzit, pricom to predrazi cely stroj priblizne o 30-40eur
dalsia vec je ze napr k gt630 sa dava iba DDR3 pamet, pricom za podpobnu cenu ako 2gb ddr3 by sa dala dat 1GB DDR5, vykon by bol tak 40% vyssi, len z pohladu marketingu by uz lacna karta ohrozovala vyssie modeli, takymto sposobom jej zarezu vykon, cena zostane rovnaka a na papiery vyzera 2GB lepsie ako 1GB :)
to je krasa ze?
Dubak2000
22.10.12,06:51
Nepoznam tento konkretny model ale kupoval som do firmy niekolko ASUSov a ACERov (skor low end) a nikdy nevydrzali prilis dlho. tak 2 roky a kazdy bol aspon raz v servise pocas zaruky, niektory aj 3x. Mozno by som uvazoval o zakupeni predlzenej zaruky. Ale ja som od zaciatku pocital ze vydrzia tak 2-3 roky, aj tak po takom case uz akumulator nic moc a jeho vymena je dost draha. Takze sa stale drzim strategie kupovania lacnych pocitacov a menit castejsie. Teraz som skusil Fujitsu tak uvidime...
Nandrolon
22.10.12,08:56
S Fujitsu verím že spokojný budeš. Môj má už 3 roky a baterka mi ide v pohode vyše hodiny. Nie je to moc, ale na to, že 3 roky je denno denne používaný v sieti /samozrejme s vloženou baterkou, tú nevyberám nikdy/, raz za týždeň ho prevádzkujem na baterku.
Jedná sa o 18,4 palcové hovado s 1 GB dedikovanou grafikou Nvidia a baterka je IBA 6-článková /Fujitsu Pi 3660/ !
Bratov HP s jednojadrovým celeronom po vyše roku používania ide na baterku 10 minút a pritom sa jedná o 15,6 palc. notebook a nie som si istý či nemá ešte baterku s vyššou kapacitou ako ja na 18,4 palcovom.

Po dnešnej skúsenosti a nechtiac vypočutom rozhovore predavača s kamarátom sa konkrétne MSI už niektorí BOJA PREDÁVAŤ...
newmi
22.10.12,15:59
tak MSI zvadza tuhy boj s Acerom kto vyrobi vacsi smejd :-D

Inak za tu cenu radsej nejake Lenovo (http://www.alza.sk/notebooky/podla-vyuzitia/hracie/18848814.htm#f&pg=1&pn=1&prod=1776&po=1) sa uz da zohnat. Tie nizsie modely sice nedosahuju kvalit rady Thinkpad ale FURT lepsie ako ACER alebo MSI
miky64
22.10.12,16:30
neviem prečo panuje taka averzia voči aceru doma mam dva kusy jeden je stary 5ročny kus je to aspire 5735 ten je moj a synator vlastni 2ročny a zatial je to bez akychkolvek problemov a musim povedať že moj je za posledne tri roky v prevadzke tkmer 15 - 18 hodin denne použivam ho na tvorbu jednoduchej grafiky prehrávanie videa,pesničiek. internet skratka je plne využivany a nie je s ním žiadny problém takisto synator ma 17rokov takže ten ntb dostava zaberať a zatial všetko v pohode teraz rozmýšlam nad kupou 17.3" kôli grafickym prácam ale neviem podla reakcii na značku či mám zostať u aceru alebo sa preorientovat na niečo ine
Nandrolon
23.10.12,03:27
Všetko je aj o šťastí na kus a aj o správaní sa k notebooku.
Niekto ho používa skoro ako v tej reklame kde tá pipka na ňom krájala cibuľu, iní /napríklad ja/ ho používajú veľmi šetrne...
Môj nikdy nezažil, aby som s ním hýbal, keď je zapnutý.
Ak ho chcem preniesť a nechcem ho vypínať, sklopím kryt /počkám kým sa uspí/ a až keď je uspatý tak ho prenesiem a znovu otvorím...
Možno preto mi vždy vydrží niekoľkonásobne dlhšie ako ostatným...

To máš ako s autami. jednému vydrží Felicia 15 rokov, iný mercedes zlikviduje za 5 ...