jaslov
21.10.12,07:18
Rozhodol som sa kúpiť auto ,ktoré je ešte v leasingu.Dohodol som s predávajúcim cenu a spôsob odpredaja.Chcel by som Vás poprosiť o prekontrolovanie priložených dokumentov.Hlavne ZMLUVU.

Ďakujem.
Ice dive
21.10.12,06:04
Rozhodol som sa kúpiť auto ,ktoré je ešte v leasingu.Dohodol som s predávajúcim cenu a spôsob odpredaja.Chcel by som Vás poprosiť o prekontrolovanie priložených dokumentov.Hlavne ZMLUVU.

Ďakujem.

no ak pôjdeš s tým autom napr. do takého Chorvátska, tak si so splnomocnením môžeš akurát tak... nakoľko to nie je v EU... a keďže je v slovenčine... tak veľa toho z neho policajti v štátoch EU nevyčítajú teda okrem Čiech....

podľa mňa celá zmluva je dosť voči tebe ako kupujúcemu postavená dosť nevýhodne... nakoľko platiť máš teraz jednak odstupné pôvodnému majiteľovi, jednak sa zaväzuješ prevziať na seba splátkový kalendár a leasingovka má len info o tom, že si dlhodobý užívateľ veci... v prípade čohokoľvek TEBE zoberú auto, avšak riešiť a doťahovať sa budeš musieť s pôvodným majiteľom...

predpokladám, že pôvodný majiteľ potrebuje asi peniaze a preto auto predáva... čo napríklad ak má exekúciu na krku ty po čase budeš mať splatený jeho leasing, a pribehneš na políciu, že idete auto prepisovať a tam ti povedia nie auto je blokované kvôli exekúcií a exektútor ti ho predá... (potom si môžeš s týmito papiermi tak vieš čo, nakoľko ti môže byť jasné, že ak exekútor ide po aute, hotovosť na účte alebo pravidelný príjem asi nebude, takže vymoženie aj tvojej pohľadávky bude v nedohľadne....)

podľa mňa buď sa dohodni s leasingovkou a nájomcom o riadnom postúpení leasingu... a bude to vybavené hneď, alebo sa poobzeraj po inom aute...
jaslov
21.10.12,16:37
To s tou exekúciou by ma nebolo ani vo sne napadlo.Ďakujem za odpoveď.