serena
23.02.06,09:57
Vystavila som fakturu v mes. 06/05 (neuhradili). Na tu firmu bol vyhlaseny konkurz v mes.08/05, pravoplatnost nadobudol 10/05. Ten material co sme vyfakturovali som vyhodila zo skladu ked som vyst.fakturu. A fakt. necham v pohl. Mam to dobre?
serena
23.02.06,10:09
Prosim.... cakam na odpoved.Dakujem.
serena
23.02.06,17:09
Nikdo mi nechce poradit? :( :( :(
Tweety
23.02.06,17:13
Vystavila som fakturu v mes. 06/05 (neuhradili). Na tu firmu bol vyhlaseny konkurz v mes.08/05, pravoplatnost nadobudol 10/05. Ten material co sme vyfakturovali som vyhodila zo skladu ked som vyst.fakturu. A fakt. necham v pohl. Mam to dobre?
Vyhodila zo skladu? Vyskladnila určite. Vystavená faktúra, ak je nezaplatená ,ostáva v pohľadávkach.:cool:
Katija
23.02.06,17:53
Vyhodila zo skladu? Vyskladnila určite. Vystavená faktúra, ak je nezaplatená ,ostáva v pohľadávkach.:cool: Iba dopĺňam. Pohľadávku si dúfam prihlásila do konkurzu. Ak účtuješ v podvojnom účtovníctve nezabudni na § 20 ods. 10 zákona o DZP - tvorbu opravnej položky. Katija:):cool:
"§ 20
(10) Tvorba opravných položiek k pohľadávkam voči dlžníkom v konkurznom konaní a vyrovnacom konaní je daňovým výdavkom u daňovníkov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, a to najviac do výšky menovitej hodnoty pohľadávok bez ich príslušenstva prihlásených v lehote určenej v uznesení o vyhlásení konkurzu 38) alebo v uznesení o povolení vyrovnania. Pri bankách sa uznávajú opravné položky voči dlžníkom v konkurznom konaní a vyrovnacom konaní vo výške rozdielu medzi hodnotou pohľadávok prihlásených v lehote určenej v uznesení o vyhlásení konkurzu a ich hodnotou zahrnutou do výdavkov podľa odseku 4. Opravné položky k pohľadávkam voči dlžníkom v konkurznom konaní a vyrovnacom konaní sú daňovými výdavkami počínajúc zdaňovacím obdobím, v ktorom boli pohľadávky v určenej lehote prihlásené."
serena
24.02.06,17:34
Vyhodila zo skladu? Vyskladnila určite. Vystavená faktúra, ak je nezaplatená ,ostáva v pohľadávkach.:cool:

JU - nepl.dph
Takze fakt.dam do pohl. na konci roka. To je mi jasne.
Material mozem vyskladnit ( vtedy, ked som vyst.fakt.)? Lebo ten material na sklade uz nie je (oprava auta). To, ze fakt. neuhradili , je druha vec. Nie?
Tweety
24.02.06,17:40
JU - nepl.dph
Takze fakt.dam do pohl. na konci roka. To je mi jasne.
Material mozem vyskladnit ( vtedy, ked som vyst.fakt.)? Lebo ten material na sklade uz nie je (oprava auta). To, ze fakt. neuhradili , je druha vec. Nie?
Materiál si určite vyskladnila spolu s fakturáciou. Svoju neuhradenú faktúru
budeš mať v pohľadávkach.:eek:
serena
24.02.06,17:46
Dakujem.

A este nieco: ked mi tu fakt.neuhradia ani o rok a konkurz sa konci, tak kedy mozem vyhodit tu fakt. a akym sposobom?
Tweety
24.02.06,17:47
Dakujem.

A este nieco: ked mi tu fakt.neuhradia ani o rok a konkurz sa konci, tak kedy mozem vyhodit tu fakt. a akym sposobom?
Neprihlásili ste si ju do konkurzu?
serena
24.02.06,18:06
Neprihlásili ste si ju do konkurzu?

Vsetky potrebne papiere sme poslali na krajsky sud. Odpoved sme
nedostali, ale ten, kto kontroluje ich dlzoby, uz bol u nas, presvedcit sa, ci ta fakt. je nasa a povedal, ze je to vporiadku.
Tweety
24.02.06,18:11
Vsetky potrebne papiere sme poslali na krajsky sud. Odpoved sme
nedostali, ale ten, kto kontroluje ich dlzoby, uz bol u nas, presvedcit sa, ci ta fakt. je nasa a povedal, ze je to vporiadku.
Potom budete postupovať podľa toho, aká odpoveď príde z KS.:cool: