Chey
21.10.12,14:27
dobrý deň, Pred 8 mesiacmi som pozical priatelovi 500 eur...dodnes mi peniaze nevratil tvdi ze nema. Ziadnu zmluvu sme nepodpisali...je mozne nejako peniaze vymahat naspat od neho?dakujem pekne
pepsikova
21.10.12,12:35
..nie je...lebo si dal len tak, na slovo priateľa...nemáš doklad...takže ,len ak by si šiel na návštevu k nemu a niečo cenné si zobral do zálohy s jeho súhlasom...alebo aj iné metódy sú...(nezákonné)...alebo sa rozlúčiť s 500€...
buchač
21.10.12,12:35
dobrý deň, Pred 8 mesiacmi som pozical priatelovi 500 eur...dodnes mi peniaze nevratil tvdi ze nema. Ziadnu zmluvu sme nepodpisali...je mozne nejako peniaze vymahat naspat od neho?dakujem pekne
Takých tém je tu do aleluja...

Nuž ...dobrý to priateľ ...
Jeden síce vždy tvrdí , že nemá ...nuž ale to je už iná pesnička ..

...a keďže nemáš žiaden papier - zmluvu podpísanú ...nuž s tým vymáhaním ( podotýkam na súde ) je to vopred márny boj , nemáš čím operovať ...slovo proti slovu to bude...a predpokladám , že bez svedkov prebehla tá transakcia ...
Nandrolon
21.10.12,12:46
Máš zopár možnosti:

1. vytrieskať ich z neho /ale ak nemá, nedá/
2. zabaviť mu "nejakú vec" /notebook, drahý mobil, manželku, psa :)/
3. zabudnúť na to a ísť si dať pol deci
4. v prípade že to robí naschvál /vychcanec a špekulant/ OZNÁMIŤ mu, že v prípade neuhradenia pohľadávky mu bude spôsobená škoda v odhadnutej sume podľa tvojho uváženia + výška penálov...
2weird2die
21.10.12,13:41
kvôli 500€, ktoré dobrovolne a bez akejkoľvek zmluvy "požičal" priateľovi, ničiť poškodzovať cudzí majetok, vyhrážať sa? veď tých 500 éčiek nestojí na paragraf! holt, niekedy je nevyhnutné učiť sa na vlastných chybách.
Chey (http://www.porada.sk/member.php?u=262506)mal by si prelúskať podobné témy, niektorí boli ojebabraní vlastnou rodinou! Dnes sa nikomu nedá veriť a chlapské slovo stojí za prd!
buchač
21.10.12,14:09
Dnes sa nikomu nedá veriť a chlapské slovo stojí za prd!
mimotemy

Nedá mi na toto zareagovať ...
MNE sa dá KĽUDNE VERIŤ !!!
..a za prd je všetko možné , len nie MOJE SLOVO ...

...a ozaj ...na to moje slovo som aj doplatil ...
No či zmluva alebo aj nie ...zatiaľ som vždy dostal to svoje nazad ...
Na poslednom " zákazníkovi " si poriadne zmlsnem...asi sa dotyčná osoba doteraz nádejala , že jej to prejde ...
Nuž ale jeden mieni a ja konám , respektíve exekútor pošle tie svoje pozdravy ...

K tým ostatným bodom snáď len toľko , že aj na činy v rozpore so zákonom došlo pár krát z mojej strany ... no účel svätí prostriedky a devina je kuevsky pádny argument...

Nuž ale nik sa nemohol sťažovať ...chlapské slovo som vždy dal vopred ...varoval ...
pepsikova
21.10.12,14:18
kvôli 500€, ktoré dobrovolne a bez akejkoľvek zmluvy "požičal" priateľovi, ničiť poškodzovať cudzí majetok, vyhrážať sa? veď tých 500 éčiek nestojí na paragraf! holt, niekedy je nevyhnutné učiť sa na vlastných chybách.
Chey (http://www.porada.sk/member.php?u=262506)mal by si prelúskať podobné témy, niektorí boli ojebabraní vlastnou rodinou! Dnes sa nikomu nedá veriť a chlapské slovo stojí za prd!..

..aká svatá pravda!...

...a never, že pre 500€ si škoda špiniť svedomie!..aj za 5 ečiek ťa dobijú...a nehľadia na paragraf..
buchač
21.10.12,14:33
..

..aká svatá pravda!...

...a never, že pre 500€ si škoda špiniť svedomie!..aj za 5 ečiek ťa dobijú...a nehľadia na paragraf..

Vrav za seba ... akááá pravda ???
Ty by si nechala len tak niekomu love ???...lebo ja len tak niekomu nie ...
Síce ...hm , na druhej strane ?...u mňa sa nie o fazuľky jednalo a aj jedná ...
To fakt bolo a je na tú poriadnu nakladačku ...a svedomie by som mal čisté jak ľalia...

...šak inde máš inakšie názory , tak neobracaj list .......a nechcem priamo spomenúť pokrytectvo , no hodil by sa aj tento výraz ..
pepsikova
21.10.12,15:07
Vrav za seba ... akááá pravda ???
Ty by si nechala len tak niekomu love ???...lebo ja len tak niekomu nie ...
Síce ...hm , na druhej strane ?...u mňa sa nie o fazuľky jednalo a aj jedná ...
To fakt bolo a je na tú poriadnu nakladačku ...a svedomie by som mal čisté jak ľalia...

...šak inde máš inakšie názory , tak neobracaj list .......a nechcem priamo spomenúť pokrytectvo , no hodil by sa aj tento výraz ....

..ty si už jaký čistý?..ti zahmlieva rozum, nečítaš pozorne!..písala som, že aká svatá pravda, že chlapské slovo stojí za prd-presne v tomto prípade sa zadávateľ poučil..dal na slovo!....2weird píše, že 500€ nestojí za paragraf..a ja, že veru aj pre 5€ niekto dokáže dobiť iného, tak prečo nie pre 500€..
..ty fakt začni už rozmýšlať, čo píšem, lebo naozaj mi pripadáš ťuťulu...
2weird2die
21.10.12,15:16
výnimka potvrdzuje pravidlo, taká je doba...
2weird2die
21.10.12,15:17
sú takí, čo sa pobijú aj bez vidiny nadobudnutia peňazí.
buchač
21.10.12,15:40
..
..ty si už jaký čistý?
Povedal kto ...ja ???...to som nikdy nebol ...
..ti zahmlieva rozum, nečítaš pozorne!..písala som, že aká svatá pravda, že chlapské slovo stojí za prd
Moje nie ...možno Tvoje hej ( aj keď si ženská ) ...a slov ( prázdnych ) máš jak koza bobkov ...nasratých jak od šarkana ...
-presne v tomto prípade sa zadávateľ poučil..dal na slovo!....2weird píše, že 500€ nestojí za paragraf
...tie §§§§ boli iné ...anie iba za nakladačku ...
..a ja, že veru aj pre 5€ niekto dokáže dobiť iného, tak prečo nie pre 500€..
...za 5 ( päť ) éčiek len nadrogovaný , zfetovaný , ožratý zúfalec dobije jedného ......
..ty fakt začni už rozmýšlať, čo píšem, lebo naozaj mi pripadáš ťuťulu...

...nepíšeš , holt trieskaš 3,14ny , Ty ťuťulu....asi aj to učia na tej univerzite 5-ho veku ???
Nandrolon
21.10.12,15:57
Poviem to takto:

2weird2die (http://www.porada.sk/member.php?u=133472)



- 99% podvodníkov "žijú z toho", že človek pre "drobné" nebude nič robiť.
Zastávam názor, na hrubú dieru hrubá záplata.
Normálne by som mu oznámil že ak nezaplatí tých 500 eur, príde o X * toľko..... čo je na tom ???
Že som hulvát ???
Ja predpokladám že ak je dotyčný inteligentný, tak 500 eur zaplatí.... ak nie..... tak mu treba.

Slovo robí chlapa a tým sa riadim. Kto ma pozná vie čo si môže dovoliť, pretože ľudia si dovolia iba to, koľko im dovolí opačná strana. Preto by som sa nenechal odrbať ani o 20 eur. Ak "mám na to gule" idem pre spravodlivosť aj "po hlave"....
Pokiaľ ľudia nebudú schopní chrániť svoje peniaze, majetok, zdravie a ísť aj do extrémnych situácií aj za cenu rizika, ale "mávnu rukou" tak títo podvodníci budú stále dýchať čerstvý vzduch na tomto svete bez výčitiek svedomia a s plnými kapsami eurových bankoviek....

Monokeľ sa síce hojí dlhšie ako trvá zarobiť 500 eur, ale zdrôtovaná sánka a nové auto tiež....
buchač
21.10.12,16:01
MOJ ČLOVEK ...a nie náhodou to píšem veľkými písmenami ....
Nandrolon
21.10.12,16:05
Presne takto ako si to napísal ty, rozmýšľa podľa mňa každý podvodník, ktorý ide úmyselne niekoho okradnúť......
Nandrolon
21.10.12,16:09
..... za pravdu sa treba biť do poslednej kvapky krvi...... nie svojej, ale "JEHO" :-)). Ale vážne, pokiaľ ľudia nebudú viac bojovní, títo odrbávači nemajú konca, ja by som s každým urobil krátky proces... a nie pre 500 EUR, ale aj zadarmo, pre dobrý poci
2weird2die
21.10.12,16:38
Kto ma pozná vie čo si môže dovoliť, pretože ľudia si dovolia iba to, koľko im dovolí opačná strana. Preto by som sa nenechal odrbať ani o 20 eur. Ak "mám na to gule" idem pre spravodlivosť aj "po hlave"....
Pokiaľ ľudia nebudú schopní chrániť svoje peniaze, majetok, zdravie a ísť aj do extrémnych situácií aj za cenu rizika, ale "mávnu rukou" tak títo podvodníci budú stále dýchať čerstvý vzduch na tomto svete bez výčitiek svedomia a s plnými kapsami eurových bankoviek....


s tvojim príspevkom do určitej miery súhlasím, ale pracujem s pojmami utopené náklady a náklady obetovaných príležitostí. väčšinu takých odrbávačov predchádza ich povesť, určite si treba všímať rizikové znaky - sedí v krčme, prišiel o robotu a novú si nehľadá, žije s rodičmi už 30 rokov, je nemajetný, insolventný a pod.,
keď to inak nejde, tak mu dám porylovať záhradu, ostrihať vinič, doniesť dve furmanky dreva.. (viem, v meste dosť nerealizovatelné) - až následne mu dám nejaké drobné.

optimálne by bolo, keby dlžník v Cheyovom prípade aspoň písomne uznal svoj záväzok, pokiaľ tak nespraví, až vtedy je jednoznačné, že ho len ťahá za nos.

Nandrolon, btw. koľkokrát ťa odrbal štát a iba si v duchu zanadával?
buchač
21.10.12,16:40
Nandrolon, btw. koľkokrát ťa odrbal štát a iba si v duchu zanadával?

...štát do toho nemiešaj ... to je na fest dlhé lakte ....
2weird2die
21.10.12,16:46
ale princíp rovnaký... a o ten princíp tu ide, nie?
pepsikova
21.10.12,16:57
...doporučujem premýšlať..inak ťa fakt môže trafiť...alebo ma jednoducho nečítať,môže sa ti grgať..aj..no..
Economic
21.10.12,17:06
Ja sa držím už len jedného pravidla. Nepožičiavam peniaze už ani priateľovi. Pretože práve "priateľ" môže veľmi ľahko zneužiť moju dobrotu a nevrátiť mi požičané peniaze späť. Život ma to bohužiaľ takto naučil.
srska
21.10.12,17:08
Ja sa držím už len jedného pravidla. Nepožičiavam peniaze už ani priateľovi. Pretože práve "priateľ" môže veľmi ľahko zneužiť moju dobrotu a nevrátiť mi požičané peniaze späť. Život ma to bohužiaľ takto naučil.tak veru - mňa najlepší kamarát dávno naučil vetu: moje sú love tvoj je tovar. (dones tovar, potom zaplatím)
Nandrolon
21.10.12,17:11
2weird2die (http://www.porada.sk/member.php?u=133472)

no moment, to pozor...... ja nemyslím odrbávačov čo niekoho odrbe o pivo a nevráti mu ho..... v piatok som dal chudákovi pred Tescom 50 centov, vedel som, že to nechce na paštéku ale keď žebral "slušne" tak som mu dal a možno ho aj čučo "nachvíľu zohreje". Aspoň som urobil zase niečo pre dobrú vec...

- ja myslím tie SVINE /odrbávačov/ v bielych golieroch, voziacich sa v drahých autách väčšinou terénnych - niekoľkých, každé 2 - 3 roky minimálne 2, vlastniacich obrovskú vilu ..... ale bohužiaľ nemajú "akože na chlieb"..... skutočnému žobrákovi som prispel v piatok 50 centov.
Ak by som mal prispieť takejto SVINI 50 centov, tak by som mu prispel.... Pokiaľ by to bolo ako investícia na očistenie svojich hriechov, teda nákup 1 náboja do pištole na samovraždu....

keď vidím vo firme že právnik povie že pre 900 eur sa nemá cenu súdiť a zúčtujeme to do nedaňových nákladov /pre firmu úplné drobné/ a toho človeka osobne poznám a je to príklad uvedený vyššie, je najbohatší v "nie malej obci", je mi do grcania.... ale exekútor mu nemá čo zobrať, pretože on je vlastne chudáčik a všetko majú deti a rozvedená manželka /pokračujúca vo vzťahu/...

.... moje motto je: "na každú sviňu sa varí voda"...

- a raz sa nájde fyzická osoba, podnikateľ, alebo hulvát, ktorého táto osoba jednoducho "nepreští" a skončí veľmi zle... /možno niekto pôjde sedieť, ale "opačná strana" pôjde na onen svet.../
buchač
21.10.12,17:20
mimotemy
...zaznieva , rezonuje tu slovo PRIATEĽ ...

Nie raz som už aj tu spomenul tú moju vetu :

Kamarátov mám veľa , no priateľov spočítam na prstoch jednej ruky !!!

Bola spomenutá aj rodina ...:

Niekedy je dobrý priateľ viac ako rodina !!!

...a že čo tým chcem povedať ????
Nuž iba to jedno jediné ... tí moji priatelia mi boli , sú a aj budú vždy pripravení pomôcť v tých životných situáciách ( a že to teda boli , kua situácie )...
...a ja , samozrejme , im ....
pepsikova
21.10.12,17:27
..a len tak medzi nami, píšem sama za seba...to len aby si vedel!..takže sama za seba !!už fakt to pochop!..