sch
21.10.12,17:43
poprosim o radu , ako oslovit noveho zakaznika tak aby hned v uvode telefonatu ma nezrusil ze nema zaujem....
dakujem za rady
2weird2die
21.10.12,15:52
nevieme s čím podnikáš... to dosť ovplyvňuje spôsob komunikácie,vymedzuje cieľovú skupinu, resp. práve to môže byť dôvodom okamžitého ukončenia hovoru. ("V náhodnom zlosovaní ste práve vy vyhrali antialergický matrac...." - ďakujem, darujte ho charite)
lujza.j
21.10.12,15:56
nevieme s čím podnikáš... to dosť ovplyvňuje spôsob komunikácie,vymedzuje cieľovú skupinu, resp. práve to môže byť dôvodom okamžitého ukončenia hovoru. ("V náhodnom zlosovaní ste práve vy vyhrali antialergický matrac...." - ďakujem, darujte ho charite)
mimotemy mne to je jedno ja končím hneď...poprípade ich nechám vykecať a na prvú otáznu je NIE.....
veronikasad
21.10.12,15:58
poprosim o radu , ako oslovit noveho zakaznika tak aby hned v uvode telefonatu ma nezrusil ze nema zaujem....
dakujem za rady
U mňa by si nestihol ani povedať čo ponúkaš ...
KoxXxo
21.10.12,16:11
Toto je asi najhorší spôsob oslovenia zákazníka. Hocičo povieš, dnes už je to bez šance.
220870
21.10.12,16:13
ja takýto c.ujom zvyknem sprosto nadávať a to môže byť každý rád ,že nieje pri mne inak dostal poriadnu po papuli banda vyje....á len otavujete ľudí.
Ivana Š
21.10.12,16:19
prednedávnom som trikrát za týždeň vyhrala - podmienka bola len moja prítomnosť, manželova a ďalších štyroch manželských párov
ďakujem neprosím, odvtedy na takéto výhry hneď v úvode poviem že nemám záujem o výhru a ruším hovor - ale to je mimotemy

lebo ty si chcel radu, ako zaujať zákazníka - takže počkáme, čo ponúkaš
2weird2die
21.10.12,16:25
autor sch ale nemusí byť práve z tých chujov... každopádne od akejkoľvek konverzácie odradí už to, že máte niekoho telefónne číslo, ktoré používa na súkromné účely, hoc je aj vyhladateľné v telefónnom zozname alebo iných databázach. väčšina ľudí si neželá hovory od cudzích ľudí, ktorých absolútne nepoznajú, hoc by mali tie najlepšie úmysly (a práve tak ich často prezentujú, hoc je to lož).
ďalším problémom sú telefonáty v pracovnom čase, tie vážne vedia nasr..diť
tým, že im hneď zložíte alebo im vynadáte, absolútne im neublížite... to radšej viesť 20 minútový rozhovor, prerušiť ho, lebo práve prichádza šéf... zavolajú znova a zas im môžete vyrábať faktúru od telefónneho operátora.
buchač
21.10.12,16:38
poprosim o radu , ako oslovit noveho zakaznika tak aby hned v uvode telefonatu ma nezrusil ze nema zaujem....
dakujem za rady
...ja som iný...

Nezvyknem ( väčšinou ) zrušiť len tak ...
Dotyčný zruší hovor aj sám ....

Príklad :

" Dobrý deň ...môžem trochu obťažovať ? "....alebo tak nejak ...
" Dobrý ..nech sa páči , skúste ...len neviem , čo povie na to kapitán ..."
" Kapitán , aký kapitán ...? " :confused::confused:
" Nuž , kapitán lietadla....práve som v lietadle , ktoré sa nachádza nad Atlantikom ......." :rolleyes:

...a mĺkvo zrazu nastane ...