zita3
21.10.12,21:30
Ahojte, am problem, pocitac sa zapne a naskoci oznam:
We apologize, but Windows did not start succesfuly...A recent HW or SW change might have caused it.

potom zada moznosti rezimov, v akom moze pocitac nabehnut..
Safe mode
Safe mode with Networking
Safe mode with command prompt
Last known good configuration
Start windows normally

ked zvolim akykolvek rezim, naskoci windows obrazovka, no po 3 sekundach preklikne nejaka modra obzarovka (nieco je na nej napisane, ale nestihnem precitat) a pocitac zase startuje od znovu...t.j. zobrazi sa HP obrazovka a potom oznam We apologize, but Windows did not start succesfuly....

V com moze byt problem?
dakujem
lammer
21.10.12,19:39
Modra obrazovka znamena nejaky problem s HW. Nemenil si nieco v pc alebo sa nehrabal v bedni? Pokial nie tak je dost mozne ze ti odisiel nejaky komponent v pc...
mecky
21.10.12,19:42
Modra obrazovka znamena nejaky problem s HW.
to nemusi byt v ziadnom pripade pravda
zita3
21.10.12,19:42
HW sa nemanil...Ale bol nedavno preinstalovany cely windows..po tej istalacii ale vsetko nejaky cas fungovalo..
mecky
21.10.12,19:48
takto na dialku sa tazko da nieco urcit, ak to nenabehne ani do safe mode, tak ani sa neda skoro nic riesit
znova reinstalovat winy, ak to bude hw chyba tak sa to prejavi pravdepodobne uz pri instalacii alebo kratkom pouzovani
lammer
21.10.12,19:48
Tak moze to byt aj zly ovladac ale na zaklade toho hw nepracuje spravne? Nie? Netyka sa to vzdy aj hw ked je tzv.modre peklo?
lammer
21.10.12,19:51
Tu som nasiel temu kde sa nieco podobne riesilo...tak mozno pomoze :)
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-95387.html
lammer
21.10.12,20:36
Pre lepsie definovanie by to chcelo ten kod chyby na modrej obrazovke. Pri starte pc je treba stlacit F8 a tam by si mala mat moznost vypnut automaticke restartovanie pc pri chybe. A napisat sem to co bude na modrej obrazovke. Pokial to nechces okamzite riesit preinstalovanim systemu co vsak pokial to bude hw chyba bude zbytocne...
(len mala rada)
Martin28sk
22.10.12,16:23
raz jedna osoba dala ntb detom aby pozerali film a skoncilo to errom stop 0x000005. Admin reinstaloval ale nezalohoval data. bol to taktiez HP ntb? first, linux cd, nabootuj z cd, zalohuj data na usb cez linux. potom sa uvidi. mozno problem s hw ak nepojde zalohovat z linuxu a linux sa nespusti.
misoft
22.10.12,17:56
Ak máš inštalačné CD:
Pokus: v BIOSe nastav bootovanie z CD, vlož "placku", začne sa proces "inštalácie", ale ty dáš R (Repair - Oprava) - takže Začne inštalovať a prepisovať tie súbory, ktoré nie sú OK.
V tomto prípade sa nepríde o dáta.
Potom len nastaviť v BIOSe znova bootovanie z HDD.
Ak aj vtedy vyskočí toto hlásenie - postup je vyššie v príspevkoch.
newmi
22.10.12,18:24
ked to nebude softom, tak taketo problemy byvaju zvycajne pri vadnej RAM.
mazanova
25.10.12,07:32
nechcem zakladať novú tému, prosím pomôžte:
Nevie mi niekto poradiť? Kúpil som si nový Notebook HP ProBook 4540s, mám tam Windows 7 a Word 2007 a keď píšem maily, tak všetko na klávesnici riadne funguje, no keď píšem text dokumentu v spomínanom Worde, tak mi nefunguje písanie veľkých písmen s mäkčeňmi ako Č, Ž, Ť, Š, Ň... Uvedomujem si, že aj teraz to funguje, len v tých nešťastných wordových dokumentoch nie... Som v koncoch.
sthruska
25.10.12,10:29
mimotemy Nie si tak náhodou z Humenného?
mazanova
25.10.12,12:36
mimotemy Nie si tak náhodou z Humenného?
nie som z Humenného, môj kamarát spisovateľ je na chalupe a rady od priateľov z fb nepomáhajú...
srska
25.10.12,12:44
nechcem zakladať novú tému, prosím pomôžte:
Nevie mi niekto poradiť? Kúpil som si nový Notebook HP ProBook 4540s, mám tam Windows 7 a Word 2007 a keď píšem maily, tak všetko na klávesnici riadne funguje, no keď píšem text dokumentu v spomínanom Worde, tak mi nefunguje písanie veľkých písmen s mäkčeňmi ako Č, Ž, Ť, Š, Ň... Uvedomujem si, že aj teraz to funguje, len v tých nešťastných wordových dokumentoch nie... Som v koncoch.


možno sa spisovateľ mýlne domnieva, že pre veľké Č, Ž, Ť, Š, Ň... stačí shift+ malé č, ž, ť, š, ň, ...
mazanova
25.10.12,12:51
srska tak tomuto nerozumiem, nie je až taký negramotný, skúšal všeličo ib v tom worde mu to nejde...
srska
25.10.12,12:55
nepoužívam síce word ale v open office aj v libre office je možné nastaviť jazyk: nástroje/jazyk/slovenčina
mazanova
25.10.12,13:05
niekoľkokrát to skúšal, nastavil všetko ako má byť a nefunguje, zrejme to bude nejaká záludnosť, ktorú vylúštia v predajni...
sthruska
25.10.12,13:26
Nie, pisateľ sa nemýli. Presne taký NB som videl. Tiež HP ale neviem typ. Osobne som si s tým neporadil. Preto som sa pýtal na Humenné, či sa nejedná o ten istý kus.
sthruska
25.10.12,13:54
Práve som v servise kde som ten NB mal v rukách. Keby si na niečo prišiel, prosím Ťa daj vedieť. Skús externú klávesnicu. Nás to včera nenapadlo a už ho nemáme k dispozícii.
misoft
25.10.12,20:35
Nevie mi niekto poradiť? Kúpil som si nový Notebook HP ProBook 4540s, mám tam Windows 7 a Word 2007 a keď píšem maily, tak všetko na klávesnici riadne funguje, no keď píšem text dokumentu v spomínanom Worde, tak mi nefunguje písanie veľkých písmen s mäkčeňmi ako Č, Ž, Ť, Š, Ň... Uvedomujem si, že aj teraz to funguje, len v tých nešťastných wordových dokumentoch nie... Som v koncoch.

Toto nefunguje?
Shift + ˇ (klávesa druhá vpravo od nuly na alfanumerickej) - Shift + c = Č
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121767&stc=1&d=1351200853

A takto aj ostatné.
sthruska
26.10.12,05:34
NIE, NIE a NIE! Je to hore jasne napísané. Neviem čo si mám myslieť, keď už viem o dvoch takýchto NB HP. Ale v Excel-y to funguje ako má.
misoft
26.10.12,13:24
No tak potom to vyzerá len na zle nastavený program - počítač je v tom nevinne.
Vo Worde nech sa skúsi:
v nástrojovej lište hore:
Nástroje > Jazyk > Nastaviť jazyk.
Mal by vyskočiť zoznam jazykov. Je možné si vybrať Slovenčina. Ak tam nie je, alebo sa nedá vybrať - potom s programom (pri jeho inštalácii) nebol nainštalovaný tzv. Slovník (dictionary) a ani jazyková sada -potom Č, Ž, Ď a pod - budú pre Word neznáme a nezobraziteľné. Ešte je potrebné používať znakovú sadu CE - Central European, alebo kódovanie UTF-8 Unicode
sthruska
27.10.12,07:41
To som kontroloval v Microsoft Office - Nástroje balíka Microsoft Office - Microsoft Office 2007 Nastavenia
Bolo to v poriadku. V samotnom Worde som to nerobil. Ani neviem, že sa to dá aj tam.
Hm, pozerám a v ribbon Nástroje nie sú.
misoft
27.10.12,10:54
Já ti teda nevím, Karle - otvoril som si MS Word na starom počítači - a hore v nástrojovej lište je:
Nástroje > Jazyk > Nastaviť jazyk a vyhodí tabuľku jazykov!
sthruska
29.10.12,07:12
Prečo sa niektorí ľudia musia silou mocou hádať :eek:
misoft
29.10.12,09:47
Prečo sa niektorí ľudia musia silou mocou hádať :eek:

http://www.porada.sk/images/misc/paperclip.png Priložené obrázky http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121871&stc=1&thumb=1&d=1351498324 (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121871&d=1351498324)



Ale veď to si vošiel do formátovania štýlov - tam jazyky nehľadaj - tam máš spôsob, akým sa to zobrazuje - štýl.
Ja fakt neviem, ako ti pomôcť, keď ty sám klikáš niekde úplne inde.
Takže nikto sa s tebou neháda - len poukazuje, že ideš zlým smerom - teda hľadaj tie Nástroje.
sthruska
31.10.12,09:05
Mne netreba pomôcť. Ale ma to zaujíma. Tie nástroje tam nie sú - preto obrázok. Jazyk sa dá nastaviť ešte na spodnom pruhu. Asi to máš na mysli. Ale to nič nezmení na tej chybe.