kdavid
21.10.12,22:44
Zdravim,

moj zamestnavatel nie je spokojny nasim uctovnym oddelenim a ma pocit ze kolegine nerobia robotu ako by mali, hlavne co sa jedna ohladne DPH. Z tohto dovodu uvazuje nad auditom. Je to dobra moznost? Alebo jedina? Rad by nasieli slabiny v uctovnictve a mozne riesenie na znizenie DPH, lebo ako som to ja pozeral, mam pocit, ze vela faktur kolegine ani nezaradia nehovoriac o colnych zalezitostiach. Nie som uctovnik, ale mam na starost najst riesenie pre danu situaciu.

Otazka znie ci by uctovny audit dokazal zistit nedostatky hlavne okolo uctovania DPH pripadne by dokazal zistit moznosti ako aktualny stav napravit.

A najpodstatnejsia vec je, ze kolko vychadza takyto AUDIT? Jedna sa o firmu s obratom cca 700tis eurrok.

Pripadne koho viete odporucit z NR alebo BA? Neviem ako je podstatna lokalita ale asi to vsetko prebieha elektronicky na dialku

Dakujem
KEJKA
21.10.12,21:46
neprebieha to elektronicky a na diaľku, pri prvom audite je nevyhnutná osobná návšteva, konzultácia, oboznámenie sa s prostredím, kontrolnými mechanizmami atd atd.
skutočne máte pri takom objeme jednoduché účtovníctvo? Alebo si v zlej téme?
JU neauditujem, PU -sro a iné právnické osoby áno.
kdavid
23.10.12,08:53
Zdravim, skutocne sa jedna o JU. Orientacne cenove relacie neviete poskytnut?
Dakujem

S podzravom
Karan David
KEJKA
25.10.12,19:44
To teda skutocne neviem. Cena je vecou dohody zmluvnych stran.