beatap
23.02.06,09:30
Pri úraze, ktorý sa stal mimo pracovnej doby treba okrem PN-ky vypisovať aj nejaké iné tlačivá, hlásenia a pod.?
DanielaSL
23.02.06,09:11
Áno...treba , SP má špeciálne tlačivo - Hlásenie úrazu. Ak ho nájdem hodím sem link.
http://www.socpoist.sk/files/noveform/hlasenie_urazu.doc
DanielaSL
24.02.06,07:00
Ak to nie je pracovný úraz a zamestnávateľ nezodpovedá za pracovný úraz, tak sa neposiela žiadne tlačivo. Potom je to obyčajná práceneschopnosť zamestnanca a ten má nárok iba na nemocenské dávky.

To tlačivo sa vyplňuje iba v prípade, ak má zamestnanec nárok na úrazové dávky podľa § 13 ods. 3 zákona o soc. poistení.

Tento zákon tiež hovorí, kto má nárok na úrazové dávky:

§ 83 - Poškodený na účely poskytovania úrazových dávok je zamestnanec, okrem sudcu a prokurátora a fyzická osoba uvedená v § 17 ods. 2, ak utrpeli pracovný úraz alebo sa u nich zistila choroba z povolania.

Nemáš pravdu , každá PNS v dôsledku úrazu či už je pracovný alebo nepracovný je na tlačive maródky vyznačená ako úraz. A bez tohoto tlačiva Hlásenie mi ani SP neprevezme PNS-ku. Toto tlačivo si má vypísať dotyčný zamestnanec, kde popisuje presne ako a kedy k úrazu došlo.
Aňuška
24.02.06,07:46
Súhlasím, mala som tento mesiac u zamestnanca mimopracovný
úraz a sociálka pýtala Hlásenie o úraze.
Zita4
24.02.06,07:49
Súhlasím s Danielou. Tlačivo musí vyplniť zamestnanec a doručiť zamestnávateľovi spolu s PN-kou. Zamestnávateľovi z toho nevyplývajú povinnosti. Doručí PN-ku a hlásenie o úraze na Sociálnu poisťovňu (po 10. dni PN).
Chobot
24.02.06,23:31
OK, presvedčili ste ma.
vema
25.02.06,09:55
Ja nosím PN za zamestnancov sama na sociálku a mala som mimopracovný úraz ešte v 2005 a nikto nič nepýtal, dúfam, že nebude problém?Toho smejka neviem dať preč a vôbec sa sem nehodí....
Zita4
25.02.06,11:10
Toho smejka neviem dať preč a vôbec sa sem nehodí....
mimotemy Stačí, keď si pri odpovedi vypneš zobrazenie podpisu.
vema
25.02.06,12:12
mimotemy Už bude asi preč,ja sa ešte len zabehávam, ďakujem...
DanielaSL
25.02.06,15:51
Ja nosím PN za zamestnancov sama na sociálku a mala som mimopracovný úraz ešte v 2005 a nikto nič nepýtal, dúfam, že nebude problém?Toho smejka neviem dať preč a vôbec sa sem nehodí....
Ja nosím PN tiež osobne už 8 rokov a zakaždým ma toto tlačivo pýtali, keď som si náhodou nevšimla na tlačive PNS , že lekár zaškrtol úraz.
vladan
25.02.06,19:55
Ja nosím PN tiež osobne už 8 rokov a zakaždým ma toto tlačivo pýtali, keď som si náhodou nevšimla na tlačive PNS , že lekár zaškrtol úraz.

asi aj v tomto prípade každá pobočka SP vyžaduje niečo iné ... môj zamestnanec mal mimopracovný úraz a ja som posielala iba tlačivá PNky vypísané lekárom, správu o mimopracovnom úraze si vyžiadali priamo od zamestnanca, ja (ako zamestnávateľ) som nevypisovala, ani nedoručovala nič
DanielaSL
25.02.06,20:01
asi aj v tomto prípade každá pobočka SP vyžaduje niečo iné ... môj zamestnanec mal mimopracovný úraz a ja som posielala iba tlačivá PNky vypísané lekárom, správu o mimopracovnom úraze si vyžiadali priamo od zamestnanca, ja (ako zamestnávateľ) som nevypisovala, ani nedoručovala nič
Veď v príspevku č.3 píšem , že si to má vypísať zamestnanec, ale ktorý to vie, že má takúto povinnosť? V konečnom dôsledku ale s tlačivom na SP idem ja. Takže ja ako zamestnávateľ zamestnanca upozorním , poskytnem mu tlačivo, ten mi ho vypíše a ja spolu s PN dám na SP.
vema
27.02.06,17:52
Už som sa dozvedela,že tomu môjmu zamestnancovi, ktorý mal nepracovný úraz, dal sám doktor tlačivo na vypísanie o udalosti a on si ho odniesol na sociálku sám, takže aj takto sa to asi praktizuje.:)
H.B.
25.04.06,10:35
Dúfam,že keď je to mimoprac.úraz tak sa neposiela aj záznam o úraze na Soc.poisť. a inšpek.práce.
jana32
25.04.06,10:37
Dúfam,že keď je to mimoprac.úraz tak sa neposiela aj záznam o úraze na Soc.poisť. a inšpek.práce.
Nie tieto doklady neposielaš ak ide o mimopracovný úraz, len Hlásenie o úraze.
VERONIKA6
10.09.08,10:26
Pracovník nám odpracoval smenu a po pracovnej smene doma sa mu stal úraz, v nemocnici ho operovali a vypísali ho za neschopného práce dňom, kedy sa stal nepracovný úraz. Ako postupujete v prípade, že má v jeden deň odpracovanú šichtu a vypísanú DPN?
Ing. Pavol Zúber
19.03.09,06:48
Kde by sme našli hlásenie o mimopracovnom úraze ktorý sa posiela na soc.poisťovnu?
zena
10.11.09,09:19
A ak sa stal mimoprac. uraz, dam vypisat tlacivo Hlasenie a PN trvala len 6 dni. Davam na socialku len Hlasenie?Alebo ked nejde PN na socialku nemusim posielat ani hlasenie? Dakujem
VERONIKA6
10.11.09,09:26
A ak sa stal mimoprac. uraz, dam vypisat tlacivo Hlasenie a PN trvala len 6 dni. Davam na socialku len Hlasenie?Alebo ked nejde PN na socialku nemusim posielat ani hlasenie? Dakujem
Keď nejde na sociálku, nemusíš posielať ani to "Hlásenie". Nechaj si ho u seba založené spolu s DPN.
zena
10.11.09,09:29
Keď nejde na sociálku, nemusíš posielať ani to "Hlásenie". Nechaj si ho u seba založené spolu s DPN.
Myslela som si, velmi pekne dakujem