slečna petra
22.10.12,09:22
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo je najlepšie (jednoduché, rýchle, lacné). Mám sročku + dvaja ďalší spoločníci (a štyria konatelia). Spoločnosť splnila, či skôr nesplnila svoj účel a tým pádom je nám zbytočná. Do úvahy prichádzajú tri možnosti:

-všetkých ostatných spoločníkov a konateľov z firmy vymazať a nechať si sročku, ktorú "uspím"
-likvidácia sročky
-prevod sročky na ďalšiu osobu, ktorá má o ňu záujem (záujemcu mám)

Potrebujem vedieť, v každom prípade, čo ma (nás) to bude stáť, koľko to bude trvať a hlavne koľko byrokracie je okolo toho.

Ďakujem za rýchle odpovede.
Braňo
22.10.12,07:37
slečna petra
22.10.12,07:45
..to nie je odpoveď na moju otázku a okrem toho, ten portál sa mi nezdá - pýtajú provízie ešte pred samotným predajom spoločnosti???!
KEJKA
22.10.12,13:59
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo je najlepšie (jednoduché, rýchle, lacné). Mám sročku + dvaja ďalší spoločníci (a štyria konatelia). Spoločnosť splnila, či skôr nesplnila svoj účel a tým pádom je nám zbytočná. Do úvahy prichádzajú tri možnosti:

-všetkých ostatných spoločníkov a konateľov z firmy vymazať a nechať si sročku, ktorú "uspím"

-likvidácia sročky
-prevod sročky na ďalšiu osobu, ktorá má o ňu záujem (záujemcu mám)

Potrebujem vedieť, v každom prípade, čo ma (nás) to bude stáť, koľko to bude trvať a hlavne koľko byrokracie je okolo toho.

Ďakujem za rýchle odpovede.
-všetkých ostatných spoločníkov a konateľov z firmy vymazať a nechať si sročku, ktorú "uspím"
to sú zmeny, ked si urobíte k tomu potrebné papiere, návrh na zápis zmien 66EUR, resp. 33EUR pri elektronickom podaní. A čo ďalej? ak ju budeš mať, aj tak každý rokbudeš musieť robiť RUZ a DPPO, aj keby hned nulové............
-likvidácia sročky, zasa rozhodnutie VZ, ustanoviť likvidátora, zápis zmien ako vyššie uvedené, vyžiadať súhlasy /z DU je to za poplatok/, návrh na výmaz je zadarmo
-prevod sročky na ďalšiu osobu, ktorá má o ňu záujem (záujemcu mám)
prevod OP z doterajších spoločníkov na záujemcu, cena dohodou - možno niečo získaš, ak ti to vynahradí náklady na zápis zmien, prípadne refunduje ZI,...... tak by to bola snad najvýhdnejšia možnosť. Aj najrýchlejšia.