Kysel
23.02.06,09:51
Prosím o radu, keď si zamestnanec uplatňuje ako vyživov.osobu manželku a tá poberala v r. 2005 príspevok za opatrovanie je to považované za jej príjem ??? Ja si myslím že áno, ale zmiatlo ma, citujem zo Spravodajcu " do vlast.príjmu manželky sa nezapočítava o.i. zaopatrovací príspevok" Ja som už z toho jeleň, pomôže mi niekto ???
Mária 555
23.02.06,09:26
Do vlastných príjmov manželky /manžela/ za nezapočítavajú štátne sociálne dávky t.j. ani príspevok za opatrovanie - lebo ho vypláca sociálna poisťovňa.
Zita4
23.02.06,09:30
Prosím o radu, keď si zamestnanec uplatňuje ako vyživov.osobu manželku a tá poberala v r. 2005 príspevok za opatrovanie je to považované za jej príjem ??? Ja si myslím že áno, ale zmiatlo ma, citujem zo Spravodajcu " do vlast.príjmu manželky sa nezapočítava o.i. zaopatrovací príspevok" Ja som už z toho jeleň, pomôže mi niekto ???
Príspevok za opatrovanie nie je štátna sociálna dávka. Musí sa započítať do príjmu manželky.
cepeva
23.02.06,09:30
Do vlastných príjmov manželky /manžela/ za nezapočítavajú štátne sociálne dávky t.j. ani príspevok za opatrovanie - lebo ho vypláca sociálna poisťovňa.
Zalezi podla akeho zakona sa tento prispevok za opatrovanie vyplacal.
Zita4
23.02.06,10:16
Prosím o radu, keď si zamestnanec uplatňuje ako vyživov.osobu manželku a tá poberala v r. 2005 príspevok za opatrovanie je to považované za jej príjem ??? Ja si myslím že áno, ale zmiatlo ma, citujem zo Spravodajcu " do vlast.príjmu manželky sa nezapočítava o.i. zaopatrovací príspevok" Ja som už z toho jeleň, pomôže mi niekto ???
Našla som príspevok, kde máš presne vysvetlený rozdiel medzi týmito príjmami:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=179599&postcount=6
Kysel
23.02.06,10:24
No ešte stále v tom nemám jasno, lebo jeden názor je za, jeden proti...Ja fakt neviem, ale ja to asi budem pokladať za jej príjem. To jej vypláca Úrad práce a za to, že opatruje svoju chorú matku. Dúfam, že sa ešte niekto ozve, kto poradí. Vopred díky.
Zita4
23.02.06,10:28
No ešte stále v tom nemám jasno, lebo jeden názor je za, jeden proti...Ja fakt neviem, ale ja to asi budem pokladať za jej príjem. To jej vypláca Úrad práce a za to, že opatruje svoju chorú matku. Dúfam, že sa ešte niekto ozve, kto poradí. Vopred díky.
Je to úplne jasné. Nie je to štátna sociálna dávka. Pozri môj predchádzajúci príspevok a hlavne link na príspevok od Matafe.
Kysel
23.02.06,10:46
Zita, veľmi pekne ďakujem, presne toto som potrebovala, lebo sa mi aj marilo, že sú to dva rôzne pojmy, aj keď znejú skoro rovnako. Tie naše zákony, aby sme to náhodou nemali veľmi jednoduché. Ešte raz dík.