nickush3
22.10.12,12:12
Dobrý deň všetkým,
môžete mi niekto poradiť v otázke zavedenia konta prac. času, pretože sa chceme do toho pustiť, len mi veľmi nie je jasne ako :D Máme klasickú prevádzku, kde každý zo ZC má stanovený presný počet hodín, ktoré musí za týždeň odpracovať. Keďže sa ale chceme prispôsobiť situácií, zmene objednávok, tak by sme radi využili konto prac. času. Zo ZP som pochopila, že je možné ho zaviesť iba pri nerovnomernom prac. čase a toto dosť nechápem. BUdeme musieť prejsť ako organizácia po dohode so zastupcami zamestnanov z rovn. na nerovnom. rozvrhnutie prac. času??? Všetko musí byť písomné a preto sa taktiež pýtam, či náhodou sa niekto nestretol z dohodou o zavedení takéhoto konta.

Vopred Vám všetkým ďakujem za odpovede :)
filka
05.12.12,19:33
dobrý večer, mňa tiež zaujíma v súvislosti s kontom PČ resp. flexikontom - čo môžeme robiť od 1.1.2013 - po zavedení podmienky, že konto PČ možno zaviesť len tam, kde sú odbory alebo zástupcovia zamestnancov - ako firma, ktorá odbory ani zástupcov zam. nemá? Flexikonto sme ako výrobná firma často využívali, keď bolo zákaziek menej, ľudia ostali doma a ďalší mesiac tento čas odpracovali; čo však po novele? môžeme rozvrhnúť prac. čas nerovnomerne, po dohode so zamestnancami? Alebo, aké iné riešenie možno nájsť??
ďakujem.