1Tomas
22.10.12,12:49
Riesim (asi nie uplne beznu) poistnu udalost a komunikacia s mojou poistovnou je zatial dokonale jednosmerna, zaslal som im vsetky doklady, ktore ziadali a doposial som od nich nepocul, uz je to viacej ako 30 dni. Hned po prvej zlej skusenosti pri nahlasovani poistnej udalosti som si tel. rozhovory s ich pracovnikmi nahraval (samozrejme som ich o tom informoval), vdaka comu ich viem opakovane usvedcit zo zavadzania, vlastne co budeme chodit okolo horucej kase, rovno klamali, npr. natvrdo si vymyslali neexistujuce klauzuly v poistnej zmluve a pod., ale hlavne doteraz nemam od nich nic pisomne, maju na to nejaku lehotu? Hladal som vsade ale nikde som nic nenasiel, v zmluve o tom nie je zmienka. Dakujem vopred za radu.
Ice dive
22.10.12,10:58
záleží čo riešiš... ak riešiš PZP tak tam je lehota 15 dní od doloženia posledného dokladu... ak riešiš havarijné poistenie tam je lehota spravidla 15 dní ale môže byť aj 30 je to komerčné poistenie, takže tam sa lehoty určujú dohodou (uvedú sa vo VPP a podpisom súhlasíš... a ani o tom nevieš...)
ak riešiš krádež vozidla tam sa čaká na uznesenie o zastavení pátrania po vozidle a to trvá len 90 dní kým to polícia vydá... t.j. poisťovňa má ešte 30 dní na doriešenie kým sa dodá posledný doklad...
1Tomas
22.10.12,11:16
Dakujem, za super rychlu odpoved. Asi to budem musiet viacej opisat. Ide o poistenie zodpovednost za skodu, v zahranici som sposobil skodu, najprv pracovnicka na linke poistovna povedala, ze takuto poistnu udalost poistovna nekryje, po dokladnom precitani poistnej zmluvy a konzultacii s pravnikom som udalost nahlasil znova s tym ze som ich informoval, ze si hovor nahravam. Zrazu poistka takuto udalost kryla a pracovnik mi povedal ake doklady si mam zohnat. Tieto som odoslal a od vtedy preslo uz viacej ako mesiac. Som rozhodnuty riesit vec hoci aj na sude, ale neviem ich prinutit, aby mi cokolvek poslali pisomne a cim viacej casu prejde, tym tazsie sa to bude znova dokladovat a dokazovat. Najma ked na dnesnu tel. otazku, okrem dalsieho zavadzania (opat nahrate), prislo aj vyjadrenie v zmysle, ze som dodal malo dokladov a pani menovala dalsie nove, ktore sa asi este daju zohnat, ale cim neskor tym tazsie. Mam pocit, ze sa aj preto cielene vyhybaju rieseniu, ale nic nemozem spravit zakial nemam ich rozhodnutie pisomne, ako ich k tomu prinutit?
Ice dive
22.10.12,11:27
no ak si spôsobil škodu z PZP, tak jediné čo musíš spraviť je udalosť nahlásiť poisťovni na ich tlačive, doložiť kopiu vodičáku, že si ho v čase nehody mal a nebol ti zadržaný a to je všetko... nechápem aké iné doklady máš dokladovať.... policajnú správu si poisťovňa vie zohnať ak bola volaná aj zo zahraničia...

ďalšia vec je, že ak si nehodu spôsobil v zahraničí tak tvojou povinnosťou je udalosť nahlásiť do 30 dní od vzniku...

poškodený si môže uplatniť nárok do 4 rokov, a v zahraničí môžu byť lehoty aj dlhšie... ale každá zahraničná PU sa rieši viac ako polroka...

nerozumiem, prečo by si mal mať ich rozhodnutie písomne... resp. z akého dôvodu by sa mali vyhýbať....
1Tomas
22.10.12,11:55
Dakujem opat, aj ked asi som sa zle vyjadril. Ide o cestovne poistenie, ktoreho sucastou je aj zodpovednost za skodu. V Thajsku vo fronte na listky mi niekto z davu mi stupil na topabku, spadol som a pri pade poskodil zaparkovany motocykel. Nejedna sa o dopravnu nehodu. Dakujem.
bubkoch
22.10.12,12:05
Dakujem opat, aj ked asi som sa zle vyjadril. Ide o cestovne poistenie, ktoreho sucastou je aj zodpovednost za skodu. V Thajsku vo fronte na listky mi niekto z davu mi stupil na topabku, spadol som a pri pade poskodil zaparkovany motocykel. Nejedna sa o dopravnu nehodu. Dakujem.

opat si sa zle vyjadril ...
znamena to teda ze ty si v thajsku skodu zaplatil poskodenemu cash a teraz chces od poistovne aby ti ju preplatila z tvojej poistky ... tak ?
1Tomas
22.10.12,12:08
V podstane ano, este dodavam, ze som si po predoslych problemoch nahral telefonat a postupoval presne podla instrukcii pracovnika poistovne. Dakujem