Dagmara0807
22.10.12,13:02
dobrý deň prosila by som o radu alebo pomoc môj brat obdržal terstný príkaz na nástup do väzenia za neplatenie alimentov ( prebehol samosúd) všetko sme teraz vyplatili a máme ešte napísať odvolanie alebo niečo také prosím pomôžete mi ? ďakujem
Mila123
22.10.12,11:10
môj laický pohľad......

myslím si, že účinná ľútosť nepomôže......odporúčam zbaliť si 5 najnevyhnutnejších švestiek a ísť do zariadenia na výkon trestu odňatia slobody......
Dagmara0807
22.10.12,11:22
môj laický pohľad......

myslím si, že účinná ľútosť nepomôže......odporúčam zbaliť si 5 najnevyhnutnejších švestiek a ísť do zariadenia na výkon trestu odňatia slobody......


Prepáčte na laický názor som sa nepýtala
Zita5
22.10.12,11:28
Prepáčte na laický názor som sa nepýtala

A aký názor čakáte , ak už raz je Trestný príkaz ? Jedine nastúpiť, nakoľko už bolo asi neskoro poplatiť všetko.Trestnému príkazu k nástupu, asi predchádzala podmienka.
Dagmara0807
22.10.12,11:38
ale trestný príkaz neprišiel s ešte nástupným dátumom a brat sa odvolal v zákonnéj lehote a v tejto lehote vyplatil podlžnosť takže ešte to je v odvolávacej lehote
Mila123
22.10.12,11:39
ale trestný príkaz neprišiel s ešte nástupným dátumom a brat sa odvolal v zákonnéj lehote a v tejto lehote vyplatil podlžnosť takže ešte to je v odvolávacej lehote
ešte jeden laický názor.....zaplaťte si dobrého právnika....
Zita5
22.10.12,11:41
ale trestný príkaz neprišiel s ešte nástupným dátumom a brat sa odvolal v zákonnéj lehote a v tejto lehote vyplatil podlžnosť takže ešte to je v odvolávacej lehote

Ja som mala pocit, že už prišiel, aspoň tak to z Vášho zadania vyplýva.
Ja si osobne myslím, že najlepšie sa obrátiť na právnika, ktorý má skúsenosť a nie takto cez internet.Niekedy sa tieto veci oplatia riešiť právnou cestou , najmä v takej záležitosti, v akej sa ocitol brat.Možno sa Vám niekto vyjadrí z oblasti práva .
Takže držím všetkých päť .
Dagmara0807
22.10.12,16:03
ďakujem to bude najlepšie
draik
22.10.12,16:49
V rámci podania odporu voči trestnému rozkazu mu zostáva možnosť uhrať to na účinnú ľútosť s tým, že zanedbanie jeho povinnosti nepriaznivo neovplyvnilo dieťa.
GabiZ
23.10.12,05:07
Súhlasím s draik-om, ak je podaný odpor voči trestnému rozkazu a teda nie je právoplatný, je ešte možnosť pokúsiť sa využiť účinnú ľútosť, nakoľko ak sú splnené podmienky spojené so zaplatením výživného je vždy účinkom, ktorý pri splnení podmienok § 86 písm. a/ Tr. zák. zákon preferuje pred trestnoprávnou represiou.

Ak som hovorila o právoplatnosti rozsudku tak preto, že podľa § 7 ods. 1 Zák. 475/2005 Z.z. o výkone trestu..... "Odsúdeného možno prijať na výkon trestu len na základe právoplatného rozsudku súdu, ak sa preukáže jeho totožnosť a príslušný súd vydal nariadenie výkonu trestu...."
Určite by som sa však obrátila na právnika. Je dôležité poznať celý priebeh procesu, lebo pri výživnom sa môže uložiť aj podmienečný trest, kedy v skúšobnej dobe môže obvinený zaplatiť dlžné výživné a samozrejme platiť ďalej určené výživné. Treba zistiť aký bol dôvod súdu vydať rovno trestný rozkaz na nástup na výkon trestu, prečo bolo rozhodnuté na neverejnom zasadnutí a pod. Z takto Vami popísanej skutočnosti sa teda nedá jednoznačne popísať postup, aký by bol v tomto prípade vhodný, preto som odporúčala obrátiť sa radšej na právnika, ktorý túto záležitosť priamo z preskúmania veci posúdi a vyjadrí sa, čo sa v predmetnej veci ešte dá urobiť.
Dagmara0807
23.10.12,15:05
ďakujem moc za radu už sa brat kontatoval s právnikom tak dúfam že sa to dá do poriadku a brat z ex dostanú rozum a brat sa poučil
dunlop007
23.10.12,17:45
jedine pravnik pomoze
GabiZ
25.10.12,05:33
...držím palce!