706813
22.10.12,14:59
Dobrý deň,chcela som sa spýtať spoznala som muža ktorý v minulosti velmi pil a narobil tak dlhy teraz má na krku exekúcie,teraz je to ten najlepší chlap na svete ale exekúcie mu zostali chce si ma vziať ale tým že má dlhy tak ho odhováram,keby som sa za neho vydala dlhy by prešli na mna?pomohla by mi nejaká predmanželská zmluva?dakujem za odpoved.
Tweety
22.10.12,13:02
Dobrý deň,chcela som sa spýtať spoznala som muža ktorý v minulosti velmi pil a narobil tak dlhy teraz má na krku exekúcie,teraz je to ten najlepší chlap na svete ale exekúcie mu zostali chce si ma vziať ale tým že má dlhy tak ho odhováram,keby som sa za neho vydala dlhy by prešli na mna?pomohla by mi nejaká predmanželská zmluva?dakujem za odpoved.
Dlhy pred manželstvom sú len jeho. BSM nadobudnete až manželstvom. Dobrá rada, najprv nech splatí dlhy a potom môže rozmýšľať o manželstve.
oriesok
22.10.12,13:17
veru tak,keď vtáčka lapajú,pekne mu spievajú
Braňo
22.10.12,13:22
no asi nie je ten najlepší chlap na svete pokiaľ má takúto minulosť....
expeeert
22.10.12,13:48
Dobrý deň,chcela som sa spýtať spoznala som muža ktorý v minulosti velmi pil a narobil tak dlhy teraz má na krku exekúcie,teraz je to ten najlepší chlap na svete ale exekúcie mu zostali chce si ma vziať ale tým že má dlhy tak ho odhováram,keby som sa za neho vydala dlhy by prešli na mna?pomohla by mi nejaká predmanželská zmluva?dakujem za odpoved.

Tak ako bolo poradené vyššie, ale asi to fakt nebude ten najlepší chlap súdiac podľa popisu - takému človeku by som asi uveril len vtedy, keby sa fľaše už naozaj nedotkol(!!!) dlhší čas (teda pokiaľ si dlhy narobil pitím...) - lebo inak bude sekať dobrotu len dovtedy, kým ťa nebude mať v "hrsti".
Ale je fajn, že nad tým rozmýšľaš ešte pred tým než sa vydáš...
Oliwa
23.10.12,12:35
Zopár otázok:
1. ako dlho ho poznáš?
2. aká je výška všetkých jeho dlhov?
3. máš nejaký majetok?
4. má záujem naozaj o Teba?
5. má deti?
6. ak áno, platí na ne výživné?

PS: Ak máš náhodou 42 r. a obavy, že je to posledný chlap na svete, ktorý má o Teba záujem, mýliš sa... Rútiš sa do reálnych problémov... Iba ak by Ti nevadilo, že ho budeš pravdepodobne živiť...
srdenko
23.10.12,17:48
kazdy ma preda moznost dostat druhu sancu, a jeho predosle dlhy sa teba netykaju
Mária27
23.10.12,18:05
Splácať sa ale v manželstve budú z BSM
viktorviktor
24.10.12,09:45
tak ako radí Tweety, poznám jeden pár, tiež je najlepší, aj je, ale preto že má dlhy a exekútora na krku nezamestnal sa už vyše desať rokov, do práce ide len za hotové a čo zarobí ona všetko minie.
Terezia13
24.10.12,09:50
určite by som počkala, kým budú dlhy splatené a potom by sa ukázalo, či je to ozaj ten najlepší
kopretinka
24.10.12,09:54
toto nie je dobrý nápad,ak raz začal robiť dlhy,tak neprestane....ak sa nás pýtaš na radu,tak pochybuješ,a nečudujem sa ti,nevrhaj sa do nešťastia...
účtovník 007
24.10.12,09:54
Škoda, že sa nedá citovať príspevok Mária27, lebo ten si treba vryť do pamäti.
Žiadneho exekútora nebude zaujímať, že ste majetok nadobudli v manželstve a dlhy tak nie sú Tvoje. Uspokojí pohľadávku zo spoločného majetku a môže sa Ti stať, že sa Ti budú prevracať oči z ďalších dlžôb, ktoré sa objavia. Si si istá, že Ti o všetkých povedal? Aby si raz neprišla o všetko, o strechu nad hlavou aj o ilúzie o úžasných chlapoch. Opatrnosti nie je nikdy dosť.
Oliwa
24.10.12,10:25
kazdy ma preda moznost dostat druhu sancu, a jeho predosle dlhy sa teba netykaju
Šancu má - splatiť dlhy a potom ju môže žiadať o ruku z čírej lásky :), a nie zo zištných dôvodov.
Ak by aj predošlé dlhy nie, no súčasné aj budúce, ktorými bude možno chcieť splatiť tie minulé, sa už manželky určite týkať budú :mad:. Neviem si predstaviť spoločný život v jednej kuchyni, či spálni s človekom - akože mňa sa Tvoja minulosť /dlhy/ netýka. Bude sa jej týkať, či si to chce priznať, alebo nie :(. Z čoho budú asi tak žiť? Ak ho mieni živiť a ťahať celú réžiu domácnosti sama, prosím - kto chce kam... Záleží aj na výške tých dlhov - či je to pár stovák alebo desaťtisíce eur... A koľko je ten úžasný chlap schopný zarobiť... :rolleyes:
Ku cti zadávateľky slúži, že v nej vŕta červík pochybností a zostala jej ešte štipka zdravého úsudku /keďže láska je slepá :cool:/, tak nech sa ho teda drží ... viac ako toho dlžníka... ;)

Vzaté štatisticky: peniaze sú jedným z častých dôvodov rozvodu, aj sobáša...
Darma111
24.10.12,10:34
Z vlastnej skúsenosti viem, že áno môžu stiahnuť aj na spoločný majetok...keďže môj manžel dávno ešte predtým ako ma spoznal neuhradil faktúru za telefón... boli tam nejaké problémy s výškou faktúry... keďže to neriešil a myslel si, že oni na to zabudli, tak to nechal tak, ale kdeže... oni sa ozvali tuším po viacej ako 10 rokoch a zablokovali nám účet a aj spoločný byt... vtedy vyšlo najavo, že vlastne ide o ten "zabudnutý" účet... neriešili sme to, účet sa uhradil ale viem, že ich nezaujímalo, kedy vznikol dlh a že majetok je teraz spoločný ....