mimana
22.10.12,15:30
Dobrý deň, chcem sa opýtať ak zamestnanec chodí na týždňovky t.z., že v pondelok prichádza do zamest. a v piatok odchádza domov.Od pondelka do štvrtku má diety 9,30 ale v piatok končí v zamestnaní o 13,00 hod. a cesta domov mu trvá v rozmedzí 1,5 - 3,00 hod. podľa ktorého časového pásma sa mu stravné priznáva?? ďakujem
Tweety
22.10.12,13:34
A má vôbec nárok na stravné podľa Zákona o CN? Pracuje v inom mieste ako má v PZ?
mimana
24.10.12,07:45
Ano nikedy odchádza z prácou aj na iné miesto
Xanti
24.10.12,07:47
Dobrý deň, chcem sa opýtať ak zamestnanec chodí na týždňovky t.z., že v pondelok prichádza do zamest. a v piatok odchádza domov.Od pondelka do štvrtku má diety 9,30 ale v piatok končí v zamestnaní o 13,00 hod. a cesta domov mu trvá v rozmedzí 1,5 - 3,00 hod. podľa ktorého časového pásma sa mu stravné priznáva?? ďakujem
Jednoduché ved narátaš od 00:00 do príchodu domov .. teda do 14,30 alebo do 16:00 ... tj. je stále v druhom časovom pásme teda 6 €

A ešte dotaz, pondelky odchádza na pracovnú cestu pred 6,00 hodinou? Lebo ak nie tak mu nepatria diety vo výške 9,30 ale len vo výške 6 €.
mimana
24.10.12,09:07
Ano pondelky odchádzajú pred 6,00 hod, možno hlupa otázka je nie som personalistka ale prečo sa to počíta od 00,00 a nie od začiatku pracovnej doby??
Xanti
24.10.12,09:29
Ano pondelky odchádzajú pred 6,00 hod, možno hlupa otázka je nie som personalistka ale prečo sa to počíta od 00,00 a nie od začiatku pracovnej doby??
No ak by sa to počítalo od začiatku pracovnej doby tak ako by si mohla mať diety od pondelka do štvrtka 9,30 eur?
Ved iste nepracuje 18 a viac hodín v tie dni. Je to pracovná cesta, a tak sa ráta od polnoci do príchodu na firmu.
mimana
24.10.12,14:45
A čo ked zamestnanec prichádza na týždnovku teda na ubytovňu už v nedeľu večer a nie v pondelok.
A mam ešte jeden príklad: Zamestnanec prichádza na týždnovku v pondelok ráno. Z domu odchádza o 5,00 hod. Pracovná doba začína o 6,30. Od 6,30 do 7,30 je na pracovisku podľa PZ, o 7,30 odchádza za prácou mimo miesta podľa PZ a prichádza o 14,OO zase na pracovisko. Do konca pracovnej doby t.j do 15,30 ja na pracovisku podľa PZ. Po pracovnej dobe odchádza na ubytovňu, cesta mu trvá cca. 5 min. Znamená to, že rátam mu iba čas cestovania od polnoci a čas strávený mimo pracoviska podľa PZ??
Xanti
24.10.12,17:38
A čo ked zamestnanec prichádza na týždnovku teda na ubytovňu už v nedeľu večer a nie v pondelok. tak mu patria diety aj za nedeľu ak odíde na ubytovňu najneskôr o 18,59 hodine ...
pretože od 18,59 do 24,00 je viac ako 5 hodín na pracovnej ceste a tak má nárok na diety vo výške 4 eur. Aj ked nepracuje.

A mam ešte jeden príklad: Zamestnanec prichádza na týždnovku v pondelok ráno. Z domu odchádza o 5,00 hod. Pracovná doba začína o 6,30. Od 6,30 do 7,30 je na pracovisku podľa PZ, o 7,30 odchádza za prácou mimo miesta podľa PZ a prichádza o 14,OO zase na pracovisko. Do konca pracovnej doby t.j do 15,30 ja na pracovisku podľa PZ. Po pracovnej dobe odchádza na ubytovňu, cesta mu trvá cca. 5 min. Znamená to, že rátam mu iba čas cestovania od polnoci a čas strávený mimo pracoviska podľa PZ?? Tak tomu som nepochopila na čo sa pýtaš ... na pracovnej ceste riešiš cesťák .. to riešiš za čas kedy je skutočne preč ... tam neťaháš pracovnú dobu ... a riešiš dochádzku teda pracovnú dobu .. sú to dve na sebe nezávislé veci ... ty už pletieš hrušky z jablkami ... v texte.
wirgi
24.10.12,18:51
No, ak ma toto konkrétne pracovisko uvedene v zmluve, tak cesta na tyždňovku a čas strávený na ubytovni sa mu nepočíta ako prac. cesta ,len čas od 7,30 do 14,00 t.j. 6,5 hod,ked odchadza mimo miesta pracoviska.
mimana
25.10.12,07:46
Tak trochu v tom mám hokej ale preto sa pýtam aby som si to ujasnila, a chcem vedieť sa obhájiť ak treba. ide mi o to, či je správne ak zamestnanec prichádzajúci na týždňovku v pondelok ráno a odchádza v piatok poobede má nárok za dni od pondelka do štvrtka na diety 9,30
wirgi
25.10.12,13:33
Záleži na tom ako má napísane v PZ - miesto výkonu práce /konkrétne pracovisko/. Ak dochádza napr. zo Žiliny do Bratislavy a miesto výkonu práce má Bratislava tak nemá nárok na diety 9,30 .
mimana
26.10.12,06:30
Dám konkrétny príkl. firma má tri pobočky KE, ZA a BA.V PZ má napísané všetky pracoviská + súhlas zamestnanca, že môže byť vysielaný na pracovné cesty. A ak je kmeňovým zamestnancom pobočky v KE a prichádza na týždňovku z MI do KE.
Tweety
26.10.12,06:39
Dám konkrétny príkl. firma má tri pobočky KE, ZA a BA.V PZ má napísané všetky pracoviská + súhlas zamestnanca, že môže byť vysielaný na pracovné cesty. A ak je kmeňovým zamestnancom pobočky v KE a prichádza na týždňovku z MI do KE.
Jeden zamestnanec nemôže mať v PZ uvedený výkon práce na všetkých pracoviskách.