geografia
22.10.12,20:40
Dala som výpoveď zo zmluvy o zamestnaní v jednej agentúre, ktorá nedodržala podmienky zmluvy. Preto som podala k 1. augustu 2012 výpoveď z uvedenej zmluvy. Nemenovaná agentúra mi poslala po dvoch mesiacoch tzv. Ukončenie pracovnej zmluvy, kde uviedla v prvom bode, že ..." budem povinná uhradiť všetko, čo vzniklo a v budúcnosti !!! vznikne z uvedenej zmluvy".

Komunikujú so mnou zásadne len obyčajnými listami, nikdy nie doporučene. Ja vždy doporučene.
Poslala som im poštou naspäť dokument "Ukončenie prac. zmluvy s tým, aby vynechali tie nekorektné a ohrozujúce podmienky, na základe ktorých by odo mňa mohli v budúcnosti vymáhať neoprávnené finančné prostriedky, ak by som také niečo podpísala.

Doteraz - sa neozvali, žiadne ukončenie zmluvy písomné nemám a ani žiadne záväzky voči tej agentúre nemám.

Ako mala tá agentúra postupovať? Aké termíny platia v mojom prípade?
Ďakujem za rady vopred
prípadne odpoviem - doplním informácie na ďalšie otázky.
veronikasad
22.10.12,18:42
Kedy si agentúre doručila výpoveď a v zmysle akého § ZP ?
geografia
23.10.12,07:16
Výpoveď som doručila koncom júla, aby platila dvojmesačná lehota a odvolala som sa na článok v zmluve, kde agentúra píše o podmienkach rozviazania pracovného pomeru zo strany zamestnanca. O svojich povinnnostiach píše, že bude postupovať podľa všeobecne platných zákonov. Lenže aké to sú, keď ma "ohrozuje" v tzv. Dohode o rozviazaní prac. pomeru, tým výrokom, že že ..." budem povinná vysporiadať všetky záväzky, ktoré ku dňu zániku zmluvy vyplynuli alebo ešte vyplynú". Navyše ma poškodili, lebo ma vyslali pracovať, kde nezabezpečili podmienky, ja sama som musela vybavovať, platiť a cestovať na vlastné náklady - síce "len" 80 eur. Pracovala som menej dní, ako bolo dohodnuté a tak som vlastne nezarobila toľko, koľko malo byť sprostredkované agentúrou.
Komunikovali so mnou SMS-kami a chcú sprostredkovateľskú odmenu akoby zabezpečili plnú pracovnú dohodu, ale ja som stratila finančne, tak som im zaplatila len alikvotnu časť - s čím súhlasili - zase len telefonicky.
Pre nekorektné správanie som im napísala doporučene list, kde všetko uvádzam a ani na to mi neodpovedali, tak som v júli poslala doporučene Výpoveď zmluvy o zamestnaní v nemenovanej agentúre.
Navyše som si všimla, že agentúra vystupuje ako s.r.o., ale zmluvu so mnou uzatvorila s rovnakým názvom, ale s IČO-m ako nezisková organizácia (aj za názvom má " n.o.), ktoré nemá právo sprostredkovávať zamestnanie a tvoriť zisk - ani na výplaty ...
Doteraz - po mesiaci - nezareagovali na moju žiadosť, aby vymazali citovaný článok o mojich údajných budúcich záväzkoch !!! z Dohody o ukončený zmluvy, ktorú mi poslali koncom septembra - presne do dvoch mesiacov od môjho podania žiadosti o ukončenie predmetnej zmluvy.
V podstate pre mňa nič neurobili, len škodu a nepríjemnosti.
geografia
24.10.12,23:06
môže mi, prosím, niekto odpovedať? Potrebujem vedieť, či môj pracovný pomer skončil atomaticky, keďže agentúra nereaguje alebo koľko času mám ešte čakať, aby mi agentúra poslala súhlas s rozviazaním, resp. ukončením zmluvy o zamestnaní. Ďakujem
melli
08.03.13,07:54
skús sa pozrieť na túto stránku - výpoveď zamestnanca (http://www.mzdovecentrum.sk/clanok-z-titulky/vypoved-zamestnanca.htm) tam máš poriešenú, všetky zákony, a dá sa tam po zaregistrovaní kontaktovať odborník.