jaros
23.02.06,10:30
priatelia mam takuto otazku.

V popise zivnosti mam aj organizovanie kurzov skoleni, ci inych stretnuti


mam kamarata, ktory ma poziadal aby som mu zabezpecil ako zivnostnik na kluc celkovo jedno rodinne stretnutie, tj- ubytovanie pre hosti, obcerstvenie, ziva hudba a podobne.

hacik je v tom, ze moj kamarat nieje SZCO, mozem mu bezproblemov teda vystavit fakturu na dohodnutu sumu ? aku dohodu/ zmluvu mam uzatvorit s tymto mojim kamaratom ?
Zita5
23.02.06,09:36
priatelia mam takuto otazku.

V popise zivnosti mam aj organizovanie kurzov skoleni, ci inych stretnuti


mam kamarata, ktory ma poziadal aby som mu zabezpecil ako zivnostnik na kluc celkovo jedno rodinne stretnutie, tj- ubytovanie pre hosti, obcerstvenie, ziva hudba a podobne.

hacik je v tom, ze moj kamarat nieje SZCO, mozem mu bezproblemov teda vystavit fakturu na dohodnutu sumu ? aku dohodu/ zmluvu mam uzatvorit s tymto mojim kamaratom ?


Pokiaľ podnikáš v medziach živvnostenského listu , tak nevidím dôvod, prečo by si nemohol vystaviť faktúru . Čo sa týka dohody záleží od Teba akú chceš použiť , ale skôr by som povedala , že by stačila do širšia vypracovaná objednávka a podpísaná odberateľom/kamarátom/ s tým , že by si konkrétne uviedol poskytnuté služby , presne počet jednotiek občerstvenia , ubytovania a podobne . Toto by Ti mal podpísať ,že prevzal od Teba tieto fakturované služby . Priložíš to k vystavenej a zaplatenej faktúre a zúčtuješ príjem OVZD do peňažného denníka .

To nevadí , že kamarát nie je SZČO , Ty ho v tomto cháp ako klienta .