Elys
23.10.12,10:27
Napíšte mi, prosím, platba dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti je výdavok OZD zák. o dani z príjmov, podľa akého ...§ a odstavca :confused:. A od ktorého roku sa to dá dať do výdavkov OZD, keď je to dobrovoľné? Nemôžem to nájsť, kde je to napísané.
Ďakujem, Elys.
Mila123
23.10.12,18:45
VOZD je určite i keď vznikol na základe dobrovoľnosti....po prihlásení je už platba povinná, takto to vysvetľujú na školeniach......
Elys
02.11.12,19:13
VOZD je určite i keď vznikol na základe dobrovoľnosti....po prihlásení je už platba povinná, takto to vysvetľujú na školeniach......

Ďakujem Mila123 za rýchlu odpoveď, ale nevieš náhodou ktorý paragraf sa o tom zmieňuje? Elys.
tictac7
02.11.12,19:19
§19
i) poistné a príspevky hradené daňovníkom, ktorý je verejnou obchodnou spoločnosťou za spoločníkov tejto spoločnosti, komanditnou spoločnosťou za komplementárov, daňovníkom s príjmami podľa § 6, poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť zamestnávateľ za zamestnanca,
Elys
08.11.12,21:36
Ďakujem za odpoveď tictac7. A nevieš náhodou aj toto: ako správne vypísať výdavkový PD, ja píšem Vyplatené (komu): napríklad TESCO a prevádzku Ružomberok, na doklade z ERP je napísaná adresa firmy Tesco v Bratislave a prevádzka Ružomberok - tu platím. No všetko sa tam napísať nedá. A že sa nemôžu písať skratky firmy ani mesta? Už som z toho magor...
Ďakujem Elys.