adadean
23.10.12,11:46
Dobrý deň.
Obraciam sa na Vás, už skúsených :) .
Čítala som rôzne stránky a neviem sa rozhodnúť čo bude lepšie, účet paypal alebo payza.
Paypal, vraj neprijímajú veľmi slovenské banky a sú tam nejaké limity.
Payza, je vraj pre slovenské banky výhodnejšia.
Ak je nejaký presný postup ako si účet založiť, veľmi sa mu poteším :) .
Som nováčik v tom to smere.
Keď som si niečo išla kúpiť/predať, tak väčšinou cez prevod v banke (VÚB), je to však zdĺhavé a drahšie aj transakcie.
Tiež by som sa potešila aj rôznym radám ako sa vyhnúť nepríjemnostiam okolo prevodov z účtu paypal/payza na účet v banke alebo naopak. Či, stačí prihlásiť len debetnú kartu. A pod...
Vopred všetkým ďakujem... :)
Focl
23.10.12,21:26
Paypal je celosvetovy standart
Da sa snim platit po celom svete to je jeho obrovska vyhoda.

S prepojenim na SVK ucet by nemal byt problem, treba avsak po case "upgradnut" PP ucet. To bude vyzadovat overenie - poslu kod ktory bude vidiet pri transakcii na vypise vasho SVK uctu. Tym si navysite mozny rocny pohyb penazi na PP ucte

S payzou ale nemam skusenosti
Moja rada je Paypal
adadean
24.10.12,07:04
Ďakujem. Ešte si prosím vysvetlenie ( "upgradnut" PP účet ).
Nie som zbehlá v internetovej komunikácie :).
Focl
24.10.12,07:39
Novy PP ucet ma mozny obrat myslim okolo 500 Eur / rok. Ak presiahnete tuto hranicu, vas ucet bude limitovany.
Preto je potrebne si limit navysit, to je jednoduchy proces na ktory vas vyzve sam PayPal. Poslu vam okolo 1 eura na vas SVK ucet v banke. Z vypisu precitate 4 miestny kod ktory vam poslu , tento kod zadate do PP a mate ucet verifikovany. Pri tomto procese sa rocny limit zvecsi na cca 2 500 Eur / rok

Ak chcete odstranit i tento posledny limit paypal vas vyzve aby ste im zaslali oskenovane dokumenty: obciansky alebo vodicak, oskenovanu postovu obalku kde je uvedene vase meno a adresa ktoru ste uviedli pri registracii. Par dni si to budu citat a ak vsetko sedi podla registracnych udajov budete mat "neobmedzeny" rocny limit pre PP ucet.

Z paypal uctu si mozete posielat peniaze na vas osobny bankovy ucet (alebo kartu) a taktiez posielat peniaze na vas PP ucet z vasho SVK uctu.
freddy87
25.10.12,07:30
Ja by som to len upresnil, pokiaľ nemáte verifikovanú platobnú kartu, tak platiť môžete iba za tovar v hodnote max. 100€ (sumou si niesom istý). Verifikácia prebieha tak, že PayPal Vám z karty stiahne sumu 1,50 € (nie pripíše ako je vyššie).

Podrobné informácie o registrácii a verifikácii účtu sú tu: www.eboom.sk/paypal (http://www.eboom.sk/paypal)