Mária 555
23.02.06,11:47
Prosím poraďte ako sa učtuje bankový výpis, ktorý mi chodí ku poslednému dňu v mesiaci t.j. ak napr. odvody do soc. poisť. alebo ZP boli uhradené napr. 05.01.2006, dátum v peňažnom denníku dávam 31.01.2006
alebo 05.01.2006. Doteraz som učtovala v posledný deň v mesiaci je to správne alebo nie? Ďakujem.
Zita5
23.02.06,10:49
Prosím poraďte ako sa učtuje bankový výpis, ktorý mi chodí ku poslednému dňu v mesiaci t.j. ak napr. odvody do soc. poisť. alebo ZP boli uhradené napr. 05.01.2006, dátum v peňažnom denníku dávam 31.01.2006
alebo 05.01.2006. Doteraz som učtovala v posledný deň v mesiaci je to správne alebo nie? Ďakujem.


Do peňažného denníka dávaš deň skutočnej platby - odpísania z účtu .
Katarina
23.02.06,18:35
Ako potom nasledujú dátumy v PD. Napr. mám v priebeu mesiaca nákup za hotové , ktorý zaúčtujem v časovom slede. Potom si zoberiem bankový výpis
a začnem účtovať tiež v časovom slede? Dátumy nepôjdu za sebou, to nevadí? Ja som mesačný výpis tiež účtovala doteraz k poslednému dňu v mesiaci.
ondrejvla
23.02.06,18:50
Ako potom nasledujú dátumy v PD. Napr. mám v priebeu mesiaca nákup za hotové , ktorý zaúčtujem v časovom slede. Potom si zoberiem bankový výpis
a začnem účtovať tiež v časovom slede? Dátumy nepôjdu za sebou, to nevadí? Ja som mesačný výpis tiež účtovala doteraz k poslednému dňu v mesiaci.

V tomto prípade odporúčam pripraviť si všetky doklady, vypísať a zaúčtovať až po doručení výpisu z účtu, ktorý by mal byť posledným dokladom účtovného mesiaca. Pravdepodobne účtuješ ručne v PD, väčšinou v softoch sa to dá zoradiť podľa dátumu.
Lenuška
23.02.06,18:55
Ako potom nasledujú dátumy v PD. Napr. mám v priebeu mesiaca nákup za hotové , ktorý zaúčtujem v časovom slede. Potom si zoberiem bankový výpis
a začnem účtovať tiež v časovom slede? Dátumy nepôjdu za sebou, to nevadí? Ja som mesačný výpis tiež účtovala doteraz k poslednému dňu v mesiaci.

Peňažný denník musí byť v časovom slede. Tiež nahadzujem naskôr pokladňu, potom BV ale program to všetko zoradí funciou zotriediť dľa dátumu - ALFA. /prečíslováva a j P a V doklady./A uloženie dokladov je v prípade mesačných výpisov z banky - určite výhodnejšie podľa druhov dokladov t.j. Pokladňa, bankové výpisy, záväzky , pohľadávky.....
Maya1
23.02.06,19:23
Prosím poraďte ako sa učtuje bankový výpis, ktorý mi chodí ku poslednému dňu v mesiaci t.j. ak napr. odvody do soc. poisť. alebo ZP boli uhradené napr. 05.01.2006, dátum v peňažnom denníku dávam 31.01.2006
alebo 05.01.2006. Doteraz som učtovala v posledný deň v mesiaci je to správne alebo nie? Ďakujem.
pri daňovej kontrole som sa na to pýtala a odpoveď bola - bankový pohyb účtujeme v deň uskutočnenia pohybu inkaso-úhrada. Napriek tomu, že program automaticky priradí novému dátumu nové číslo dokladu. Potom nepasuje číslo dokladu, ale dôležitý je dátum.