robertoxxx
23.10.12,15:17
Dobrý deň,

som živnostníkom v oblasti predaja/predajca, vyhľadávam nových potenciálnych zakazníkov pre firmy a za to dostávam fix odmenu za mesiac, nezávisle od výsledkov predaja.
Na tento účel som požiadal jednu firmu, aby mi poskytli auto, telefón aj notebook s internetovým pripojením, v zmluve o dielo sa píše, že všetky náklady spojené s ich prevádzkou, údržbou aj servisom sú nákladom firmy (Slovnaft karta-súhrnna faktúra na firmu, faktúra za telefón, servis auto, všetko je na firmu, aj ubytovanie). V zmluve sa píše aj o mojich povinnostiach a náplni práce ako predajcu.
Avšak prišiel som do konfliktu s firemnou účtovníčkou, ktorá takúto zmluvu o dielo neakceptuje a ze je to len pracovna zmluva a prichadzam do konfliktu s paragrafom 5, že zo zmluvy nevyplýva, že som SZČO. Že komu to ona bude účtovať na firme?
Existuje vôbec možnosť, že ako živnostník nevlastním auto, ani mobil, ani notebook+internet. pripojenie, aby mi jednoducho firma za účelom zvýšenia svojich obchodných aktivít, poskytla tieto nástroje na výkon mojej obchodnej činnosti (vyhľadávanie nových zákazníkov) v ich prospech?

Dakujem za pomoc.
R.
robertoxxx
23.10.12,13:20
Ešte by som chcel dodať, že zmluvu o dielo som vytvoril spoločne s konateľom firmy, nakoľko obaja nie sme daňovo zdatný, účtovníčka nás ihneď stopla, že ona si toto na triko nevezme.
JUDr. Pavol Kollár
23.10.12,16:14
Zrejme by ste mal mať "zmluvu o obchodnom zastúpení" a v tej zmluve všetko vyšpecifikovať. V praxi je to bežné, že firma poskytne svojmu obchodnému zástupcovi (SZČO) všetko čo obchodný zástupca potrebuje.