robertoxxx
23.10.12,16:02
Firma s.r.o mi za sprostredkovatelsku cinnost (prieskum trhu, vyhladavanie novych zakaznikov, tvorba cenovych ponuk) poskytne nasledujuce:

1.) auto+nafta/benzin, +servis,+dialnicne znamky
2.) telefon snekonecnymi volaniami
3.) notebook
4.) mobilne internetove pripojenie
5.) ubytovanie pri vyjazdoch za potencialnymi zakaznikmi
6.) fix odmenu za moje sluzby (Eur/mesiac)

Vsetko su to ich naklady, blocky/faktury donesiem do firmy, ja chcem fakturovat len fix odmenu na firmu s.r.o.

Zatial mam otvorenu zivnost, nechcem byt ich zamestnancom.

Akym sposobom mi vratia peniaze za blocky a aku zmluvu mam pouzit na vztah medzi s.r.o. a zivnostnikom?

Dakujem.
sroservis
24.10.12,19:53
Zmluva o sprostredkovaní (ak len sprostredkujete príležitosť uzavrieť zmluvu) podľa 642 Obch. zák. alebo zmluva o obchodnom zastúpení (trvalá činnosť) podľa 652 obch. zák. ak ide o trvalú činnosť smerujúcu k uzatvoreniu určitého druhu zmlúv, príp. ak aj dojednávate a uzatvárate obchody.
Náklady - buď sa v zmluve dohodnete na ich preúčtovaní, t.j. vy ich uvediete do faktúry ako vynaložné náklady, ktoré Vám uhradí Váš partner (v tom prípade si necháte pôvodné doklady do svojho účtovníctva, môžete sa však dohodnúť, že kópiu dokladov predložíte partnerovi - forma kontroly) alebo ich odovzdáte zmluvnému partnerovi, ktorý Vám zo svojej pokladne preplatí ich hodnotu (v tom prípade nepôjde o Váš náklad).