Kalabasa
23.10.12,16:36
Dobrý deň,

chcela by som skúsenejších poprosiť o rady týkajúce sa získavania príspevku pred založením živnosti - na úrade som sa zatiaľ dozvedela naozaj málo. Blíži sa mi prvé "skupinové" stretnutie a neviem, ako sa mám na neho pripraviť..a vôbec čo všetko v budúcnosti robiť, aby som mala čo najvyššie šance pre získanie (čo najvyššieho) príspevku.

Ak s tým máte skúsenosti prosím Vás o akúkoľvek radu.

Ďakujem a prajem pekný jesenný večer!
erika s.
24.10.12,06:19
Podmienky pre získanie príspevku na začatie podnikania sú doba evidencie na úrade práce 3 mesiace, vypracovanie podnikateľského plánu a absolvovanie prípravy na začatie podnikania (nejakého školenia). Potom nasleduje absolvovanie písomného testu a obhajoba pod. plánu. Dôležité je, aby bol vypracovaný v súlade so stanovenou štruktúrou, aby bol reálny a na činnosť, pre ktorú sú splnené podmienky. Výška príspevku je stanovená pre jednotlivé okresy priamo v závislosti od miery nezamestnanosti. Najvyššia možná suma tohto príspevku je 4 137,08 EUR. Využitý môže byť na zakúpenie vecí bezprostredne súvisiacich s vykonávaním podn. činnosti, príp. úhradu nájmu a odvodov počas doby podnikania. Po podpísaní dohody s úp sa zaviažete podnikať 24 mesiacov.