pasuliatko
23.10.12,17:37
Ahojte chcem sa poradiť ohladne mačiek. Môj priateľ má malé asi 2-3 mesačné mačky, jedna z nich má hnisavé oči. Oči má od hnisu zalepené až tak,že chudatko ani nevidí. Dnes sme kúpili v lekárni Oftalmoseptomex kvapky a aj mastičku. Oči som umyla teplou vodou a keď sa jej otvorili tak z nich začal tiecť hnis. Oči má úplne červené zapálené, nakvapkali sme jej a aj dali mastičku ale nejako to nezaberá. Čo to môže byť? Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
arizona
23.10.12,21:31
Neviem, od coho to moze byt. Mozno sa maciatko udrelo,alebo ma nejaky zapal.
Nam sa to stalo nedavno.
Maciatko malo uplne zahnisane ocka. Sla som mu ich umyt teplou vodou. Nahodou som trochu pritlacila nad ockom. Maciatko tam malo taky vacok plny hnisu. Jemne som to vytlacala,hnis vytekal cez oko.
Par krat denne som mu to teplou vodou poumyvala,aby sa hnis uvolnil a potom som umyla harmancekom./ Nepouzivat vatu,lebo sa mozu ciastocky vaty dostat do oka a moze sa to este viac zapalit./
Po dvoch dnoch bolo ocko ciste a zdrave.
Vyskusaj.Ak by sa to nezlesilo za jeden-dva dni, navstiv veterinara.
SzabM
23.10.12,21:37
Umývanie očka odvarom z harmančeka určite pomôže! Moji rodičia chovajú už roky rokúce mačky a takýto problém sa vyskytuje dosť často. Vždy to riešia Ophtalmoseptonexom a harmančekom. Potrebuje to iba čas a dobrú opateru. Určite sa ich stav zlepší, musíš byť trpezlivý a vytrvať. Pokračuj len tak ďalej.
pasuliatko
24.10.12,07:59
Umývanie očka odvarom z harmančeka určite pomôže! Moji rodičia chovajú už roky rokúce mačky a takýto problém sa vyskytuje dosť často. Vždy to riešia Ophtalmoseptonexom a harmančekom. Potrebuje to iba čas a dobrú opateru. Určite sa ich stav zlepší, musíš byť trpezlivý a vytrvať. Pokračuj len tak ďalej.

Trpezlivá :) ďakujem,
pasuliatko
24.10.12,08:00
kúpila som im v lekárni hydrofilové sterilné štvorčeky tak tým som mu poumývala oči. tak je to na starosti môjho priatela nie je to moja mačka nemám ju doma...a ako ho poznám oči ostanú také aké sú :D
arizona
24.10.12,10:07
...a ako ho poznám oči ostanú také aké sú :D
To hadam nie, ved maciatko bude slepe,hnis mu zalepi ocka a zapal sa moze rozsirit :mee:
kopretinka
24.10.12,10:31
kúpila som im v lekárni hydrofilové sterilné štvorčeky tak tým som mu poumývala oči. tak je to na starosti môjho priatela nie je to moja mačka nemám ju doma...a ako ho poznám oči ostanú také aké sú :D
to snáď nemyslíš vážne?:eek: a ešte sa tomu rehoceš? načo sú mu teda tie mačky,keď ani základnú starostlivosť im nie je ochotný poskytnúť?:mee:
pasuliatko
24.10.12,16:18
to snáď nemyslíš vážne?:eek: a ešte sa tomu rehoceš? načo sú mu teda tie mačky,keď ani základnú starostlivosť im nie je ochotný poskytnúť?:mee:
a čo mám robiť plakať? povedal mi,že oči má oveľa lepšie a vidí oboma očkami :) poskytol jej to čo mohol, a čo má s nimi urobiť? mal ich utopiť?či?!
Retuska
25.10.12,06:05
mal ist k veterinarovi a postarat sa! macka nieje plysova je to zivy tvor!zbytocne potom radit,ked sa o macky aj tak potom nechcete poriadne postarat:)a ked by ste ich necheli,utopenie nieje riesenie
Llívia
25.10.12,06:39
a čo mám robiť plakať? povedal mi,že oči má oveľa lepšie a vidí oboma očkami :) poskytol jej to čo mohol, a čo má s nimi urobiť? mal ich utopiť?či?!
Ak vlastní aj matku, tak ju mal dať sterilizovať, neboli by žiadne mačiatka.
Llívia
25.10.12,06:43
Ahojte chcem sa poradiť ohladne mačiek. Môj priateľ má malé asi 2-3 mesačné mačky, jedna z nich má hnisavé oči. Oči má od hnisu zalepené až tak,že chudatko ani nevidí. Dnes sme kúpili v lekárni Oftalmoseptomex kvapky a aj mastičku. Oči som umyla teplou vodou a keď sa jej otvorili tak z nich začal tiecť hnis. Oči má úplne červené zapálené, nakvapkali sme jej a aj dali mastičku ale nejako to nezaberá. Čo to môže byť? Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
Ophtalmo Septonex sú slabé kvapky (info od môjho veterinára) - pomôžu pri slabšom zápale. Pri silnejšom treba kvapky alebo mastičky, ktoré sú už na predpis (OPHTHALMO-FRAMYKOIN, Evercil). Zapál očí môže byť sprievodným príznakom aj pri iných chorobách (info od môjho veterinára), preto by nebolo od veci ísť k veterinárovi.
pasuliatko
25.10.12,08:12
mal ist k veterinarovi a postarat sa! macka nieje plysova je to zivy tvor!zbytocne potom radit,ked sa o macky aj tak potom nechcete poriadne postarat:)a ked by ste ich necheli,utopenie nieje riesenie

ale starajú sa o ne... len tie oči sa im vracajú a nie len malým ale aj veľkým lebo chodia kade tade po susedoch.
pasuliatko
25.10.12,08:12
Ak vlastní aj matku, tak ju mal dať sterilizovať, neboli by žiadne mačiatka.

to som navrhovala aj ja kedže mama je malého vzrastu a má s tým problémy... ale nie je to moja mačka a oni to urobiť nechcú.
alaya1
25.10.12,08:14
Prasuliatko- v ziadnom pripade by som zvieratu nepodavala ludske lieky, kvapky, maste.

Staci ist k veterinarovi a predpise ucinne, pre zvierata, su zlozenim odlisne od ludskych.
pasuliatko
25.10.12,08:14
Ophtalmo Septonex sú slabé kvapky (info od môjho veterinára) - pomôžu pri slabšom zápale. Pri silnejšom treba kvapky alebo mastičky, ktoré sú už na predpis (OPHTHALMO-FRAMYKOIN, Evercil). Zapál očí môže byť sprievodným príznakom aj pri iných chorobách (info od môjho veterinára), preto by nebolo od veci ísť k veterinárovi.

viem...uvidíme ako bude keby sa jej to nezlepšovalo tak pojdeme... treba to vyskúšať najprv inak..
lebo už mali minulý rok takýto problém mali iba jedno mača a boli s ním u veterinára a minuli 50 eur a mača do rána uhynulo.... tak preto uvidíme ale ja verím,že to dopadne dobre.
pasuliatko
25.10.12,08:16
Prasuliatko- v ziadnom pripade by som zvieratu nepodavala ludske lieky, kvapky, maste.

Staci ist k veterinarovi a predpise ucinne, pre zvierata, su zlozenim odlisne od ludskych.

hej? ani by som netvrdila, nám jedna nemenovaná ,,veterinárka,, pre psa predpísala lieky na srdce čo berú ľudia a musel to brať. takže by som netvrdila takéto veci. predsa tie lieky boli testované na zvieratkách takže nie su pre ne škodlivé ako píšeš... viem treba ísť veterinárovi ale tí predpisujú lieky pre ludí...a nebola som tým svedkom len raz... ;)
alaya1
25.10.12,08:22
Tak to som prekvapena. Moj veterinar je zasadne proti tomu, aby sa ludske lieky podavali zvieratam!. Viackrat som s nim o tom hovorila. A nie je jediny.

Ale je to na uvazeni kazdeho, ako si vazi svoje zvieratko a co mu podava. Ci mu naozaj nie je luto tych 50 eur aj s rizikom umria zvieratka.A ti veterinari, co to robia, tak by to robit nemali a pacienti s tym suhlasia len z dovodu, ze ludske lieky su lacnejsie.
arizona
25.10.12,08:23
ale starajú sa o ne... len tie oči sa im vracajú a nie len malým ale aj veľkým lebo chodia kade tade po susedoch.
Pravdepodobne sa jedna o virusove ochorenie,ktore matka prenasa aj na potomstvo. Je dolezite preliecit nielen macence, ale hlavne matku,aby sa to nesirilo dalej,lebo to budu mat vsetky dalsie maciatka...

pozri sem, v prispevku dole http://www.kitty-jerrika.websnadno.cz/Choroby-maciek.html
Llívia
25.10.12,08:24
viem...uvidíme ako bude keby sa jej to nezlepšovalo tak pojdeme... treba to vyskúšať najprv inak..
lebo už mali minulý rok takýto problém mali iba jedno mača a boli s ním u veterinára a minuli 50 eur a mača do rána uhynulo.... tak preto uvidíme ale ja verím,že to dopadne dobre.
Preto netreba návštevu u veterinára zbytočne odďalovať.
Tie vyššie spomínané ľudské lieky sa používajú aj pri zvieratách - nájdeš to aj v iných diskusných fórach alebo sa spýtaj veterinára. Evercil nakoniec nie je na predpis, Opthalmo Framykoin áno.
alaya1
25.10.12,08:37
Prasuliatko, v konecnom dosledku ide o to, aby sa maciatku pomohlo, len ludi niekedy od navstevy veterinara odraza to, ze cena vysetrenia a indikacie je niekolkokrat vyssia, ako cena zvierata.

Co sa tyka tych ludskych liekov. Mozno snad veterinar, ktory zvoli tuto moznost vie zlozenie liekov a pozna ich ucinok, ci skodlivost na zvieraci organizmus. Ale urcite to nepozna clovek laik. A lieky bez predpisu, no, su to lieky pre ludi, kde davkovanie je urcene cloveku, Neviem, ako to davkuju malickym zvieratkam.

Moj psik je aj moj clen rodiny, ja na nom urcite neexperimentujem s ludskymi liekmi.

Ale pisala som, je to na uvazeni kazdeho cloveka.

Prikladam link psySOS mozes sa tam o liekoch pre ludi a zvierata vela dozvediet.

zelam macicke skore uzdravenie.

http://www.psysos.sk/index.php?zavislost=Paralen%20psom%20skodi&pridany=estene&praca=tretiekolo
tiez su tam rozne nazory, ako aj vsade, kde sa diskutuje.
pasuliatko
25.10.12,09:38
Pravdepodobne sa jedna o virusove ochorenie,ktore matka prenasa aj na potomstvo. Je dolezite preliecit nielen macence, ale hlavne matku,aby sa to nesirilo dalej,lebo to budu mat vsetky dalsie maciatka...

pozri sem, v prispevku dole http://www.kitty-jerrika.websnadno.cz/Choroby-maciek.html

ich mama nemá žiadne príznaky, ale pravdepodobne je nosič ona lebo ona chodí kade tade po susedoch. mali to jej deti a jej dcéry deti tiež...
pasuliatko
25.10.12,09:40
Prasuliatko, v konecnom dosledku ide o to, aby sa maciatku pomohlo, len ludi niekedy od navstevy veterinara odraza to, ze cena vysetrenia a indikacie je niekolkokrat vyssia, ako cena zvierata.

Co sa tyka tych ludskych liekov. Mozno snad veterinar, ktory zvoli tuto moznost vie zlozenie liekov a pozna ich ucinok, ci skodlivost na zvieraci organizmus. Ale urcite to nepozna clovek laik. A lieky bez predpisu, no, su to lieky pre ludi, kde davkovanie je urcene cloveku, Neviem, ako to davkuju malickym zvieratkam.

Moj psik je aj moj clen rodiny, ja na nom urcite neexperimentujem s ludskymi liekmi.

Ale pisala som, je to na uvazeni kazdeho cloveka.

Prikladam link psySOS mozes sa tam o liekoch pre ludi a zvierata vela dozvediet.

zelam macicke skore uzdravenie.

http://www.psysos.sk/index.php?zavislost=Paralen%20psom%20skodi&pridany=estene&praca=tretiekolo
tiez su tam rozne nazory, ako aj vsade, kde sa diskutuje.

jasné rozumiem ale vieš kedže oni žijú na dedine a je tam veľká pravdepodobnosť,že mačku zrazí auto alebo sa jej niečo stane.... uvidíme ako to bude pokračovať, údajne má oči lepšie ako predtým pekne vidí... dakujem za tvoj názor ale je to len na názore ľudí i veterinárov. uvidíme ...
pasuliatko
02.11.12,18:22
ponúkam na odber mačiatka 2 mačky a 1 kocúrik... ak by mal niekto seriozny zaujem nech sa mi ozve... mačka je druh dedinský :)
vika18
27.05.14,16:31
Prosim pomozte mi ked ste niekto online. Mam dve maciatka a jedno z nich na asi hnisave ocko. Co mam robit ?
misoft
27.05.14,16:33
Ísť k veterinárovi - my nedokážeme liečiť po drôte.....
vika18
27.05.14,18:10
dakujem za radu
vika18
28.05.14,16:02
do kolkých dní alebo týždnov by mohol zmiznut hnis z oka mojej mačičke ked jej utieram oko z repíkom lebo nemám harmanček a mastím mu ešte z opthalom framykoinom?
kopretinka
28.05.14,16:31
bola si u veterinára? to oko jej môže aj vyhnisať a bude bez oka.......
misoft
28.05.14,17:35
@vika18 - ja ťa teda nechápem - miesto toho, aby si šla k veterinárovi, tak sa tu pýtaš. My nie sme VETERINÁRI! Alebo hádam chceš ušetriť euráče za ošetrenie?

Kua - používaj hlavu......
arizona
28.05.14,19:00
do kolkých dní alebo týždnov by mohol zmiznut hnis z oka mojej mačičke ked jej utieram oko z repíkom lebo nemám harmanček a mastím mu ešte z opthalom framykoinom?
Moze,aj nemusi hnis zmiznut. My cez obrazovku nevieme posudit, z coho ma cica zapalene ocka.
Je mozne, ze tvoje masticky nepomozu a ze lekar nasadi injekcnu liecbu.
A bola tvoja cica ockovana po 6 tyzdnoch zivota, proti infekcnym a inym ochoreniam? A odcervena? Ak nie, tak by bolo dobre...
vika18
29.05.14,12:24
Nie nebola
kopretinka
29.05.14,12:56
Nie nebola
a na čo čakáš,mohla by si nám to vysvetliť???!!! veď ty to zviera týraš! myslíš si,že nemá bolesti??? predpokladám,že tá 18 pri mene je tvoj vek..........ale chováš sa ako 5ročná
kopretinka
29.05.14,13:26
milujem takýto prístup......naposledy prihlásená dnes o 15,30..........som normálne vytočená :mad: načo sa vôbec pýtaš?
misoft
29.05.14,14:26
Nie nebola
Počuj dievča - mám dojem, že ty v tej hlave asi nič nemáš - už niekoľkokrát sme ti písali - VETERINÁR - a ty si taká lenivá, že sa ti ani neuráči s tým zvieraťom ho navštíviť a radšej tu budeš písať 3,14čoviny a necháš ho trpieť. Ty asi nie si milovníčka zvierat - skôr trýzniteľka.....

Až to mača kvôli tvojej pohodlnosti príde o zrak a ty budeš tu lamentovať - tak si potom nepraj, čo sa tu na teba znesie!
bettylou
30.05.14,05:42
u nás mačatá z každého vrhu majú zo začiatku tieto problémy. niektoré viac, iné menej. podchytím to hneď v začiatku. (slaná voda - tá čo sa strieka do nosa, trochu štípe, ale pomáha,nedávam ju priamo do očka, len čistím okolie, harmanček tak veľmi nepôsobí plus oftalmo framykoín, je účinnejší ako oftalmoseptonex, ale dávam, len keď fakt treba.) keď podrastú, zmizne im to samo ;)
vika18
31.05.14,11:01
Ani som nemusela ist k veterinarovi lebo som ju liecila sama doma a vyliecila som ju uz ten hnis nema !
arizona
31.05.14,14:23
Ani som nemusela ist k veterinarovi lebo som ju liecila sama doma a vyliecila som ju uz ten hnis nema !
Je lepsie to preliecit antibiotikami.Lebo tie hnisajuce ocka su infekcneho charakteru a prenasaju sa casto z mamy na maciatka...
kopretinka
31.05.14,15:08
Ani som nemusela ist k veterinarovi lebo som ju liecila sama doma a vyliecila som ju uz ten hnis nema !
Je lepsie to preliecit antibiotikami.Lebo tie hnisajuce ocka su infekcneho charakteru a prenasaju sa casto z mamy na maciatka...
.........ju to nezaujíma.........ona k vetošovi nepôjde
bettylou
31.05.14,15:39
no, ked máš dva vrhy, každá mačka po 4 mačatá, to je osem plus dve staré... čo som rotchildova dcéra?
arizona
31.05.14,15:47
no, ked máš dva vrhy, každá mačka po 4 mačatá, to je osem plus dve staré... čo som rotchildova dcéra?
Tak preliecit aspon matku,lebo ta to prenasa vzdy na mlade a potom sa ta viroza siri stale dalej
kopretinka
31.05.14,15:48
no, ked máš dva vrhy, každá mačka po 4 mačatá, to je osem plus dve staré... čo som rotchildova dcéra?
tak keď sa nevieš postarať,tak nemnož!
misoft
31.05.14,19:49
.........ju to nezaujíma.........ona k vetošovi nepôjde
Takže ak ju to nezaujíma - nech sem radšej nelezie. Nás to potom tiež nebude zaujímať - tie jej prosby....(teda aspoň mňa - za to jej hubovej naložím....)
bettylou
01.06.14,05:33
no, ked máš dva vrhy, každá mačka po 4 mačatá, to je osem plus dve staré... čo som rotchildova dcéra?
Tak preliecit aspon matku,lebo ta to prenasa vzdy na mlade a potom sa ta viroza siri stale dalej

práve to mi nejde do hlavy, lebo matka bola na to preliečená u veterinára ešte ako mačiatko minulý rok
bettylou
01.06.14,05:36
no, ked máš dva vrhy, každá mačka po 4 mačatá, to je osem plus dve staré... čo som rotchildova dcéra?
tak keď sa nevieš postarať,tak nemnož!

to sú dedinské mačky, chytajú myši, ja ich len dokrmujem. sú s nami odkedy sa pamätám a nikdy ich nikto neriešil, starajú sa o seba samé, len niekedy im človek chce pomôcť, tak to skúste pochopiť takto mladá dáma
vika18
03.06.14,17:15
predpokladám,že tá 18 pri mene je tvoj vek..........ale chováš sa ako 5ročná[/QUOTE]
Predpokladate zle mam len 12 rokov.
vika18
03.06.14,17:19
predpokladám,že tá 18 pri mene je tvoj vek..........ale chováš sa ako 5ročná
Predpokladate zle lebo mam 12 rokov.
misoft
03.06.14,17:33
predpokladám,že tá 18 pri mene je tvoj vek..........ale chováš sa ako 5ročná
Predpokladate zle lebo mam 12 rokov.
V tom prípade - nech s tým mačaťom idú rodičia s tebou. A dúfam, že už k veterinárovi sa konečne vyberiete, ak to mača ešte stále má zapálené oči....
vika18
05.06.14,13:45
Uz nema zapalene oko
kopretinka
05.06.14,13:52
Uz nema zapalene oko
a má to oko ešte vôbec? ak je to zápal,tak teba preliečiť antibiotikami.Zápal v oku može byť primárny, ale tiež môže byť prejavom iného ochorenia (napr. respiračného), i keď je len na jednom oku (veľa krát v tomto prípade býva aj na druhom, len je slabší). Zvieratko je potrebné vždy komplexne vyšetriť.
tu čítaj-žiadny problém sa nedá odstrániť iba umývaním oka........
http://macka.zvieratadoma.sk/ochorenia-oci-maciek/
lenže keď je niekomu ľúto pár eúr...........
Kvaka
05.06.14,14:46
Dám svoj názor, aj názor veterinára na dedine. Tu je mačiek ako maku, veľa ich má napríklad ušný svrab, posúvajú si to jedna druhej. Pýtala som sa na odčervenie, tak tiež je zbytočné viac ako 2x za rok, lebo dnes odčervím, o týždeň donesie od susedov. Škrabú si uši? Vetoš prišiel, pozrel a povedal: Tie vo vedľajšom dvore, tie by ste mali vidieť, toto nie je nič. Prešlo to, jedna druhej si vylizovali uši. Dedinské mačky sú tuláčky, tá, čo sa mi tu pred mesiacom okotila, prešla už vraj cez dve majiteľky, napriek tomu mi "prischla", pani ju už nechce, že keď ušla pred pár mesiacmi, už nech je tam, kde je. Aspoň viem, ako sa cica volá. Mačka tam u nej na dvore ju nechcela, že ju bila až do krvi. To som sa dozvedela včera. Ja som ju nevyháňala, chodila sa tu najesť. Tie "naše" mačky z predminulého roku tiež takto prišli, tiež mi mladé dotiahli. Ich mačiatka vlani boli adoptované, mačky sú vykastrované. Aj ich spolusúputník kocúrik, niekto ho tu postrelil a bol cca 10 dní v nemocnici, aj jeho vykastrovali. Dosť to stojí peňazí, máme aj psa, takže naozaj si neviem predstaviť behať s každým problémom k vetošovi. Mačky sa zväčša vylížu samé, ale ak zostanú dvorové, vždy sa im niečo ujde. Tieto 4 mačiatka, čo teraz máme v chodbe, tiež pôjdu na adopciu a mačku dáme vykastrovať. Už viem, že ďalšie mačky budem vyháňať, inak zbankrotujem. :).
Oči tiež mali raz také, raz onaké, ale nakoniec vždy čisté. Oftalmoframkoin pomáha, ale mne sa mačka nedá ošetriť, ani jedna.
bettylou
05.06.14,20:11
to je to, mačka sa nedá, len mladé. netreba vyháňať, u nás stačí nekŕmiť, ale aj tak niekedy vyžerú aj psovi z misky, keď nedá pozor
Kvaka
05.06.14,20:46
Ja kŕmim tie naše vykastrované, oni sú už stále u nás vo dvore, ale keď nachystám na viac dní, keď tu nie sme, vždy prídu aj cudzie. Vedia, že tu nájdu. Vlani sa kŕmili z ich misiek aj ježkovia, vtedy mačky stáli v pozore a čumeli. Ale keď mali vlani nejakú hroznú virózu, všetky tri postupne, prišiel veterinár a ten ich vedel chytiť a pichnúť im injekciu.
daniela.vaskova
20.01.16,08:52
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či nemá niekto skúsenosť s tým, že má mačka málo sĺz. Kúpili sme si Main coon (s PP, teda má všetky očkovania) a hned od kúpy mača viac žmurkalo s ľavým okom. U veta sme od vtedy skoro každých 10 dni čo skúšame rôzne prípravky. Ale žmurká stále. Robili jej test a potvrdilo sa , že ľavé oko má málo sĺz, pravé je ok. Prvotne jej predpísala Sentrx eye gel, bolo to fajn ale vraj to nie je na dlhodobé používanie. Vymenila jej to a momentálne máme kapkať Refresh-umelé slzy. Ale nebadám veľkú zmenu. Poprosila by som o radu,ak má niekto reálnu skúsenosť s takouto chorobou. Ďakujem veľmi pekne