janka-vazka
23.10.12,20:38
Dobrý deň. Mám otázku ohľadom mzdového zaradenia, viete mi prosím pomôcť? Nastúpila som do novej práce. Mám odpracovaných 29 rokov, no zarátali mi len 21 rokov - s odôvodnením, že sa mi nemôže započítať plný počet rokov, nakoľko nemám odrobené tie roky v odvetví, do ktorého som nastúpila. Zaradili ma podľa vzdelania do 5. triedy, ale tarifný stupeň mi dali 9, ale ja si myslím, že by som mala mať vyšší. Vraj sa mi dá započítať len 2/3 z predchádzajúcich rokov. Predtým som pracovala v textilnom odvetví (to sa mi vraj nerátalo), MATERSKÁ, neskôr optika (to sa nerátalo), sociálne služby - opatrovateľstvo (to sa rátalo), zdravá výživa (to sa nerátalo).
Je tento postup správny? Zdá sa mi divné, že mi z 29 rokov započítali len 21. Nemala by som mať teda tarifný stupeň vyšší ako 9?
Snáď rozumiete môjmu vysvetleniu, za skoré odpovede vopred ďakujem,
Jana
tictac7
23.10.12,18:44
nerozumieme tomu a ani nemôžeme. ...zabudla si zadať dosť podstatnú maličkosť - pracuješ ako čo? kde? platové triedy, podľa ktorého zákona (to už ani nemusíš - si nájdeme, ale ak vieš, zadaj....)
janka-vazka
23.10.12,18:49
pardon, hneď napravím - začala som pracovať ako terénna opatrovateľka v BB (zmluva je na dobu určitú, na zastupovanie počas PN), platové zaradenie podľa zákona č. 553/2003 Z.z., Ďakujem za upozornenie
tictac7
23.10.12,18:57
§6
(2) Započítaná prax podľa tohto zákona je
a) odborná prax,
b) prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín.


...postupovali v zmysle zákona....
janka-vazka
23.10.12,18:59
tictac7 ďakujem veľmi pekne za potvrdenie a za ochotu. pekný večer prajem