masquot
24.10.12,00:04
Dobry den.
Vedeli by ste mi prosim niekto poradit (nakolko si ma zdravotne aj socialne poistovne ping-ponguju zo strany na stranu a nevedia mi efektivne poradit) ?
Som v situacii, kedy koncim prac. pomer v Belgicku. Ostavam vsak zamestnancom do konca roka 2012, nakolko musim docerpat zvysok svojej dovolenky a nadcasov. Tym padom za mna belgicky zamestnavatel este stale odvadza zdravotne aj socialne poistenie.
Od 5.novembra 2012 vsak nastupujem do pracovneho pomeru s vykonom prace na Slovensku a pre slovenskeho zamestnavatela, cize aj on ma bude musiet nahlasit do zdravotnej i socialnej poistovne.
Nakolko mi ale belgicka zdravotna poistovna neda odhlasku, kym je za mna v Belgicku platene poistenie, slovenska ma neprihlasi ako pistenca.
Vedeli by ste mi prosim poradit ako danu situaciu legalne riesit? Nerad by som totiz sposobil zamestnavatelovi akekolvek nasledne problemy (ci nebodaj pokuty a pod.)
Existuje nejaka moznost ako tuto docasnu situaciu osetrit nalezitym "E"-formularom?
Vopred DAKUJEM za rady, tipy. Ak by boli doplnujuce otazky, prosim pokojne aj mailom na: masquot83@gmail.com
S pozdravom,
Milan