Octopus
24.10.12,00:20
Ahojte poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť, či sa nájde niekto kto účtuje výrobu elektrickej energie fotovoltaickou elektrárňou ohľadom odvodu DPH? Spolocnost sro kupila fotovoltaicku elektraren, uplatnila DPH na vstupe a vyraba el.energiu, ktoru dodava distributorovi a cas spotrebuje pre svoje ucely ( t.j. na prevadzku kancelarie) . Bod 1 a 2 je len na upresnenie a bod 3 je otázka
1, Predaj el. energie distributorovi - DPH na výstupe
2, Doplatok za el. energiu - DPH na výstupe nie je - nejde o dodanie tovaru
3, Co s energiou, ktorá nebola dodaná distributorovi ale bola spotrebovaná pre účely sro, ktorá vlastní fotovoltaickú elektráreň a sama túto energiu vyrába - je treba DPH odviesť alebo nie?

Velmi pekne vopred dakujem, dúfam že sa nájde niekto kto poradí.
galienka
24.10.12,08:01
Nevie nikto poradiť??? Tiež by ma to zaujímalo.
Octopus
25.10.12,12:29
Ahojte poraďáci,

chcela by som Vás poprosiť, či sa nájde niekto kto účtuje výrobu elektrickej energie fotovoltaickou elektrárňou ohľadom odvodu DPH? Spolocnost sro kupila fotovoltaicku elektraren, uplatnila DPH na vstupe a vyraba el.energiu, ktoru dodava distributorovi a cas spotrebuje pre svoje ucely ( t.j. na prevadzku kancelarie) . Bod 1 a 2 je len na upresnenie a bod 3 je otázka

1, Predaj el. energie distributorovi - DPH na výstupe

2, Doplatok za el. energiu - DPH na výstupe nie je - nejde o dodanie tovaru

3, Co s energiou, ktorá nebola dodaná distributorovi ale bola spotrebovaná pre účely sro, ktorá vlastní fotovoltaickú elektráreň a sama túto energiu vyrába - je treba DPH odviesť alebo nie?



Velmi pekne vopred dakujem, dúfam že sa nájde niekto kto poradí.


Octopus
25.10.12,12:30
Poraďáci účtuje niekto výrobu energie - prosím ohláste sa súrne!!!!
Dakujem :)
lubko6394
25.10.12,12:35
Nájdite si vo Vašom okolí takéto firmy. Zoznamy sú na stránke URSO vydané cenové výmery - tam nájdete tých, ktorí sa Vám podobajú a potom telefón a idem.