čertíček
24.10.12,00:43
Dcéra - študentka VŠ začala pracovať v Aegone ako finačný poradca. Pri nástupe jej povedali, že registrovať na DÚ sa nemusí. Nemám však v tom jasno, či urobila dobre.Poradí mi niekto??
Jej príjem je povedala by som viacmenej symbolický... podľa uzatvorených zmkúv.
Ďakujem...
optimistka
24.10.12,08:39
na základe akej zmluvy vykonáva činnosť ? na dohodu ? alebo na nejakú mandátnu zmluvu ?
vo všeobecnosti sa títo finanční poradcovia považujú za szčo, takže registrácia na DU a pridelenie DIČ, pre DPH je registrovať sa zataiľ predčasné, finančné a poisťovacie služby vstupujú do obratu ale sú od dph oslobodené, takže toto by som pokiaľ nebude obrat cca okolo 49000 € za predch, 12 kalend. mesiacov ani neriesila
čertíček
24.10.12,23:44
Ďakujem za skorú odpoveď. Trošku som mala inak sformulovať otázku.. to je mi jasné, že registrácia na DPH je závislá od príjmu ako takého. Myslela som skôr to DIČ, IČO jej pridelili a tu mi vzniká ten problém, že robí to už cca rok... a zatiaľ na DÚ pre pridelenie DIČ nie je registrovaná.
čertíček
11.01.13,03:08
Ahojte "poraďáci! kto mi poradí, či musí dcéra podať Daňové priznanie - pracuje v Aegone ako fin. poradca. Pjríjem mala, ale nie veľmi veľký. DIČ nemá ešte pridelené.... proste jej to nik nepovedal.... AKé pokuty za oneskorenú ergistráciu sú možmnééééééééééé Srdečná vďaka za odpoveď
.