Thais
23.02.06,12:25
Potrebovala by som poradit ohladom vyplatneho terminu. Sme zahranicna spolocnost a chceli by sme prejst na podobny system vyplacania miezd ako mame v pobockach v zahranici - cize 2x do mesiaca. Vyplacanie vo forme zaloh a nasledneho zuctovania u nas neprichadza do uvahy. Chcem sa spytat ci je mozne zo zakona, aby zamestnanec dostaval mzdu nie za odpracovany kalendarny mesiac, ale vzdy za pol mesiaca? Mohli by vzniknut vzniknut nejake komplikacie? Jedine v com vidim problem je odovzdavanie vykazov do prislusnych poistovni, nakolko tam treba brat do uvahy kalendarny mesiac, co sa vsak da zabezpecit.
Viete mi niekto poradit?
Maňaska
23.02.06,12:54
Potrebovala by som poradit ohladom vyplatneho terminu. Sme zahranicna spolocnost a chceli by sme prejst na podobny system vyplacania miezd ako mame v pobockach v zahranici - cize 2x do mesiaca. Vyplacanie vo forme zaloh a nasledneho zuctovania u nas neprichadza do uvahy. Chcem sa spytat ci je mozne zo zakona, aby zamestnanec dostaval mzdu nie za odpracovany kalendarny mesiac, ale vzdy za pol mesiaca? Mohli by vzniknut vzniknut nejake komplikacie? Jedine v com vidim problem je odovzdavanie vykazov do prislusnych poistovni, nakolko tam treba brat do uvahy kalendarny mesiac, co sa vsak da zabezpecit.
Viete mi niekto poradit?

Možné to určite je, ale v rámci firmy by to chcelo špeciálne softvérové riešenie. Zatiaľ táto možnosť nie je legislatívne poriešená v súvislosti s inštitúciami, priamo súvisiacími, alebo nadväzujúcimi na výpočet miezd.
Chobot
23.02.06,20:50
Potrebovala by som poradit ohladom vyplatneho terminu. Sme zahranicna spolocnost a chceli by sme prejst na podobny system vyplacania miezd ako mame v pobockach v zahranici - cize 2x do mesiaca. Vyplacanie vo forme zaloh a nasledneho zuctovania u nas neprichadza do uvahy. Chcem sa spytat ci je mozne zo zakona, aby zamestnanec dostaval mzdu nie za odpracovany kalendarny mesiac, ale vzdy za pol mesiaca? Mohli by vzniknut vzniknut nejake komplikacie? Jedine v com vidim problem je odovzdavanie vykazov do prislusnych poistovni, nakolko tam treba brat do uvahy kalendarny mesiac, co sa vsak da zabezpecit.
Viete mi niekto poradit?

Zákonník práce v § 129 odst. 1 hovorí, že "Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie,...", preto usudzujem, že vo všeobednosti sa predpokladá, že bude vyplácaná na mesačnej báze. Myslím, že by to bolo dosť problematické, ak nie nemožné podľa súčasnej legislatívy vyplácať v iných frekvenciách.