meanda
24.10.12,12:34
Dobry den.
Moj manzel je poberateľ rodicovskeho prispevku
ja od 19.11.nastupujem na MD

Moze byt manzel aj nadalej poberatel RP, ked ja budem na MD s druhym dietatom?
Andyke
24.10.12,10:50
Nárok na rodičovský príspevok nevzniká ani jednej oprávnenej osobe, ak
aspoň jedna z nich má nárok na materské.
Takže manžel musí nahlásiť Tvoj nástup na materskú na UPSVR , aby pozastavili vyplácanie RP.
Za 11. mesiac dostanete ešte celú sumu RP.
meanda
25.10.12,04:37
OK, dakujem
RP teda pozastavia, ale tak isto sa ma odhlasit na SP? a aregistrovat sa na UP, kedze je nezamestnany?
elisaj
26.12.12,15:18
Príjemný sviatočný podvečer potrebujem poradiť ako je to s rodičovským prispevkom od 8.11 som na MD a dovtedy som poberala aj rodičovsky príspevok materska mi prišla odovzdali sme všetky papiere a oni povedali že rodičovsky mi pozastavia no mne prišiel cely rodičovsky príspevok ako teraz postupovať? nemal mi prisť iba za tiie dni do toho 8 novembra?alebo ako to je? ďakujem
Mila123
26.12.12,15:20
Príjemný sviatočný podvečer potrebujem poradiť ako je to s rodičovským prispevkom od 8.11 som na MD a dovtedy som poberala aj rodičovsky príspevok materska mi prišla odovzdali sme všetky papiere a oni povedali že rodičovsky mi pozastavia no mne prišiel cely rodičovsky príspevok ako teraz postupovať? nemal mi prisť iba za tiie dni do toho 8 novembra?alebo ako to je? ďakujem
ak sa nemýlim, RP sa nedelí dňami , dáva sa plná suma aj za jeden deň v mesiaci.....
Andyke
26.12.12,15:25
Za november ešte máš nárok na celú výšku rodič.príspevku.
Písomne treba nahlásiť UPSVR nástup na MD a žiadajú priložiť aj fotokópiu Rozhodnutia od Soc.poisťovne o priznaní materského. (a potom pozastavia ďalšie vyplácanie rodič.príspevku)