jada
23.02.06,12:56
Podľa zmluvy o poskytovaní lektorských služieb som mala vyplatenú odmenu a neviem, do ktorého paragrafu ZoDP ju zaradiť. Ďalej som predala byt, ale bola som vlastníkom viac ako 5 rokov, takže to je od dane oslobodené. Potrebujem k daňovému priznaniu typ B doložiť aj nejaké potvrdenie o vyplatenej odmene, alebo stačí doložiť zmluvu? A pokiaľ boli tieto príjmy do výšky 43.968,- Sk, musím si podať daňové priznanie, keď som mala okrem toho príjem už len zo závislej činnosti.
Jarino
23.02.06,15:03
Predpokladám, že príjem z lektorskej činnosti + príjem zo závislej činnosti bol vyšší ako 43 968, takže v tom prípade daňové priznanie musíš podať.
Na základe akej zmluvy si mala odmenu z lektorskej činnosti?
jada
24.02.06,06:01
Odmenu som mala vyplatenú na základe zmluvy o poskytovaní lektorských a prednáškových služieb podľa § 262 Obchodného zákonníka. Spolu so závislou činnosťou to určite bolo viac ako 43.968,-
Jarino
24.02.06,15:39
Daňové priznanie typ B. Ja by som to zaradila medzi príjmy z § 6 ods. 2 písm. a) alebo § 6 ods. 2 písm. b). K daňovému priznaniu nemusíš priložiť žiadne doklady o odmene ani zmluvu. Iba kopiu potvrdenia od zamestnávateľa.