labela
24.10.12,14:03
Dobry den, chcela by som zacat podnikat,ale neviem vobec ako na to, vie mi niekto poradit co vsetko potrebujem, co vsetko mam vybavit, po akych uradoch pobehat???....podnikat by som chcela bud v oblasti skolstva-sukromnu matersku skolku, alebo obchodu-obchod s oblecenim, svadobny salon...poradite ako ziskat podnikatelsky prispevok od statu, pripadne financie z inych organizacii, ak to je samozrejme mozne, tiez by ma zaujimalo ako to je so ziskanim licencie na predaj nejakej zahranicnej znacky oblecenia, ako mam postupovat aby som takuto licenciu zohnala a mohla tu znacku legalne predavat na SK.
dakujem vsetkym ktori, mi seriozne poradia, o hlupe rady a poznamky zaujem nemam takze iba seriozne...:)
labela
24.10.12,12:17
este ma napadlo, ci by mi niekto nevedel poradit v oblasti podnikania formou franšízy, vela som o tom pocula, aj co to citala, ale potrebujem to priblizit tak polopatisticky:o
MarcoM
24.10.12,14:32
labela: keď ti tie rady poskytnem zaplatíš mi? Lebo z toho čo som čítal by bolo treba poradiť úplne všetko a to ti nikto zadarmo robiť nebude.
Nabudúce keď chceš radu v čom máš podnikať napíš čo vlastne vieš robiť.
labela
24.10.12,15:25
oky, myslela som, ze toto je portal Porada a teda sa tu davaju rady, urcite by som bola ochotna za kvalitne poradenstvo aj zaplatit, ale kedze mi odporucili tuto stranku, ze tu si navzajaom ludia radia zacala som tu, ale ak nechces poradit nemusis, aj ked je milion prispevkov na tejto stranke kde si ludia radia zadarmo...chcela som iba trosku postrcit dopredu, od skusenejsich...kde zacat, ako zacat...co viem robit? nechapem tejto otazke? to ti mam vymenovat vsetko co dokazem? viem si na zaciatok vyhladat vhodne priestory, zohnat tovar, komunikovat a riesit problemy, pytala som si iba radu, co sa tyka uradov, kde zacat, ake peciatky treba, kde mam ziadat o podnikatelsky prispevok, lebo viem, ze je mozne ho dostat a podobne...zatial som dostala iba dve absolutne pre mna nehodnotne odpovede...je tu vela rad a prispevkov, myslela som si, ze nejaku radu dostanem aj ja....
labela
24.10.12,15:32
asi si myslis, ze kazdy spadol z neba mudry
MarcoM
24.10.12,15:49
Nie, každý nespadol z neba múdry, ale čo tak vlastná iniciatíva a naštudovať si to na nete? Aha, to by vyžadovalo aktivitu a to je niečo pre teba ako budúcu podnikateľku niečo asi cudzie.

"sukromnu matersku skolku, alebo obchodu-obchod s oblecenim, svadobny salon." si to ujasni najprv čo chceš robiť, lebo od materskej škôlky po svadobný salón je kus rozdiel čo sa týky prevádzkovania.

Mi to pripadá, že si si zmyslela "idem podnikať, ale nič o tom neviem" a teraz mi napíšte návod ako na to.

"viem si na zaciatok vyhladat vhodne priestory, zohnat tovar, komunikovat a riesit problemy" priestor si vie zohnať každý to neber ako nejakú dovednosť, zohnať tovar keď má človek peniaze tiež, "riešiť problémy" - sama máš problém, keďže nevieš o podnikaní nič a tvoje riešenie je capnúť to na poradu a čakať, kto to za teba vyrieši?

A aby si nepovedala, že je to offtopic ti poradím super zdroj na získanie tebe potrebných informácií - www.google.sk (niekto ho volá ujo Google, náš prezident cez neho dokázal už pred x rokmi telefonovať)
Zita5
24.10.12,15:59
Dobry den, chcela by som zacat podnikat,ale neviem vobec ako na to, vie mi niekto poradit co vsetko potrebujem, co vsetko mam vybavit, po akych uradoch pobehat???....podnikat by som chcela bud v oblasti skolstva-sukromnu matersku skolku, alebo obchodu-obchod s oblecenim, svadobny salon...poradite ako ziskat podnikatelsky prispevok od statu, pripadne financie z inych organizacii, ak to je samozrejme mozne, tiez by ma zaujimalo ako to je so ziskanim licencie na predaj nejakej zahranicnej znacky oblecenia, ako mam postupovat aby som takuto licenciu zohnala a mohla tu znacku legalne predavat na SK.
dakujem vsetkym ktori, mi seriozne poradia, o hlupe rady a poznamky zaujem nemam takze iba seriozne...:)

Treba si prelúskať najskôr už vzniknuté témy na Porade v sekcii Začiatky podnikania - ako na to?
http://www.porada.sk/f63-zaciatky-podnikania-ako-na-to.html a potom ak Vám niečo nebude jasné , treba zadať konkrétne otázky.Je fakt pravdou , že tieto otázky sú už na Porade neskutočne veľa krát diskutované .
Zita5
24.10.12,16:02
Nie, každý nespadol z neba múdry, ale čo tak vlastná iniciatíva a naštudovať si to na nete? Aha, to by vyžadovalo aktivitu a to je niečo pre teba ako budúcu podnikateľku niečo asi cudzie.

"sukromnu matersku skolku, alebo obchodu-obchod s oblecenim, svadobny salon." si to ujasni najprv čo chceš robiť, lebo od materskej škôlky po svadobný salón je kus rozdiel čo sa týky prevádzkovania.

Mi to pripadá, že si si zmyslela "idem podnikať, ale nič o tom neviem" a teraz mi napíšte návod ako na to.

"viem si na zaciatok vyhladat vhodne priestory, zohnat tovar, komunikovat a riesit problemy" priestor si vie zohnať každý to neber ako nejakú dovednosť, zohnať tovar keď má človek peniaze tiež, "riešiť problémy" - sama máš problém, keďže nevieš o podnikaní nič a tvoje riešenie je capnúť to na poradu a čakať, kto to za teba vyrieši?

A aby si nepovedala, že je to offtopic ti poradím super zdroj na získanie tebe potrebných informácií - www.google.sk (http://www.google.sk) (niekto ho volá ujo Google, náš prezident cez neho dokázal už pred x rokmi telefonovať)

Prečo až tak kruto ....... ETIKETA PORADY

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.
MarcoM
24.10.12,16:30
Zita5: kruté to podľa mňa nebolo. Sry ale keď človek nemá záujem si naštudovať niečo a už pri takej vážnej veci ako podnikanie, tak to o niečom svedčí.
Zita5
24.10.12,16:37
Zita5: kruté to podľa mňa nebolo. Sry ale keď človek nemá záujem si naštudovať niečo a už pri takej vážnej veci ako podnikanie, tak to o niečom svedčí.

Marco, viem že je v tom kopec pravdy, ale je to nová členka Porady , stačilo jej napísať slušne a usmerniť ju a bolo by to OK.Niekto jej poradil práve stránku Porady a hneď na začiatok dostane sprchu .Tak ja preto môj príspevok tak ako som ho písala vyššie .Treba nových práve učiť k postupu na Porade a v tejto dobe preto všetko robí aj admin Porady .
labela
25.10.12,05:52
dakujem zita, prestudujem si tie starsie temy
labela
25.10.12,05:58
nechapem preco komentujes moj prispevok ked mi nemas co ponuknut, takuto odpoved ako si mi dal ty je na smiech a prepac teda, ze som sa verejne opytala kto mi pomoze, neviem ci si si vsimol, ale napisala som na konci mojho prispevku, ze nemam zaujem o prispevky, ktore su zbitocne...mozno len chodis na taketo stranky lebo sa nudis a potrebujes kritizovat inych ludi, ja som sem dosla po rady lebo ak nevies toto je stranka o RADACH ako som uz napisala aj minule, si myslis, ze si frajer, ze mi poradis google? co mas ty pravo kritizovat moje dovednosti? ja mam dve vysoke skoly vystudovane, a to, ze sa neorientujem v problematike podnikania, neznamena ze som sprosta...ked si si nevsimol chcem nieco robit a dokazat a nie iba rozdvat trapne komentare ako ty...dakujem ti za tvoje hodnotne odpovede, dufam, ze si si nimi zdvyhol svoje ego a lepsoe sa ti spalo
labela
25.10.12,06:00
uz si vazne trapny, akoze nemam zaujem si nastudovat?
Zita5
25.10.12,06:11
dakujem zita, prestudujem si tie starsie temy

labela, už to netreba rozvádzať.

I keď sú to staršie témy, postup je stále ten istý odkiaľ začať vybavovať doklady k podnikaniu.Treba si tie príspevky pozrieť. Určite si treba premyslieť v čom chcem podnikať a kde v akých priestoroch chcem podnikať a začať od živnostenského úradu .....
Dnes je veľmi ťažká k podnikaniu ak sledujete dianie okolo , schvaľovanie zákonov a tak. Preto si to treba veľmi dobre rozmyslieť .
Ale ak chcete dotáciu k podnikaniu , tak treba začať od úradu práce (ak ovšem v tejto dobe dávajú dotácie ).
Indeed
25.10.12,06:13
Labela, sory

ale takýmto konfrontačným tónom nezajdeš nezajdeš nikam

ano,každý má iné dovody prečo píše na Poradu ...

Čo na tom ??

Ak si myslíš,že niekto Ti naservíruje na zlatej tácke,že urob to a to, a ak to budeš mať,
chod vybav ešte to a tamto,tak si na veľkom omyle

Prečo by Ti niekto radil všetko od piky,čo máš robiť ? Čo z toho bude mať ?? A ešte ho aj ofrfleš nakoniec...

takže sú stránky kde sa opisuje to, čo chceš vedieť aj so všetkými základnými legislatívnymi zaležitosťami a postupmi,
napr. www.podnikam.sk a ako Ti dobre radili www.google.sk

A propos,podnikanie je hlavne o schopnosti riskovať, najprv.by si si mala ujasniť koľko možeš stratiť , myslím celkom eur,
lebo krachu sa určite nevyhneš

a tiež si premyslieť ako budeš utekať o jeden či dva kroky pred svojou konkurenciou aby Ťa nakoniec nezničila

lebo na zavistlivom Slovensku je to teraz tak...
Eva M
25.10.12,06:13
prepáč, ale nedá mi, dve vysoké školy a "zbitocne", a nemám na mysli chýbajúci mäkčeň
Eva M
25.10.12,06:17
prepáč, ale nedá mi, dve vysoké školy a "zbitocne", a nemám na mysli chýbajúci mäkčeň, a to ešte na konci som si všimla, že zdvyhol ego, bolo asi veľmi tvrdé.
matej85
25.10.12,06:18
Exisuje vela stranok cisto o podnikani, kde najdes vsetky potrebne formality co sa tyka startu podnikania a samotneho podnikania. Na otazku v com podnikat ti odpoved neda nik, to uz je len na tebe.
labela
25.10.12,06:19
ano viem netreba, ale ma mrzi ak niekto kto o mne nic nevie mi nalozi take veci, ze nemam zaujem, ze nic neviem, ...niekedy mam pocit, ze slusni ludia uz ani neexistuju...hlavne, ze sa skryvaju za prezyvkou na nete...
ale fajn k teme...uz som si zistila aj to na urade prace, aj dalsie administrativne veci, dodavatelov...a vsak troska ma aj presla chut podnikat ked si predstavim, ze budem narazat na obdobnych ludi...ale darmo Slovač-narod holubičí....
kopretinka
25.10.12,06:21
zaujímavé,orientovať sa tu nevie,musíme ju usmerniť a pomáhať,ale neužitočné to áno,to hneď našla!
kopretinka
25.10.12,06:25
ano viem netreba, ale ma mrzi ak niekto kto o mne nic nevie mi nalozi take veci, ze nemam zaujem, ze nic neviem, ...niekedy mam pocit, ze slusni ludia uz ani neexistuju...hlavne, ze sa skryvaju za prezyvkou na nete...
ale fajn k teme...uz som si zistila aj to na urade prace, aj dalsie administrativne veci, dodavatelov...a vsak troska ma aj presla chut podnikat ked si predstavim, ze budem narazat na obdobnych ludi...ale darmo Slovač-narod holubičí....
tak v pvom rade by si si mala uvedomiť,že nikto nečaká akurát na teba,že začneš podnikať a to ešte ani nevieš v čom........
budeš narážať na 1000x horšie veci,ako je nejaký koment na porade.Ty nemáš ani potuchy,takže ti prajem,aby si sa zobudila zo sna....do reality.
labela
25.10.12,06:28
vies co toto vazne nemienim riesit, si vezmi cervenu fixu a opravuj hrubky, ano mam dve vysoke skoly a ani jedna nebola v odbore slovensky jazyk- dokonala gramatika....urobila som hruby no zblazim sa ze?
ninocka55
25.10.12,06:32
ano viem netreba, ale ma mrzi ak niekto kto o mne nic nevie mi nalozi take veci, ze nemam zaujem, ze nic neviem, ...niekedy mam pocit, ze slusni ludia uz ani neexistuju...hlavne, ze sa skryvaju za prezyvkou na nete...
ale fajn k teme...uz som si zistila aj to na urade prace, aj dalsie administrativne veci, dodavatelov...a vsak troska ma aj presla chut podnikat ked si predstavim, ze budem narazat na obdobnych ludi...ale darmo Slovač-narod holubičí....


fúha to sú dosť silné slová. Ak chceš podnikať, musíš si zvyknúť, že stretneš rôznych ľudí, nie každý ti bude sympatický. A hlavne keď si si vybrala oblasť služieb, kde budeš dennodenne v kontakte s ľuďmi a s týmto tvojím prístupom si neviem predstaviť ako budeš s nimi komunikovať.
Zita5
25.10.12,06:34
Ja sa niekedy nečudujem moderátorom, že zatvoria tému .Majú to veľmi ťažké.Prečo sa tu navzájom osočujete ? Nechápem.
Indeed
25.10.12,06:35
Ona si ešte nič nevybrala, ona len uvažuje...
labela
25.10.12,06:35
vies co orientovat sa tu zatial neviem a uz ani nechcem, ale ak by si bola taka ochotna poradit hlupemu teliatku -co nahodou naslo pod textom kolonku" neuzitocne", dovolilo si na stranke o radach vypytat radu a este aj urobila dve gramaticke chyby- ako sa tato tema zrusi bola by som ti velmi vdacna, inak dakujem vam pekne za vase rady ludia vazne ste mi pomohli....ale uz o vase rady zaujem nemam, chcela som slusnu radu a nik mi ju nedal, iba ste na mna nakydali...asi nema zmyel byt slusny co?
Indeed
25.10.12,06:36
neslušna si tu v prvom rade TY
Indeed
25.10.12,06:38
BINGO
labela
25.10.12,06:41
asi si mal na mysli empaticku inteligenciu co? teraz si ma nevazis...
kopretinka
25.10.12,07:02
vies co toto vazne nemienim riesit, si vezmi cervenu fixu a opravuj hrubky, ano mam dve vysoke skoly a ani jedna nebola v odbore slovensky jazyk- dokonala gramatika....urobila som hruby no zblazim sa ze?
no prepáč,ale mať dve vysoké školy a oháňať sa tým,že neboli špecializované na slovenčinu??!! A čo si študovala vo fínčine?? Už len toto o Tebe robí obrázok....mmch,základy slov.gramatiky sa učia na prvom stupni základnej školy....takže....a môžeš mať aj 10 vysokých škôl,to Ti nedáva právo prísť sem a čokoľvek POŽADOVAŤ.Všetci tu radia ZADARMO a zo svojej dobrej vôle,a je na nich,či Ti poradia alebo Ťa odpálkujú.
labela
25.10.12,07:11
nicim sa neohanam, myslim, ze gramaticke chyby su v tychto prispevkoch povolene, a niesu meritom veci, nechcela som v tejto teme opravovat chyby v texte, ale poradit sa...takze...mrzi ma, ze som tie chyby urobila, urcite by sa to dospelemu stat nemalo, ale stalo sa, tiez ma mrzi kam tato tema dospela,je to skoda, ako sa navzajom osocujeme, lebo ak by sme davali hodnotne prispevky mohla by tema pomoct aj inym...inak neviem preco vsetci moralizujete to co pisem, ale vase prispevky su dost utocne na moju osobu, urcite nie som namyslena ani povysenecka a moja komunikacia z ludmi je velmi dobra-teda este mi nik nepovedal tolko urazok ako par ludi na tejto stranke
labela
25.10.12,07:32
ale ved on napisal, ze ked som urobila chybu v texte a odoslala ho, ze tym urazam a nevazim si ludi...on v tom istom texte kde to mne vycital urobil chybu tak teda ani on si nevazi ludi, co to citaju...prosim ta uz stacilo urazania, co som ti urobila, ze mi pises taketo veci?vazne sa budeme chytat za slovicka? je to absolutne mimo temu, neviem co si myslel tym, ze niesom na predaj a to, ze som tu nic neukazala? kedykolvek rada poradim inym ludom ak samozrejme viem a je to v mojich silach, vzdy ak sa da poradim slusne, bez sarkazmu a urazok, ale na vase prispevky sa ako da ink reagovat? iba mi nakladate a nic o mne neviete, mozno keby som zalozila inu temu by sme si vedeli pokecat a mozno sa aj zasmiat.... ale vy ste mi vazne hovno poradili a iba ma pourazali...frflania?. ved tu frfle kazdy kto napisal,...a nikdy by som neprispievala do temy prispevkami ktore su uplne mimo temy, ako vy co ste mi odpovedali.som smutna z toho, ze tato tema nevysla a je absolutne bezpredmetna, ale zamyslite sa aj na tym co ste mi vy odpisali...nic k veci iba utoky na mna...nik mi tu naozaj neporadil iba napindal na mna...tak kto tu co UKAZAL????
Dav
25.10.12,07:46
Tému uzamykám
labela
25.10.12,07:54
dakujem adminom za zablokovanie tejto maximalne neuzitocnej temy a vsetkym co tu napisali prajem aby ste aj vy dostali co najviac takych rad ako ste dali mne:-)prajem pekny den
labela
25.10.12,07:58
miromak si si vymazal prispevok a terau znie moja odpoved mimo text...takze miromak mi napisal, ze preco by si mam mal vazit ten pan s epatickou inteligenciou, ze som tu nic nedokazala a neukatala a ze niesom na predaj...to len aby ta moja odpoved nebola
labela
25.10.12,08:01
tiez ta mam kvalitne v riti..
labela
25.10.12,08:07
podla mna si neslusny ty...ja som bola zo zaciatku slusna, ale preco by som mala byt aj nadalej ked vy nieste?
labela
25.10.12,08:08
a nebudes ty nejaky premudrety?
labela
25.10.12,08:13
akoze dve hrubky o mne robia obraz hej? tak to ta moja lutujem, ze mas taku mienku o ludoch, asi nemas moc kamosov co?ja som nic nepozadovala, iba som polozila otazky a cakala, ze mi niekto poradi, tak si nevymyslaj o mne...
labela
25.10.12,08:16
inak precitala som si tvoje minule prispevky a teda poviem ti mas slovnik ako murar...podla mna si taky hadavy typ a ked neni po tvojom tak pourazas co?aj pekne hrube nadavky pouzijes co? inak aj par chyb som nasla v tvojich textoch
Indeed
27.10.12,04:53
prepalila si to sama svojimi unahlenymi urazenými reakciami a invektívami na inych, škoda keby si počkala 1 deň ako sa to tu vyvinie bez svojich komentárov,mohla to byť veľmi zaujímavá téma...
Indeed
27.10.12,12:44
..žeby sa nezodrel v tomto svojom usilí, chudák...