Michael0
24.10.12,16:41
Dobry den,

rad by som sa ujistil, ze moj nazor je spravny. Platca DPH (skolka) fakturuje fyzickym osobam poplatok za sluzbu, ale aj rezijne naklady - stravu na osobitnej fakture. Tuto stravu nakupuje bud od zakladnej skoly (nie je tam dph) kde si objednava obedy resp. prostrednictvom inej s.r.o ktora je platcom a fakturuje s DPH. Pri "prefakturovani" stravy nakupovanej od ZS dph na vystupe neodvadza, pri fakturovani stravy od inej s.r.o. tuto dph odvadza. Vraj kedysi zistovali a DPH na stravu kupovanu zo skoly pri vystupe davat nemusia.
Moj nazor je, ze oba pripady su prakticky totozne a DPH na vystupe treba dat v oboch pripadoch. Alebo je nejaka vynimka a pri prefakturovani stravy kupovanej od ZS nemusi byt DPH na vystupe? S.r.o. ma v obchodnom registri ako predmet cinnosti aj vydaj stravy/rychle obcerstvenie, tu problem nie je.

Dakujem za pomoc pri objasneni tejto "anomalie". Najlepsie keby som sa vedel opriet o nejaky konkretny paragraf z DPH.
Michael0
29.10.12,10:59
Prosim, nevie mi nikto k tomuto napisat? Mozno aj vlastny nazor aby som vedel ci rozmyslame podobne :)
veronikasad
29.10.12,11:01