nikyta555
24.10.12,20:41
Dobry den.... chcela by som sa opytat ci je mozne podat trestne oznamenie od zakazanika. V sobotu sa stal na nasej predajni taky problem. Dieta sa salilo a nahanalo, matka ho nesledovala ale sa zaoberala niecim inym a dieta narazilo do regalu kde si sposobilo uraz nad lavym okom pri oboci malo taky pukel ako pri naraze ktory mu rastol...Matka s panikou dosla zamnou a s veducim sme ho poslali do mraziaceho boxu nech da dietatu nieco chladene, ta matka bola s dietatom na predajni este zhruba neaku pol hodinu a tak na naliehanie mna a sbs-kara odisli z predajne. Ona sa ani nezastavila zamnou ako to je a ci niekam ide s dietatom a ani nic. Je mozne ze teraz otec chce podat trestne oznamenie na obchod vzhladom nato ze mame nie velmi dobre regale kde si moze ublizit???? Poprosim o skoru odpoved na moj e-mail.Vopred dakujem pekne
willma
24.10.12,18:50
našťastie nie sme v Amerike - dieťa si má strážiť a ustrážiť rodič, resp. učiteľ v škôlke či škole. Takže s trestným oznámením môžu ísť akurát tak na lampáreň - podľa môjho názoru.
nikyta555
24.10.12,19:05
ja si to tiez myslim, vjem je to otec.....ale myslim si ze chce zarobit na svojom decku a mna to hneva taketo spravanie. Nevjem co by osm ja robila na jeho mieste asi by som obvinovala seba neviem
GabiZ
26.10.12,07:12
V trestnom konaní nepochodí, ak by to aj polícia prešetrovala (záleží čo by rodičia do oznámenia uviedli), zrejme by ste boli predvolaná na výsluch, pri ktorom sa zistí, že dieťa si ublížilo samo bez cudzieho pričinenia, tak sa tým nebudú zaoberať a odporučia rodičov na občiansko právne konanie (ak by si chcel uplatňovať nejakú škodu, čo je tiež pritiahnuté za vlasy). Ale ani v jednom z prípadov by zrejme nepochodil. Ešte sa v tejto súvislosti spýtam, máte tam kamerový systém? Ak áno a máte aj záznam z tohto obdobia, nie je čo riešiť. Ale aj bez tohto záznamu sa nemusíte obávať.
nikyta555
26.10.12,07:42
K tomu zaznamu: priamo na to ako sa to stalo nieje zaznam ale vjeme presne zistit kedy prisla zamnou a kedy ta mamicka s otcom odisla pretoze otecko tvrdi ze matka hned utekala na pohotovost co nebola pravda
účtovník 007
26.10.12,08:15
Je Vás tam viac svedkov ako a čo sa dialo(ty, sbs-kar). Verím, že nebudeme ako v Amerike, kde kazdý debil s čo najdebilnejším trestným oznámením uspeje.Vy nie ste detský kútik. Ste butik a rodič je zodpovedný za svoje dieťa. Ja by som sa nebála. Ak rodičia ešte prídu, povedz im, že budeš od nich žiadať náhradu škody, nakoľko Ti dieťa pokrivilo regál. Na hrubé vrece hrubá záplata:cool:
trisestri
26.10.12,08:25
ta to uz kde sme aby kazdy okrem rodica bol zodpovedny za vystrajanie deti-to nie prvy pripad kedy rodicia v obchode kaslu na to co im vystrajaju decka,len zaobislo sa to bez urazov,ale vidime ked sa nieco stane,tak podareny rodicia zvaluju vinu na kdekoho,len nie na seba.ak regaly splnaju bezbecnostne normy tak nevidim problem-v kazdom pripade nevidim dovod na podanie trestneho oznamenia ani jeho uspesnost v pripade podania.
GabiZ
26.10.12,09:20
Bez obáv, podľa mňa vám nič nehrozí a ani polícia sa tým zaoberať nebude. Majú iné problémy a dokážu okamžite ukončiť (bohužiaľ) aj vážnejšie prípady ako priestupok v horšom prípade trestné oznámenie odmietnu. Bolo by zaujímavé vedieť, na aký trestný čin by to rodičia chceli kvalifikovať, lebo mne z toho nevychádza nič, čo je v zákone uvedené. Akurát možno opletačky kôli výpovedi a pod., ale myslím si že ani to nebude realizované políciou. A okrem toho, ak má pocit, že bol spáchaný trestný čin, mali volať políciu hneď, to bude ich prvá otázka, prečo tak neurobili. Po akom dlhom čase to chcú riešiť?
nikyta555
30.10.12,12:39
stalo sa to 20.10. to je uz podla mna aj neskoro lebo zacal to dany clovek riesit teda vyhrazat sa v stredu minuly tyzden a od vtedy sme ho nevideli a ani kamerovy zaznam uz nie je k dispozicii
Darina1234
18.11.12,13:37
Prosim o radu, mozem podat trestne oznamenie na moju veducu v predajni/ praci/, ktora - napisem v skratke- pred svedkom -kolegynou, kricala na mna, ze som podvodnicka, klamarka, zlodejka, kritizovala moj vek, moj vyzor, / pokazene zuby/, vysku postavy, ze smrdim, podobne aj kolegynu, nahlas vykricala, ze je bruchata, ze zíva v praci, no proste neskutocne veci, v praci sa branime staznostou na nu , no ja uvazujem o tresnom oznameni, len neviem, ci je to postatucujuci dovod.
Bola vykonana invenura, ktora dopadla dobre, takze zlodejka nie som.
Tweety
18.11.12,13:47
Prosim o radu, mozem podat trestne oznamenie na moju veducu v predajni/ praci/, ktora - napisem v skratke- pred svedkom -kolegynou, kricala na mna, ze som podvodnicka, klamarka, zlodejka, kritizovala moj vek, moj vyzor, / pokazene zuby/, vysku postavy, ze smrdim, podobne aj kolegynu, nahlas vykricala, ze je bruchata, ze zíva v praci, no proste neskutocne veci, v praci sa branime staznostou na nu , no ja uvazujem o tresnom oznameni, len neviem, ci je to postatucujuci dovod.
Bola vykonana invenura, ktora dopadla dobre, takze zlodejka nie som.
A viete ten skutok vedúcej dokázať? Ak áno, nič nebráni podaniu.
Darina1234
18.11.12,13:52
No, ano, na mna vykrikovala v pritomnosti kolegyne a zasa opacne v mojej na kolegynu, sme tam len tri.Je to neskutocna intriganka, u nej clovek nevie, coho je az schopna.
Tweety
18.11.12,13:53
No, ano, na mna vykrikovala v pritomnosti kolegyne a zasa opacne v mojej na kolegynu, sme tam len tri.
Chápem, ale tento skutok budete musieť svedectvom aj dokázať. A to je podstatné.
buchač
18.11.12,13:55
Prosim o radu, mozem podat trestne oznamenie na moju veducu v predajni/ praci/, ktora - napisem v skratke- pred svedkom -kolegynou, kricala na mna, ze som podvodnicka, klamarka, zlodejka, kritizovala moj vek, moj vyzor, / pokazene zuby/, vysku postavy, ze smrdim, podobne aj kolegynu, nahlas vykricala, ze je bruchata, ze zíva v praci, no proste neskutocne veci, v praci sa branime staznostou na nu , no ja uvazujem o tresnom oznameni, len neviem, ci je to postatucujuci dovod.
Bola vykonana invenura, ktora dopadla dobre, takze zlodejka nie som.
Môžeš ...čoby nie ...

http://www.porada.sk/t120652-urazka-na-cti.html
Darina1234
18.11.12,13:58
Nerozumiem, ja podam trestne oznamenie za ohovaranie, krive obvinenie, ako svedka uvediem kolegynu, ktora bola v praci a pocula ieto jej vyjadrenia. Hned ako sa o stalo, som pisomne o tom aj o inych veciach, ktore robi informovala zamestnavatela.Viac dokazov nemam ako poskynut.
Preto vaham a pytam sa.
Tweety
18.11.12,14:01
Nerozumiem, ja podam trestne oznamenie za ohovaranie, krive obvinenie, ako svedka uvediem kolegynu, ktora bola v praci a pocula ieto jej vyjadrenia. Hned ako sa o stalo, som pisomne o tom aj o inych veciach, ktore robi informovala zamestnavatela.Viac dokazov nemam ako poskynut.
Preto vaham a pytam sa.
Podaj, ak bude svedectvo aj kolegyne, určite vyhráš.
lujza.j
18.11.12,14:09
Môžeš ...čoby nie ...

http://www.porada.sk/t120652-urazka-na-cti.html

len či z toho bude to správne zadosť učinenie, ktoré dotknutý človek očakáva.....

nechcem to určite zľahčovať je to každopádne veľmi nepríjemné....
moje decko má podobnú nepísanú "šéfovú" ktorá vždy pre zákazníkmi seba vykresľuje ako dokonalú najmúdrejšiu a naj-šikovnejšiu a ostatok personálu včetne mojeho decka ako neschopáčku a debilnú pod. .....nepísaná šéfová je zakomplexovaná "staršia pani" bez chlapa.....takto sa to snažím decku uľahčiť ...teda zmáknuť stavy ktoré jej šéfka spôsobuje...moje decko to vie...len nie vždy to pomôže a pritom vie že bez roboty ostať nemôže....a navyše "šéfová" je matka kamarátky mojeho decka:(
lujza.j
18.11.12,14:11
Nerozumiem, ja podam trestne oznamenie za ohovaranie, krive obvinenie, ako svedka uvediem kolegynu, ktora bola v praci a pocula ieto jej vyjadrenia. Hned ako sa o stalo, som pisomne o tom aj o inych veciach, ktore robi informovala zamestnavatela.Viac dokazov nemam ako poskynut.
Preto vaham a pytam sa.
§ 373
Ohováranie

(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebo
d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.

(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.

§345 Krivé obvinenie - Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie.
Darina1234
18.11.12,14:20
Tazko som si povzdychla, ale podat tresne oznamenie asi pojdem osobne na policiu, len si to pripravim / formulaciu/ asi ako to bude vyzerat. O pracu pridem, nepredlzia mi zmluvu, nakolko mam na dobu urcitu, ale, toto, co ja som prezila s nou za obdobie 5 ich mesiacov, neuveri nik, kto to nezazil.

Kolegyna prijata na skrateny pracovny uvazok, musela robit aj 45 hodim jeden tyzden a ten nasledujuci len hodinu denne, davala jej prikazom umyvať zachodove dvere / acetonom, aby boli ciste/ a pritom robime vo firemnej predajni. teraz sme obidve na PN, takze je tam sama. Za obdobie 5 tich mesiacov vyhodila ako intrigansky 4 pracovnicky, vyucena je casnicka, ja dve maturity.
Darina1234
18.11.12,14:23
§ 373
Ohováranie

(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebo
d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.

(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.

tak je vybita, ze vsetko je mozne, nakoniec sa stane, ze ja pojdem do väzby,
lujza.j
18.11.12,14:28
Tazko som si povzdychla, ale podat tresne oznamenie asi pojdem osobne na policiu, len si to pripravim / formulaciu/ asi ako to bude vyzerat. O pracu pridem, nepredlzia mi zmluvu, nakolko mam na dobu urcitu, ale, toto, co ja som prezila s nou za obdobie 5 ich mesiacov, neuveri nik, kto to nezazil.

Kolegyna prijata na skrateny pracovny uvazok, musela robit aj 45 hodim jeden tyzden a ten nasledujuci len hodinu denne, davala jej prikazom umyvať zachodove dvere / acetonom, aby boli ciste/ a pritom robime vo firemnej predajni. teraz sme obidve na PN, takze je tam sama. Za obdobie 5 tich mesiacov vyhodila ako intrigansky 4 pracovnicky, vyucena je casnicka, ja dve maturity.
táto "šéfka" mojej dcéry tiež takto funguje...kto sa jej znepáči poviem pravdu do očí hned má padáka....lebo skutočnému šéfovi povie bud ja alebo on.....a vždy letí ten druhý....posledný ho dal tuším na súd, ale koľko sa bude súdiť ani boh nevie.....
Tweety
18.11.12,14:40
tak je vybita, ze vsetko je mozne, nakoniec sa stane, ze ja pojdem do väzby,
Preto treba mať v rukách všetky dôkazy, svedectvá.
misoft
18.11.12,14:41
...a svedok nesmie ucuknúť! Lebo potom je to v r**i!
Darina1234
18.11.12,14:50
Svedok by nemal cuknut, lebo to prezila spolu so mnou, verte, ja na ňu vcelku kaslem, taky clovek aj ked ma urazil pod ciernu zem, mne nestoji za to, aby som sa od nej citila ponizena, no, ide mi o to, aby to nerobila dalsim ludom, urobi to nejakemu mlademu , ako sa on s tym vsekym vyrovna
buchač
18.11.12,16:46
len či z toho bude to správne zadosť učinenie, ktoré dotknutý človek očakáva.....

nechcem to určite zľahčovať je to každopádne veľmi nepríjemné....
moje decko má podobnú nepísanú "šéfovú" ktorá vždy pre zákazníkmi seba vykresľuje ako dokonalú najmúdrejšiu a naj-šikovnejšiu a ostatok personálu včetne mojeho decka ako neschopáčku a debilnú pod. .....nepísaná šéfová je zakomplexovaná "staršia pani" bez chlapa.....takto sa to snažím decku uľahčiť ...teda zmáknuť stavy ktoré jej šéfka spôsobuje...moje decko to vie...len nie vždy to pomôže a pritom vie že bez roboty ostať nemôže....a navyše "šéfová" je matka kamarátky mojeho decka:(

...a toto sa neskutočne zneužíva v slovenských pomeroch ....

Nuž slovami klasika ..." proti vetru sa piškať nedá "........................




Sú síce iné možnosti ( nemyslím tým nejaké facky v tmavej uličke )...lenže to je už iný level a na takéto " hrátky " sú potrebné aj nervy a aj ten žalúdok ....
Lenže , to je už iná kapitola písaná reálnym životom a na Poradu sa nepatrí takéto rozumy dávať ...