gastanka
25.10.12,12:44
Mam skolku. Jeden nespokojny rodic mi slubil, ze sa mozem tesit na vsetky mozne kontroly ake existuju. /Rodic je velky podnikatel s vulgarnym slovnikom, ktory ma pocit, ze mu patri svet/ Presiel mesiac a v skolke sa objavil pan, pod nos mi strcil preukaz a pytal sa na vsetko - kto tu pracuje, kto tu kedy pracoval, ako kurime, chcel vidiet revizie komina, kotla..., dal si otvorit kazdu miestnost v skolke, predvolal si mamy, ktore v tej dobe boli v skolke s detmi, aby mu povedali kto su a co tu robia. Odo mna pytal rodne cislo, obciansky, podpis na nejaky jeho formular. Vsetko sme mali, vsetko sme dali. Odchadzal zrejme sklamany, lebo nic nenasiel a ked som sa ho pytala, ci nedostaneme nejaku spravu o tom, ze kontrola prebehla a ziadne nedostatky neboli zistene, povedal, ze: "Ved ja som tu akoze ani nebol. Co Vas budem cvicit, ked mate vsetko OK." Po tyzdni prisiel opat, ze mu chyba este podpis od jednej pani /bola to moja sestra, ktora priviedla do skolky svoje dieta/. Ked som mu povedala, ze tu nie je, ze ak chce, nech to tu necha a ze mu podpisane poslem postou, odmietol s tym, ze ved on este teda pride :-O Vsetko sa mi zda cim dalej tym viac podozrive. Pan zrejme teda este pride. Ja mam nachystany fotak, ze ho aspon cez okno odfotim, lebo je to cele zvlastne a vychadza mi z toho ako nejaky podvodnik. A ja blba, vystresovana z kontroly som si jeho meno na preukaze ani neprecitala.Co vlastne mam od neho pytat - nejake poverenie na kontrolu? Ma vobec pravo chciet vsetko vediet/vidiet? Revizie budovy, kotol ktorym kurime, zmluvy, dohody...?
Nandrolon
25.10.12,11:06
Takže ako viete, že ste mu nepodpísali predaj svojho bytu ??????????

1. Nič by som nepodpisoval
2. Povedal by som mu, nech opustí budovu pretože budem volať políciu
3. Následne by som volal políciu
4. Ak by som bol rodič v škôlke pri dieťati, mal by som v paži nejakého č*uráka
5. Občiansky, ani číslo ani nič by som cudzej osobe neukazoval

- nič v zlom, ale posrali ste čo sa dalo a modli sa, aby ten "papier" bol len bezcenný zdrap papiera....

PS: mali ste si vy od neho vypýtať služobný preukaz, prípadne nejaké poverenie + občiansky preukaz na ozrejmenie totožnosti a vytočiť informácie a nechať sa prepojiť do konkrétnej inštitúcie a overiť si kontrolu. Pochybujem ale že kontroly chodia po jednom. Zatiaľ som stretol iba 2 a viac ľudí....
Napríklad policajt ťa nemôže zastavovať ak je iba jeden. Teda môže, ale kto mu zastaví, že ?
Dav
25.10.12,11:11
Kontrolóri zvyknú chodiť dvaja a obvykle majú poverenie na vykonanie kontroly. Okrem prepadových kontrol z inšpektorátu práce na nelegálnu prácu sa kontrola oznamuje doporučene písomne vopred. Tam je vymedzený aj rozsah kontroly.
Mila123
25.10.12,11:12
aj hygiena, veterinári či živnostenský úrad, daňový úrad je tiež na pracovisko prepadovka......
Nandrolon
25.10.12,11:16
daňový úrad je možno prepadovka u nejakej jednoosobovej firmy..... K väčším firmám sa hlási aj pol roka dopredu a dá presné pokyny aké obdobie a čo ide kontrolovať. V opačkom prípade si neviem predstaviť kto by im zabezpečil tie tony papierov z archívov..
Oliwa
25.10.12,11:20
aj hygiena, veterinári či živnostenský úrad, daňový úrad je tiež na pracovisko prepadovka......
Ale tiež nechodia po jednom, ale minimálne vo dvojici...
Mila123
25.10.12,11:24
daňový úrad robí prepadovku, napr. pri kontrole ERP......
marjankaj
25.10.12,11:31
Malá firma: No papiere mám u účtovníčky a tá je práve na dovolenke. Prídite o dva týždne. A môžu kontrolovať vieš čo.
Dav
25.10.12,11:36
vo dvojici
srska
25.10.12,11:57
Kontrolóri zvyknú chodiť dvaja a obvykle majú poverenie na vykonanie kontroly. Okrem prepadových kontrol z inšpektorátu práce na nelegálnu prácu sa kontrola oznamuje doporučene písomne vopred. Tam je vymedzený aj rozsah kontroly.nie je to pravidlom - kontrola napr. na označenie výrobkov, odber vzoriek, .... sa robí tiež prepadovkou
Braňo
25.10.12,12:01
mám pocit, že inšpektorát práce nekontroluje revíziu komínov a kotlov....

V prípade, že príde ešte raz pýtaj si od neho meno a priezvisko, písomné poverenie k začatiu kontrolu, vrátane telefónu na jeho nadiradeného....

http://www.safework.gov.sk/?id_fa=124&ins=nip
účtovníčka_prešov
25.10.12,12:02
podľa mňa ak by to bola akákoľvek kontrola musí nechať kópiu zápisnice a vami musí byť podpísaná.. nemôže sa odvolávať na to, že tu ani nebol ..
willma
25.10.12,12:15
IP kontroluje všetko čo bolo popísané zadávateľkou teda aj výkon revízií všetkých možných zariadení
Nandrolon
25.10.12,12:40
Veľká firma: dobrý deň. Nech sa páči, vezmite si rebrík, archív je 2 poschodia pod zemou, a tu máte kľúče od dvojpodlažnej budovy 30 x 30 vzdialenej 20 km, to je náš podnikový archív. Chcete to nachystať? Nahláste čo konkrétne a o 4 mesiace v zasadačke.
Nandrolon
25.10.12,12:44
normálne sa ho spýtaj, keď príde na budúce či tam je, alebo nie je :-))))))))))))))))) aby si vedela či teda musí vyjsť von, alebo ho spáliš v tom kotly na tuhé palivo :-))
grinavak
25.10.12,12:52
Kontrolóri zvyknú chodiť dvaja a obvykle majú poverenie na vykonanie kontroly. Okrem prepadových kontrol z inšpektorátu práce na nelegálnu prácu sa kontrola oznamuje doporučene písomne vopred. Tam je vymedzený aj rozsah kontroly.

Z cudzineckej polície na pracovné povolenie
(ale tých rozoznať , majú uniformy a príde ich aspoň 4-6 ks )
srska
25.10.12,12:58
dobrý deň, vy ste ten, čo tu minule nebol - teraz ste tu ? :-)
Nandrolon
25.10.12,13:56
Podľa mňa to bol nejaký s prepáčením "šulin" čo chcel "niečo naznačiť" /vyhrážať sa, možno ani pred samou ženou sa to neodvážil...

Sme na PORADE, preto sa spýtam, fakt veríte že k "gastanke" prišla normálna regulérna kontrola ? Ja teda nie, ale možno sa niekto nájde kto áno.....

- každopádne takejto návšteve by som neukázal ani jeden jediný doklad, správu, revíziu vrátane svojich osobných údajov a volal políciu...
grinavak
25.10.12,14:32
Podľa mňa to bol nejaký s prepáčením "šulin" čo chcel "niečo naznačiť" /vyhrážať sa, možno ani pred samou ženou sa to neodvážil...

Sme na PORADE, preto sa spýtam, fakt veríte že k "gastanke" prišla normálna regulérna kontrola ? Ja teda nie, ale možno sa niekto nájde kto áno.....

- každopádne takejto návšteve by som neukázal ani jeden jediný doklad, správu, revíziu vrátane svojich osobných údajov a volal políciu...


Mam skolku. Jeden nespokojny rodic mi slubil, ze sa mozem tesit na vsetky mozne kontroly ake existuju. /Rodic je velky podnikatel s vulgarnym slovnikom, ktory ma pocit, ze mu patri svet/ Presiel mesiac a v skolke sa objavil pan, pod nos mi strcil preukaz a pytal sa na vsetko - ,
1, kto tu pracuje, kto tu kedy pracoval,
2, ako kurime,
3, chcel vidiet revizie komina,
4, kotla...,
4,a, dal si otvorit kazdu miestnost v skolke,
5, predvolal si mamy, ktore v tej dobe boli v skolke s detmi, aby mu povedali kto su a co tu robia.
6, Odo mna pytal rodne cislo, obciansky, podpis na nejaky jeho formular. Vsetko sme mali, vsetko sme dali. Odchadzal zrejme sklamany, lebo nic nenasiel a ked som sa ho pytala, ci nedostaneme
7, nejaku spravu o tom, ze kontrola prebehla a ziadne nedostatky neboli zistene, povedal, ze: "Ved ja som tu akoze ani nebol. Co Vas budem cvicit, ked mate vsetko OK." Po tyzdni prisiel opat, ze mu chyba este podpis od jednej pani /bola to moja sestra, ktora priviedla do skolky svoje dieta/. Ked som mu povedala, ze tu nie je, ze ak chce, nech to tu necha a ze mu podpisane poslem postou, odmietol s tym, ze ved on este teda pride :-O Vsetko sa mi zda cim dalej tym viac podozrive. Pan zrejme teda este pride. Ja mam nachystany fotak, ze ho aspon cez okno odfotim, lebo je to cele zvlastne a vychadza mi z toho ako nejaky podvodnik. A ja blba, vystresovana z kontroly som si jeho meno na preukaze ani neprecitala.Co vlastne mam od neho pytat - nejake poverenie na kontrolu? Ma vobec pravo chciet vsetko vediet/vidiet? Revizie budovy, kotol ktorym kurime,
8, zmluvy, dohody...?

Kontroly chodia VŽDY tematické (teoreticky aj odborné :D = mali by vedieť viac, ako kontrolovaný ) a toto vyzerá na :
1, inšpektorát práce
2, ?? ŠEI ??
3, PO ?
4, vyhradené technické zariadenia / PO
4, a, BOZP ?
5, ani ja netuším - - BOZP ?? niekto cudzí na pracovisku ?
6, mal by vedieť ku komu ide, kto je "štatutár"
7, normálne sa píše a dá k nemu vyjadrenie štatutár
8, SOI ?

Ja to síce zhruba všetko ovládam / aj ich zopár u mňa bolo,

ale takýto génius (s 5-7 odbornosťami) veru NIE !!!!:D
marleau
25.10.12,14:43
Kontaktoval by som IP,či je moj podnik naozaj terčom kontroly a či ostatné údaje (dátum a pod.) sedia.Ak mám pochybnosti,prečo by so to neurobil?Nemám tým čo pokaziť.
grinavak
25.10.12,14:47
Podľa mňa to bol nejaký s prepáčením "šulin" čo chcel "niečo naznačiť" /vyhrážať sa
- každopádne takejto návšteve by som neukázal ani jeden jediný doklad, správu, revíziu vrátane svojich osobných údajov a volal políciu...


Mam skolku. Jeden nespokojny rodic mi slubil, ze sa mozem tesit na vsetky mozne kontroly ake existuju. /Rodic je velky podnikatel s vulgarnym slovnikom, ktory ma pocit, ze mu patri svet/ Presiel mesiac a v skolke sa objavil pan, pod nos mi strcil preukaz a pytal sa na vsetko -


Kontaktoval by som IP ,či je moj podnik naozaj terčom kontroly a či ostatné údaje (dátum a pod.) sedia.Ak mám pochybnosti,prečo by so to neurobil?Nemám tým čo pokaziť.
Zadavatelka netuší odkiaľ mohol byť.
arizona
25.10.12,15:08
Predtym,ako niekoho pustis na kontrolu treba pytat legitimaciu a prip.obciansky. Lebo aj rozne legitimacie sa daju lahko sfalsovat.
Ak ma kontrolor ciste svedomie a je na kontrole oficialne, tak s tym nema problem.
Tiez mas pravo vediet odkial / z akej institucie/ vlastne je.
Prip. si mozes vopred zavolat do institucie, ci vobec u nich takyto pracovnik pracuje.

Ak sa okuna a nechce sa identifikovat, tak volat policiu,alebo vyhodit z objektu!!!!

Co ked si si do objektu pustila zlodeja, ktory si obhliadal teren? Alebo sa niekto iba "zahral" na kontrolora,aby ti nahnal strach.

Ofiacialna kontrola by mala o kontrole spisat zapis a ty by si mala podpisat a dostat kopiu.
Inak je to jasny podvod! Asi by bolo dobre nahlasit podvodnika na Policiu, mozno nie si sama...
grinavak
25.10.12,17:16
Predtym,ako niekoho pustis na kontrolu treba pytat legitimaciu a prip.obciansky. Lebo aj rozne legitimacie sa daju lahko sfalsovat.
Ak ma kontrolor ciste svedomie a je na kontrole oficialne, tak s tym nema problem.
Tiez mas pravo vediet odkial / z akej institucie/ vlastne je.
Prip. si mozes vopred zavolat do institucie, ci vobec u nich takyto pracovnik pracuje.

Ak sa okuna a nechce sa identifikovat, tak volat policiu,alebo vyhodit z objektu!!!!

Co ked si si do objektu pustila zlodeja, ktory si obhliadal teren? Alebo sa niekto iba "zahral" na kontrolora,aby ti nahnal strach.

Ofiacialna kontrola by mala o kontrole spisat zapis a ty by si mala podpisat a dostat kopiu.
Inak je to jasny podvod! Asi by bolo dobre nahlasit podvodnika na Policiu, mozno nie si sama...

napr. dopredu avizovať, že príde :D
arizona
25.10.12,18:15
napr. dopredu avizovať, že príde :D
niektore kontroly neavizuju...
ale ty mas tiez pravo na svoju ochranu a preverenie, ci sa nejedna o podvodnikov ;)