bjuty smis
25.10.12,14:41
Ahojte,
menil som zamestnanie a starý zamestnávatel ma namiesto k 31. odhlásil už k 26., ked som skončil.
Zmluvu u nového mám od 2. dalšieho mesiaca.

Došla mi upomienka od Dôvery, ž tam mám hluchých 6 dní, išiel som na pobočku, zaregistrovala ma a vyplatil som tuším 9.-€.
Preventívne som šiel aj na sociálnu poisťovňu a slečna mi povedala, že tam mám síce tých 6 dní, ale že to nevadí a nemusím si nič doplácať.
Naozaj to nevadí? Nič tým nestratím ?? A hlavne , aby som za pár rokov nedostal šek na x-násobok...

slečna mala asi tak 18 a pol roka...

dík za odpovede..
Tweety
25.10.12,12:54
Ahojte,
menil som zamestnanie a starý zamestnávatel ma namiesto k 31. odhlásil už k 26., ked som skončil.
Zmluvu u nového mám od 2. dalšieho mesiaca.

Došla mi upomienka od Dôvery, ž tam mám hluchých 6 dní, išiel som na pobočku, zaregistrovala ma a vyplatil som tuším 9.-€.
Preventívne som šiel aj na sociálnu poisťovňu a slečna mi povedala, že tam mám síce tých 6 dní, ale že to nevadí a nemusím si nič doplácať.
Naozaj to nevadí? Nič tým nestratím ?? A hlavne , aby som za pár rokov nedostal šek na x-násobok...

slečna mala asi tak 18 a pol roka...

dík za odpovede..
Ak si PP skončil 26., tak si aj tento deň mal byť odhlásený. Ak 31., tak toho 31. To len pre ilustráciu, lebo to zadanie je trošku domotané, a dá sa vysvetliť aj tak, aj tak. Dni, v ktorých nie si v SP prihlásený, Ti určite budú chýbať. Napr. pri výpočte dôchodku, ale poistenie v SP nie je povinné, povinné je len ZP a to si doplatil. Takže ak Ťa zamestnáv. odhlásil nesprávne, mal by to napraviť. A ty by si mal v ZP doplatiť len za tie dni, keď si skutočne nepracoval.
bjuty smis
25.10.12,13:00
bolo to piatok, toho 26.dohodli dmr sa do konca mesiaca, akurát som mal dovolenku...za 3 týždne mi došlo poštou od bývalého zamestnávarela, že k 26. ....s ním už asi nepohnem, však..

ja som si tiež myslel, že mi to bude v SP chýbať, takže mám sa ešte raz vrátiť a trvať na tom, že to chcem doplatiť, však ?

ináč, tých 6 dní by sa aj prejavilo na dôchodku ??
veronikasad
25.10.12,13:30
bolo to piatok, toho 26.dohodli dmr sa do konca mesiaca, akurát som mal dovolenku...za 3 týždne mi došlo poštou od bývalého zamestnávarela, že k 26. ....s ním už asi nepohnem, však..

ja som si tiež myslel, že mi to bude v SP chýbať, takže mám sa ešte raz vrátiť a trvať na tom, že to chcem doplatiť, však ?

ináč, tých 6 dní by sa aj prejavilo na dôchodku ??
Z akého dôvodu bol ukončený pracovný pomer ? Podpísal si dohodu o skončení prac.pomeru ? Ak, ano, mal by si mať kopiu a v nej uvedený dátum.

Nedoplatok zo SP ti nepríde. Ak niekedy budeš spisovať žiadosť o dôchodok, toto obdobie budeš mať uvedené ako dobrovolne nezamestnaný. Ak si nebol evidovaný na UP, dôch.poistenie sa spätne doplatiť nedá.