tominoBLA
25.10.12,14:54
Chcem si kúpiť kávovar na esspresso, na normálnu kávu. S mlynčekom sú dosť drahé, Chcel by som sa vmestiť do 200 €, nakoľko pijem doma kávu sám. Nechcem kapsule. Na nete sú samé kapsulové a to nie je pre mňa. Nemáte typ na nejaký dobrý kávovar?
Tweety
25.10.12,12:58
Chcem si kúpiť kávovar na esspresso, na normálnu kávu. S mlynčekom sú dosť drahé, Chcel by som sa vmestiť do 200 €, nakoľko pijem doma kávu sám. Nechcem kapsule. Na nete sú samé kapsulové a to nie je pre mňa. Nemáte typ na nejaký dobrý kávovar?
Skús sa tu popozerať, príspevkoch máš habadej.
tominoBLA
25.10.12,13:04
lepšie príspevky sú dosť staré, chcel by som novšie info. Predsa aj modely sa menia
Tweety
25.10.12,13:06
lepšie príspevky sú dosť staré, chcel by som novšie info. Predsa aj modely sa menia
Tak skús zadať do googla, ani tam nie sú novšie modely?
tominoBLA
25.10.12,13:10
Stále mi vyhadzuje na kapsuly, (ESE) vrecká, ..... O všetkých píšu v popise že sú najlepšie a recenzie zvačša ani nemajú
Citroon22
25.10.12,13:11
daju sa najst..ak chces dobré espresso hladaj na nete také ktoré majú prevádzkový tlak 15 BAR..ak majú menej tak sú to shity..konkretne typy neviem ale tak najdes určite...napr tento vyzera v pohode http://kavovary-espressa-cajniky.heureka.sk/delonghi-eco-310/specifikace/#section
tominoBLA
25.10.12,13:11
Niesom až tak internetovo zbehlý :(
Ale jeden je zaujímavý - SOLAC CE 4500 - Máte niekto skúsenosti?
Tweety
25.10.12,13:15
Niesom až tak internetovo zbehlý :(
Ale jeden je zaujímavý - SOLAC CE 4500 - Máte niekto skúsenosti?
Máme tento:
http://kavovary-espressa-cajniky.heureka.sk/delonghi-ec-190/
zalobaba
25.10.12,13:18
tominoBLA
25.10.12,13:20
A čo vlastne znamená nahrievanie šálok?
Tweety
25.10.12,13:35
A čo vlastne znamená nahrievanie šálok?
Šálka musí byť nahriatá, teda teplá.
tominoBLA
25.10.12,14:38
na kapsule
tominoBLA
25.10.12,14:44
kavovar to zabezpecuje akym sposobom?
fem
25.10.12,19:18
Súhlasím s Tweety, ja mám tiež ten istý presso-stroj De Longhi, som s ním spokojná, nie je hlučný, nahrieva šálky ( fajnšmekerské presso sa varí iba do nahriatej šálky), má trysku na napenenie smotany pre kapučíno, nie je obrovský, dáš ho aj do malej kuchyne, má dve sitka na kávu, či chceš robiť jednu alebo dve porcie pressa, veľkú nádobu na vodu...zvládne ho hravo aj začiatočník...;)
fem
25.10.12,19:19
na vrchu je kovová plošinka, na ktorú postavíš šálky na nahriatie...
majkii
25.10.12,19:39
ja mám tento Krups XP522030
tominoBLA
12.11.12,11:03
takže vyhráva to Delonghi EC190 a 200 :)
SERVIS
12.11.12,11:26
Ja mám Zelmer 13Z012 Maestro.. nebolo nejako drahý a dostala som ho darom.. som fakt prekvapená a spokojná nadmieru..sama by som si ho nekúpila mysliac že to bude šmejd za tie peniaze.. mám ho pol roka a robí výbornú kávičku.
lujza.j
12.11.12,17:15
lujza.j
12.11.12,17:23
lepšie príspevky sú dosť staré, chcel by som novšie info. Predsa aj modely sa menia
to áno len to čo si si vybral tak o tom sa debatovalo v roku 2008.....
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewtopic.php?f=73&t=206
richardhudec
15.11.12,18:18
Môžem najmä čo do kvality, ale aj obsluhy odporučiť vlastne každý model od DeLonghi, špeciálne radu 310, ktorá je cenovo priateľná a dostupná v asi 10 rôznych farbách. Taktiež je k nej možné dokúpiť rýchlovarnú kanvicu a hriankovač v rovnakom dizajne a farbe. Okrem DeLongi sú v tejto cenovej kategóruii fajn aj Zelmer kávovary prípadne Krups. Philips sú haraburdy, ak sa nerozprávame o 2000€ stroji, ktorý tiež oproti konkurencii v tejto cene má množstvo nevýhod.
Silvia123
27.03.13,15:42
Ahojte, zakúpila som si plno automatický kávovar zn. Bosch, chcem si doobjednať aj odvápňovacie, čistiace tablety a filter, chcela som si to zadať do tej istej objednávky, ale nemajú zn. Bosch, len značku Siemens. Neviete či sú tieto filtre a tablety kompatibilné?, vyzerajú rovnako a čítala som, že kdesi, že Bosch a Siemens sa vyrábajú v jednom závode, neviem či je to pravda. Nemáte niekto skúsenosti?
lujza.j
27.03.13,17:13
Ahojte, zakúpila som si plno automatický kávovar zn. Bosch, chcem si doobjednať aj odvápňovacie, čistiace tablety a filter, chcela som si to zadať do tej istej objednávky, ale nemajú zn. Bosch, len značku Siemens. Neviete či sú tieto filtre a tablety kompatibilné?, vyzerajú rovnako a čítala som, že kdesi, že Bosch a Siemens sa vyrábajú v jednom závode, neviem či je to pravda. Nemáte niekto skúsenosti?
espresso mašinu??? odvápňovače, je jedno aká zn., ale neviem aké filtre máš na mysli ?
aj tu nejaké odvápňovače....
http://www.cafepoint.sk/doplnky-ku-kavovarom
Silvia123
27.03.13,17:21
Kúpila som Bosch TES50321RW a ževraj treba po určitom čase meniť aj ten vodný filter, tak neviem či mám dokúpiť hneď teraz a či môžem aj tú značku Siemens, lebo Bosch nemajú v tom obchode.
lujza.j
27.03.13,17:32
Kúpila som Bosch TES50321RW a ževraj treba po určitom čase meniť aj ten vodný filter, tak neviem či mám dokúpiť hneď teraz a či môžem aj tú značku Siemens, lebo Bosch nemajú v tom obchode.
tieto dve značky robí jedna fabrika, ale či pasuje filter je pre obe univerzálny to neviem...skús zistiť u zn. servise, alebo u predajcu...
Silvia123
27.03.13,19:41
No dnes som volala Bosch, ale neschopný človek mi asi zdvihol telefón, že on nevie..., že sa mám spýtať v predajni!
Silvia123
27.03.13,19:45
lujza, a ty používaš rôzne čistiace prostriedky na kávovar? Ja som myslela, že treba dodržať značku, my sme doteraz mali pákový, tam sme treskli kys.citrónovú a bolo odvápnené, ale pokazil sa tesne po záruke, ale keďže nám kávička z kávovaru chutí, tak sme si dopriali plnoautomatický, len dúfam, že sa nesklameme a hlavne dúfam, že nám vydrží dlhšie, preto chcem dodržiavať riadne očistu.
michal.juraj
23.04.13,08:28
My máme v práci zatiaľ druhý: modely + moje názory:

Philips-Saeco HD8753/19 Intelia Cappuccino

výhody:
- ľahšie čistenie
- tichšia prevádzka
- ľahšie pochopiteľné menu
- one touch cappucino (samé to urobí)


nevýhody:
- nedá sa plynule regulovať množstvo vody, iba možnosť zapamätať malú kávu a veľkú kávu (ukázalo sa ako nevhodné do práce pre viac ľudí, ktorí chcú rôzne veľkosti kávy)
- one touch cappucino sa musi denne cistit

DeLonghi ECAM 23.420 SW Intensa

výhody:
- regulácia veľkosti kávy a sily
- možnosť dať robiť dve kávy naraz
- dobrá káva

nevýhody:
- zložitejšie čistenie
- menšia nádrž na vodu
- veľmi zložité a neintuitívne menu
- dlhšie predohrievanie
- trochu hlučnejší

​Dúfam, že pomôže :)
lujza.j
29.08.17,08:08
:Dpri kapslovych "kavovaroch"je suma fuk aky sa kupi...to uz co komu pre oko lahodnejsie....ide o to aky je obsah kapsly....
Kazdy ma inu predstavu o kave....
RomanZR
20.12.17,18:22
Idem si tiez kupovat kavovar ale mali sme zatial len taky stary, teraz by to chcelo nieco lepsie,kvalitnejsie, na dobru kavu. Urcite nie kapsule, idealne asi automaticky (??), poradite?
arizona
21.12.17,07:38
Idem si tiez kupovat kavovar ale mali sme zatial len taky stary, teraz by to chcelo nieco lepsie,kvalitnejsie, na dobru kavu. Urcite nie kapsule, idealne asi automaticky (??), poradite?





Mozno pomoze https://www.google.sk/search?newwindow=1&q=test+kavovarov&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwj5xLul2ZrYAhUPbFAKHSKJBxYQvwUIJCgA&biw=1366&bih=637
lujza.j
21.12.17,07:48
Neboj tvoje druhe ja...poradi:---
lubko6394
21.12.17,09:09
Ja vám neviem. Kávovar mám aj 16 barov tlačí aj kávy som vyskúšal viaceré - akurát som nikdy a ani pri iných automatoch nedosiahol kvalitu kávy akú predávajú na akejkoľvek čerpačke v Taliansku.
bjuty smis
21.12.17,11:24
Ja vám neviem. Kávovar mám aj 16 barov tlačí aj kávy som vyskúšal viaceré - akurát som nikdy a ani pri iných automatoch nedosiahol kvalitu kávy akú predávajú na akejkoľvek čerpačke v Taliansku.
no tak si kúp čerpačku v taláánsku :)
lubko6394
21.12.17,11:45
Ja vám neviem. Kávovar mám aj 16 barov tlačí aj kávy som vyskúšal viaceré - akurát som nikdy a ani pri iných automatoch nedosiahol kvalitu kávy akú predávajú na akejkoľvek čerpačke v Taliansku.
no tak si kúp čerpačku v taláánsku :)
Aj by som kúpil, ale kým by mi tú kávu priniesli domov tak by bola asi studená.
lujza.j
21.12.17,12:29
Ja mam plnoautomat/uz som to tu niekde pisala/...uz fakt stara raroha....aj dizajn....kukovala som to ako repas...od firmy co robi servis....ale kavu vini...a to uz nekupujem az taku drahu kavu ako kedysi....
Horsie bude ked "umre"...myslim,ze 7rokov ho mam....a to sa teda u nas našťuka tej kavy...
Viktoriaa0101
27.12.17,10:29
Ak chceš naozaj kvalitu a nevadí ti investovať tak určite značka Jura, je to na mnoho rokov...