Petrucci2
25.10.12,21:09
Želám Vám dobrý večer.

Potreboval by som poradiť s pre mňa dosť ošemetnou situáciou.
Posledné dva týždne som si hladal nové zamestnanie. Pred dvoma dňami ma prijali do jednej firmy. Zaslali mi mailom vyrozumenie v ktorom stálo že termín nástupu mám k 5.11 . Volala mi rovno aj personalistka z tejto firmy a vypýtala si odo mňa rodne čislo a čislo občianskeho preukazu aby ma mohla čim skor zahlasiť na socialnej poisťovni.

Dnes sa mi ale ozvali z druhej spoločnosti že ma prijali, že možem nastupiť k 2.11 a že mi zašle nejaký formulár kde im vyplním údaje aby mohli podať prihlášku na poisťovne.

Chcel by som nastúpiť k tej druhej spoločnosti len sa obávam že keď ma budú chcieť zaregistrovať do SP a ZP tak už tam budem prihlásený pod tou prvou spoločnosťou a tým pádom prídem o možnosť nastúpiť do mnou preferovaného zamestnania.

Možno som sa unáhlil keďˇ som personalistke z tej prvej firmy už ústne prislúbil že ku nim 5.11 nastúpim a dal som jej číslo OP aj rodné číslo ale na druhej strane si hovorím že pokial som nepodpísal zmluvu tak stále nie som ich zamestnancom a nemám voči nim závazky.

Ako by som mal podľa Vás teraz postupovať? Ešte raz opakujem že som ešte žiadnu pracovnu zmluvu nepodpisoval ani jednej ani druhej firme.

Ďakujem pekne.
tictac7
25.10.12,19:13
do firmy, kam nechceš nastúpiť napíš e-mail, že k nim nenastúpiš. Ak Ťa už aj náhodou prihlásili (ale skôr nie, majú ešte času), tak prihlášku stornujú. Nič sa nedeje....
Petrucci2
25.10.12,21:27
Zaujima ma ale čo by sa stalo keby si personalistka z tej prvej firmy napríklad z ješitnosti rozhodla že ma odhlasi až deň po 5.11 kedy mám u nich nastúpiť.

Do tej firmy kam chcem ísť by som mal nastúpiť 2.11, čiže oni ma musia prihlásiť najneskor 1.11.

Mohli by zaslať moju prihlášku aj napriek tomu že by som bol už raz prihlásený pod tou prvou firmou alebo to nie je možné a museli by čakať kým ma tí prví odhlásia?
ewita888
25.10.12,21:35
Zaujima ma ale čo by sa stalo keby si personalistka z tej prvej firmy napríklad z ješitnosti rozhodla že ma odhlasi až deň po 5.11 kedy mám u nich nastúpiť. Prečo by to robila, keď nemáš podpísanú pracovnú zmluvu..

Do tej firmy kam chcem ísť by som mal nastúpiť 2.11, čiže oni ma musia prihlásiť najneskor 1.11.

Mohli by zaslať moju prihlášku aj napriek tomu že by som bol už raz prihlásený pod tou prvou firmou alebo to nie je možné a museli by čakať kým ma tí prví odhlásia?
Prihlásený môžeš byť v SP ako zamestnanec aj u viacerých zamestnávateľov..
Petrucci2
25.10.12,21:50
Ďakujem pekne za odpoveď. Takže možem mať súbežne prihlášky do dvoch zamestnaní do doby kým ma tá druhá firma neodhlási.