fifi284
25.10.12,22:47
Dobry den. Chcela by som poprosit o radu co v nasom pripade. Mama je uz rok nezmastnana a nesplaca pozicky a uver, ktore cerpala este kym pracovala. Momentalne je v nemocnici a ked som u nej bola doma, nasla som rozne papiere o exekutoroch, advokatoch... Jednoznacne je zadlzena az po usi a kedze uz rok bez prace, je zrejme ze tie dlhy nebude vediet platit.. Ani ja a ani sestra sme o tejto situacii nevedeli. Netusim co robit. Byt, v ktorom mama zije je na sestrinom mene. Mama vlaste na mene nema nic. Tym padom od nej exekutor nema co brat. Moze v tomto pripade vymahat od nas- detí? Mam ja nejaku povinnost hradit matkine dlhy? Aj ja a aj sestra sme na materskej, mame partnerov, ale vydate nie sme. Co moze exekutor v tomto pripade?
misoft
25.10.12,21:13
Dobry den. Chcela by som poprosit o radu co v nasom pripade. Mama je uz rok nezmastnana a nesplaca pozicky a uver, ktore cerpala este kym pracovala. Momentalne je v nemocnici a ked som u nej bola doma, nasla som rozne papiere o exekutoroch, advokatoch... Jednoznacne je zadlzena az po usi a kedze uz rok bez prace, je zrejme ze tie dlhy nebude vediet platit.. Ani ja a ani sestra sme o tejto situacii nevedeli. Netusim co robit. Byt, v ktorom mama zije je na sestrinom mene. Teda ho nevlastní, len prebýva. Mama vlaste na mene nema nic. Tym padom od nej exekutor nema co brat. Moze v tomto pripade vymahat od nas- detí? Nie - vy predsa nie ste dlžníci Mam ja nejaku povinnost hradit matkine dlhy? Počas jej života - nie. V tom najhoršom scenári (dedenie) - odmietnutie dedičstva = nič nezískaš, ani aktíva (majetok,peniaze), ani pasíva (dlhy) Aj ja a aj sestra sme na materskej, mame partnerov, ale vydate nie sme. Co moze exekutor v tomto pripade? Ísť len po účtoch a príjmoch matky - pôjde po prípadných sociálnych dávkach a príplatkoch..
pepsikova
26.10.12,01:37
...dobrá by bola aspoň komunikácia s exekútorom,prípadne s inými veriteľmi, požiadanie o splátkový kalendár,oznámenie, že matka je v nemocnici a prípadne po menších sumách splácať...vám síce nemôže exekútor nič zobrať, ale ak matka dostane dôchodok, či sa zamestná, bude to vyššie o úroky z omeškania...z akého koľvek príjmu jej musí zostať minimum, ale úroky nabiehajú denne...