vecerko
23.02.06,13:52
ahojte, ak SZČO má príjmové pokladničné doklad za ubytovanie, chodí na týždňovky môže si ich dať do výdavkov samostatne , alebo musí si urobyť za každý turnus cesťák. Stravné si nechce uplatňovať.
Ďakujem
Tweety
23.02.06,12:58
ahojte, ak SZČO má príjmové pokladničné doklad za ubytovanie, chodí na týždňovky môže si ich dať do výdavkov samostatne , alebo musí si urobyť za každý turnus cesťák. Stravné si nechce uplatňovať.
Ďakujem Výdavky za ubytovanie sú prílohou cestovného príkazu.:cool:
Zita5
23.02.06,13:14
Bolo by vhodné dávať cestovné príkazy k vyučtovaniu raz mesačne . Čiže komplet za január , za február atď. Ale ak sa jedná o SZČO .

Potvrdenie o ubytovaní je súčasťou cestovného príkazu .
Lenuška
23.02.06,17:37
SZČO - obchodný zástupca - jazdí každý deň. Či už je auto zaradené alebo nezaradené - vedie evidenciu v KJ. Ale CP na každý deň nerobím.
Vytlačím si ja každý mesiac / alfa/ knihu jázd. A túto čiastku účtujem v PD.
V novej verzii sú aj CP, ale je to strašné vytlačiť cca 200 cestovných príkazov a uplatňovať ubytovanie a stravné. Už som dala dotaz do Krosu -
či neuvažujú o Hromadnom vyúčtovaní cestovných náhrad. Ale neuvažujú.
Stravné si neuplatňuje.
Takže ubytovanie cca 2x mesačne /prespí/ nemôžem dávať zvlášť
ubytovanie do prevádzkovej réžie?

Ď a k u j e m. L.
Lenuška
24.02.06,06:09
môžem či nemôžem??????????????
Tweety
24.02.06,06:29
môžem či nemôžem?????????????? Môžeš , takým spôsobom, ako sme To už v predchádzajúcich príspevkoch uviedli.;)
Lenuška
24.02.06,07:33
Takže ku knihe jázd tlačíte na každý deŇ Cestovný príkaz?
Ja som doteraz účtovala v PD mesačne spotrebu a náhrady z KJ.
Mám účtovať denne CP ,cestovného,s vyúčtovaním stravného aj ubytovania?
Asi si stojím na kábli, ale moc sa mi nedarí rozmýšlať.
Díky.
Tweety
24.02.06,07:37
Takže ku knihe jázd tlačíte na každý deŇ Cestovný príkaz?
Ja som doteraz účtovala v PD mesačne spotrebu a náhrady z KJ.
Mám účtovať denne CP ,cestovného,s vyúčtovaním stravného aj ubytovania?
Asi si stojím na kábli, ale moc sa mi nedarí rozmýšlať.
Díky. Stačí ak to urobíš raz mesačne a priložíš všetky potrebné doklady( aj o ubytovaní).;):):cool:
Lenuška
24.02.06,07:37
Bolo by vhodné dávať cestovné príkazy k vyučtovaniu raz mesačne . Čiže komplet za január , za február atď. Ale ak sa jedná o SZČO .

Potvrdenie o ubytovaní je súčasťou cestovného príkazu .

ZITKA, TWEETY. neviem či robíte v ALFE, ale tak somto chcela že mi vytlačí CP za 1 mesiac hromadný - ale to nejde. Alebo sa to dá?
Zita5
24.02.06,07:41
Takže ku knihe jázd tlačíte na každý deŇ Cestovný príkaz?
Ja som doteraz účtovala v PD mesačne spotrebu a náhrady z KJ.

TOMUTO NEROZUMIEM :confused: :confused:
Mám účtovať denne CP ,cestovného,s vyúčtovaním stravného aj ubytovania?
Asi si stojím na kábli, ale moc sa mi nedarí rozmýšlať.
Díky.

Ja neviem čo si robíš starosti :

Cestovný príkaz si vypisuje osobne zamestnanec , konateľ, SZČO a podobne . Ty ho skontroluješ , vypočítaš,upravíš a podobne a nakoniec vyplatíš .

Ty nemiešaj do cestovného príkazu účtovanie v PD náhrady a KJ .
V prvom rade Ty si musíš zvoliť spôsob , ako Ti budú vyučtovávať cestovné príkazy . Či každý deň alebo raz za mesiac .
Ak chceš po každej jednej služobke , tak tým neporušíš nič , treba vypísať CP podokladať uplatnenie náhrad + nárok na stravné + ďalšie nároky , ktoré vyúčtovatelovi prislúchajú a hotovo.
Zita5
24.02.06,07:44
Takže ku knihe jázd tlačíte na každý deŇ Cestovný príkaz?
Ja som doteraz účtovala v PD mesačne spotrebu a náhrady z KJ.
Mám účtovať denne CP ,cestovného,s vyúčtovaním stravného aj ubytovania?
Asi si stojím na kábli, ale moc sa mi nedarí rozmýšlať.
Díky.


Lenuška kniha jázd je vlastne evidencia , ktorú je povinný robiť majiteľ alebo poverený človek . To je jedna vec , a tu vôbec nie je súvislosť s cestovným príkazom , takže to si asi nesprávne vykladáš . Ten použiješ keby dotyčný bol na služobnej ceste mimo firmy , v inom meste a na inom mieste .

Pokiaľ absolvuje takúto služobnú cestu , má nárok na stravné , nocľažné , +iné výdaje .
Lenuška
24.02.06,07:52
Lenuška kniha jázd je vlastne evidencia , ktorú je povinný robiť majiteľ alebo poverený človek . To je jedna vec , a tu vôbec nie je súvislosť s cestovným príkazom , takže to si asi nesprávne vykladáš . Ten použiješ keby dotyčný bol na služobnej ceste mimo firmy , v inom meste a na inom mieste . je , okrem pondelka každý deň - obchodný zástupca.

Pokiaľ absolvuje takúto služobnú cestu , má nárok na stravné , nocľažné , +iné výdaje .
takže je ich okrem pondelkov neúrekom, ale prespáva tak 2x do mesiaca.

Zitka, prosím Ťa , ako obchodný zástupca, skutočne jazdí okrem pondelka každý deň. Sú to vlastne služobné cesty. Ale CP si nevypisuje. LEn podľa počtu prejdených km dľa dľa knihy jázd účtujem spotrebu benzínu a náhrady 6.20 /auto súkromné/. To robím raz mesačne z výstupu KJ z ALFY.

Ešte je len ráno a tak ťažko chápem...
Zita5
24.02.06,08:05
[/b]
takže je ich okrem pondelkov neúrekom, ale prespáva tak 2x do mesiaca.

Zitka, prosím Ťa , ako obchodný zástupca, skutočne jazdí okrem pondelka každý deň. Sú to vlastne služobné cesty. Ale CP si nevypisuje. LEn podľa počtu prejdených km dľa dľa knihy jázd účtujem spotrebu benzínu a náhrady 6.20 /auto súkromné/. To robím raz mesačne z výstupu KJ z ALFY.

Ešte je len ráno a tak ťažko chápem...

1/ Treba si uvedomiť jednu vec a spraviť si v tom jasno : auto môžeš mať firemné - zaradené do majetku firmy - tu účtuješ nákup PHM a ostatné súvisiace náklady vynaložené na toto firemné auto . Denne robíš evidenciu jázd , a nákup PHM účtuješ v deň nákupu .

2/ Ak obchodný zástupca použije svoje vlastné auto za účelom SC tak mu môžeš vyplatiť sadzbu základnej náhrady za 1 km jazdy čo predstavuje 6,20 Sk + náhradu za spotrebované pohonné látky. Toto mu vyplácaš na základe CP + iné výdavky ako je napr. nocľažné
Zita5
24.02.06,08:06
[/b]
takže je ich okrem pondelkov neúrekom, ale prespáva tak 2x do mesiaca.

Zitka, prosím Ťa , ako obchodný zástupca, skutočne jazdí okrem pondelka každý deň. Sú to vlastne služobné cesty. Ale CP si nevypisuje. LEn podľa počtu prejdených km dľa dľa knihy jázd účtujem spotrebu benzínu a náhrady 6.20 /auto súkromné/. To robím raz mesačne z výstupu KJ z ALFY.

Ešte je len ráno a tak ťažko chápem...


Mohla by si ešte vysvetliť komu čo a aké účtovníctvo robíš , lebo spomínaš konateľa , obchodného zástupcu , SW ALFU a je v tom zmätok .Robíš čo PU alebo JU .
Zita5
24.02.06,08:08
SZČO - obchodný zástupca - jazdí každý deň. Či už je auto zaradené alebo nezaradené - vedie evidenciu v KJ. Ale CP na každý deň nerobím.

Ď a k u j e m. L.

S tučným písmom je veľmi podstatné .Nedá sa to definovať či už .....
Lenuška
24.02.06,08:33
Mohla by si ešte vysvetliť komu čo a aké účtovníctvo robíš , lebo spomínaš konateľa , obchodného zástupcu , SW ALFU a je v tom zmätok .Robíš čo PU alebo JU .

KONATEĽA nespomínam.
RObím JÚ v ALFE manželovi. Je obchodný zástupca.
Auto používa súkromné na podnikateľ.účely.
Vedie KJ - v ALFE.
Zita5
24.02.06,08:39
KONATEĽA nespomínam.
RObím JÚ v ALFE manželovi. Je obchodný zástupca.
Auto používa súkromné na podnikateľ.účely.
Vedie KJ - v ALFE.

No tak konečne si to zo seba dostala . Takže pre vyúčtovanie platí bod . 2 .

Ale ak nemá autovložené a zaradené do firmy , tak evidenciu jázd v ALFE nevedieš .Je to bez evidencie . Viedla by si jedine pri firemnom .
Lenuška
24.02.06,08:53
ZITKA v ALfe je výber - pre evidenciu jázd - či je auto firemné, alebo súkromné.
Takže evidenciu vediem v ALFE s výberom - auto súkromné.
Som z toho teda jeleň.
Tá evidencia je dobrá, lebo hneĎ vypočíta PHM náhrady aj so 6.20 Sk.
na súkromné auto na počet prejdených km.POtom je tam v ALFE možnosť tlačiť na každý deń Cestovný príkaz.
To vlastne neviem či mám robiť. LEbo ten sa nedá vytlačiť mesačný - súhrnný napr. za január.
Lenuška
24.02.06,08:55
a ďakujem za trpezlivosť......
brtkova
31.10.06,11:21
som na nervy. Mám na stole hrbu papierov, bločiky, fa od začiatku roka. Zamestnaná som od októbra-zatiaľ fungujem bez programu, ale mám otázočku:triedim si veci, robim cesťáky(ktoré mal od začiatku roka-sme s.r.o. a snažím sa šefovi nejako utriediť cest.lístky a urobiť z toho cesťák atd.), ale mám tu dosť faktúr za ubytovanie, ale mám taký pocit, že tieto nesuvisia s pracovnou cestou, lebo dátumovo je to mimo. Nemôže prísť do Zvolena a o 2 dni prespať v Blave, proste zaúčtujem mu cesťák na Zvolen-na 512 a Bratislava je vec druhá-mám pocit, že to dám na 518,nie 512 lebo to nemá súvis s pracovnou cestou. )Dakujem za moje skoré "utriedenie"
AIMA
10.03.07,12:20
Rada by som urobila cesťák s.r.o.-ke, ktorá zamestnáva konateľa na pracovnú zmluvu (vlastne seba, je to jednoosobová s.r.o.)
Auto je súkromné.
1. Stačí mi pre odpočet DPH ako doklad PPD (príjmový pokl.dokl.o ubytovaní)?
2. Môžem do cestovných náhrad zahrnúť aj poplatky za parkovanie?

Ďakujem pekne
Janinkaaa
10.03.07,13:30
Aby si si mohla odpočítať DPH - doklad o ubytovaní (PPD) musí byť vystavený na firmu, nie na osobu a doklad musí spĺňať všetky náležitosti.
Áno aj poplatky za parkovanie idú do cesťáku a sú nákladom.
STRELEC
10.03.07,13:44
[quote=AIMA;416128]....
1. Stačí mi pre odpočet DPH ako doklad PPD (príjmový pokl.dokl.o ubytovaní)?
To mali pokazenú registračnú pokladňu? Ide o náhradný paragon? Ak ide o PPD k vystavenej faktúre, tá by mala byť daňovým dokladom vystaveným na firmu=sro.
2. Môžem .....
gutan52
29.03.07,07:55
STRELEC - PPD k Faktúre by postačoval, keby na PPD boli aj podpisy. Ja si to tak myslým. Potom si kludne vypíšem VPD na tú sumu /z PPD/ a tak k VPD pripnem 2 prílohy a zaradím si to do učtovníctva /a samozrejme aj do PDeníka/.
Ináč k tým podpisom si myslím, že ak je na PPD podpis príjemcu , tak tam nemusí byť podpis výdajcu. Výdajca však vystaví VPD na tú sumu, ktorú príjemca prijal - a a a - tam je znova vyžadovaný Podpis príjemcu. Ja tam do VPD zapíšem - "je " . Veď naozaj je podpis na PPD, ktorý pripínam k VPD.
Veď ináč by sa len "PODPISOVALO" a treba aj dačo robiť.

A teraz to, na čo sa vlastne chcem spýtať - Môj Vypísaný VPD je potrebné , aby ho mal aj pán Príjemca? Lebo ten p. Príjemca si do učtovníctva zadáva Príjem cez PPD bez dokladovania pána Výdajcu. Je takáto papierovačka správna? Ako ju máme vyžadovať? Alebo ako ju vyžadujú Daniari???
Mikolajova
27.09.07,12:32
Chcem sa opýtať, sme mesačnými platcami DPH a zabudli sme dať do nákladov 2 ks bločkov na nákup PHM. Môže si tieto vyúčtovať v rámci cestovného príkazu s tým, že celý bloček aj s neuplatnenou DPH išiel do nákladov?