emr
26.10.12,01:42
Ahojte,
zjednodusenie na uvod,
za dividendy vyplatene v 2011 sa plati zdravotny odvod z podielov na zisku 10%; limit cca 2700eur.
Od buduceho roka 14% a limit niekolkonasobne zvyseny.

Otazka je, ako vysku takychto odvodov optimalizovat. Entuziastickych idei, ako na to, som zachytil niekolko, nie som si vsak nimi celkom isty, co sa tyka ich pouzitia a priechodnosti v praxi. Zaujimaju ma legalne a praxou overene sposoby.

Ide o s.r.o. so ziskom niekolko 10-tisic eur, ktore su vyplacane spolocnikom.
Kludne sa mi ozvite aj do sukromnej spravy, privitam kazdu dobru myslienku - dobra rada sa vazi zlatom, doslova.
Pripadne ak niekto riesite podobny problem, mozeme dat hlavy a informacie dokopy.

PS: Mam zaujem o vecne reakcie. Rad si podiskutujem aj o moralnej rovine, ale prosim v separatnom vlakne.
Ericsoft
31.10.12,05:40
Sukromne spravy su super, ale potom tu ostane otazka nezodpovedana :D
lienka506
31.10.12,08:38
Aj mńa by táto téma zaujímala, pretože doteraz sme vyplácali nerozdelený zisk minulých obodbí ale aj nás to čaká. Ešte by som sa chcela opýtať, ako je to zo zdravotnými odvodmi ak jeden zo spoločníkov je zahraničná spoločnosť - má ona nejaké povinnosti voči zdravotnej poisťovni?
Ďakujem za rady
emr
31.10.12,22:08
Ešte by som sa chcela opýtať, ako je to zo zdravotnými odvodmi ak jeden zo spoločníkov je zahraničná spoločnosť - má ona nejaké povinnosti voči zdravotnej poisťovni?

Nema. Tyka sa to iba fyzickych osob poistenych na slovensku.
Gard
18.03.15,18:57
Tak ako je to s tou optimalizaciou zdravotnych odvodov z dividend, ma nikto odpoved ?
Gard
18.03.15,19:14
Ja by som navrhol vyplatit niekolko rokov spolu - odvody sa zaplatia len raz z celkovej sumy dividend do vysky 14 % z VZ za prislusny rok, v ktorom sa vyplatia.

Dovtedy nevyplatene dividendy z minulych rokov mozu byt formou bezurocnej pozicky pozicane spolocnikovi. Takze ich fakticky ma ale su pozicane. Potom ich jedneho dna, napr. po 4 rokoch vsetky naraz vrati a v ten isty den vratenia mu ich sro vyplati ako dividendy. Odvody zaplati len za jeden rok.