emula1
26.10.12,10:06
robim opravu danovych odpisov, v min. roku boli chybne zaradene do 3. odp. skupiny namiesto 2. Cize danovo sa odpisalo menej ako malo. Tento rok to upravim tak, ako ma spravne byt v 2. odpis. skupine, len neviem, ten rozdiel, co sme si kvoli chybe neuplatnili min. rok, ci si mozem dat tento rok do danovych vydavkov, alebo je to pase..
hapeti
26.10.12,08:24
treba podať DDP k DP PO 2011
emula1
26.10.12,08:28
to prave konatelia nechcu, takze asi ten rozdiel "obetujeme"
KEJKA
26.10.12,17:41
ak ste dosiahli za rok 2011 zisk, vyššie náklady simôžete uplatniť v r. 2012
Stefan2005
26.10.12,19:07
ak ste dosiahli za rok 2011 zisk, vyššie náklady simôžete uplatniť v r. 2012

Lidka, si si istá, že §17 ods. 29 ZoDP:

"(29) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia vyššie výnosy (príjmy), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) alebo v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia nižšie náklady (výdavky), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) a z tohto dôvodu vykázal vyšší základ dane a odviedol vyššiu daň, úprava výsledku hospodárenia alebo nerozdeleného zisku minulých rokov alebo neuhradenej straty minulých rokov v nasledujúcich účtovných obdobiach už nebude mať vplyv na výšku základu dane a daňovej povinnosti; ak sa daňovník rozhodne pre takýto postup v príslušnom zdaňovacom období, neuplatní sa úprava základu dane podľa odseku 15."

... možno uplatniť aj v prípade opravy nesprávne uplatnených daňových odpisov, ktoré neboli a nikdy nebudú premietnuté vo výsledku hospodárenia, t.j. neboli a nebudú predmetom účtovania ?

... doteraz som bol v tom, že chyby v uplatňovaní položiek DPPO (sadzba dane, umorenie straty, daňové odpisy, ...) možno korigovať iba DDP...
Adiks
26.10.12,21:21
S tým sa dá súhlasiť, pretože ja som mohol vykázať vyšší základ dane a odviesť vyššiu daň aj v dôsledku toho, že VH pred zdanením je síce v poriadku, ale uplatnil som vyššie pripočítateľné položky alebo nižšie odpočítateľné položky od základu dane, ako som mal. Na rozdiel od prípadu, keď som v účtovníctve zaúčtoval nižšie náklady alebo vyššie výnosy, ako bolo správne a v nasledujúcom roku to viem v účtovníctve opraviť, nesprávnu výšku pripočítateľných alebo odpočítateľných položiek neviem v nasledujúcom roku v účtovníctve opraviť a preto musím podať DDP k dani z príjmov.