Daduľa
23.02.06,13:59
FO-SZČO kúpila pozemok, zatial nebol este stavebný.
No FO má vystavený živnostenský list na jeho meno a za ním je aj názov firmy napr. Ján Veselý-JOJO
No ked kupoval pozemok, kupoval ho na firmu Ján Veselý, no nemohli mu na kúpno predajnej zmluve uviesť aj Ján Veselý-JOJO, lebo že to fyzickým osobám nemôžu napísať, ale len predať ako FO-Ján Veselý.
On to však kúpil na firmu, aj to zaplatil z firemných peňazí, aj ten pozemok na firme eviduje a uz na nom stavia budovu.
Poradte, ci si ho mohol zaradiť hned do firmy vlastne nákupom, alebo si ho mal zaradiť do podnikania cez účet 491??
Neviem si s tým rady, prosím Vás poradte!!!!!!!!!!!!!!!!!
mysimis
23.02.06,13:01
Má na výpise z LV pri jeho mene aj IČO?
soske
23.02.06,14:31
Nie nemá tam ani IČO, ani nič čo sa týka podnikania, lebo mu povedali že ako FO-to môže mať zapísané len na FO, ako vlastníka.
Naozaj neviem, čo teraz.
Marína
28.02.06,09:00
Má na výpise z LV pri jeho mene aj IČO?
Zák. 162/1995 Z. z. v znení Zák. 173/2004 Z. z. v § 7 c) sa uvádza:
V§7 písmeno c) znie:
„c) údaje o právach k nehnuteľnostiam, údaje o vlastníkoch nehnuteľností (ďalej len „vlastník“) a o iných oprávnených z práv k nehnuteľnostiam (ďalej len
„oprávnená osoba“), ak ide o fyzickú osobu, meno, priezvisko, rodné priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo a miesto trvalého pobytu, ak ide o právnickú osobu, názov, sídlo a identifikačné číslo, ako aj údaje o skutočnostiach súvisiacich s právami k nehnuteľnostiam,“.


Nie nemá tam ani IČO, ani nič čo sa týka podnikania, lebo mu povedali že ako FO-to môže mať zapísané len na FO, ako vlastníka.
Je to v poriadku. Viď vyššie.
mimotemy soske, Ty vieš čo má Daduľa uvedené na liste vlastníctva?
Daduľa
01.03.06,06:23
Daduľa a soske su kolegovia a moja meno na meil z domu ide na Soske.
Takze asi preto to viem, som to stale ja!!!
Dakujem vsetkym velmi krasne!!!!