vladenko67
26.10.12,10:44
Ako szco mam nepomenovanu zmluvu s s.ro.
kedze som mal zdravotne problemy a vybral som sa ich riesit chodenim po lekaroch,firma pre ktoru som ako dodavatel pracoval ma predzalobnou vyzvou nuti zaplatit zmluvnu pokutu vo vyske 50%
odmeny za predmetny mesiac,pretoze som vraj svojim konanim sposobil oneskorenost fakturacie.
som na pn ,kedze o tom vedia a poslali mi predzalobnu vyzvu,mam moznost sa nejako branit?
Tweety
26.10.12,08:53
Ako szco mam nepomenovanu zmluvu s s.ro.
kedze som mal zdravotne problemy a vybral som sa ich riesit chodenim po lekaroch,firma pre ktoru som ako dodavatel pracoval ma predzalobnou vyzvou nuti zaplatit zmluvnu pokutu vo vyske 50%
odmeny za predmetny mesiac,pretoze som vraj svojim konanim sposobil oneskorenost fakturacie.
som na pn ,kedze o tom vedia a poslali mi predzalobnu vyzvu,mam moznost sa nejako branit?
Záleží od znenia zmluvy. Ak bola predmetom nejakých služieb, ktoré neboli dodané, a tá pokuta bola zmluvne ošetrená,i nemáš sa ako brániť.
vladenko67
26.10.12,09:04
predmetom zmluvy bolo poskytovat v prospech objednavatela cinnost POTLAC LEPIACICH PASOK
tictac7
26.10.12,09:05
predmetom zmluvy bolo poskytovat v prospech objednavatela cinnost POTLAC LEPIACICH PASOK

Tweety si pýtala hlavne na to, čo máš v zmluve napísané o zmluvnej pokute. Na základe predmetu zmluvy sa nedá vyjadriť, či je pokuta oprávnená alebo nie.....
vladenko67
26.10.12,09:19
clanok VII. Zmluvne pokuty V pripade,ze dodavatel sposobi svojim konanim oneskorenie fakturacie -bod VI. zmluvy objednavatela,prip.chybnu,neuplnu alebo nespravnu fakturaciu voci zakaznikovi odberatela,objednavatel je opravneny uplatnit a dodavatel povinny zaplatit zmluvnu pokutu vo vyske 50% svojej odmeny za predmetny mesiac.tuto zmluvnu pokutu uplatni objednavatel zaplatenim znizenej ciastky odmeny,dodavatel je povinny na rozdiel vystavit dobropis s predmetom Zmluvna pokuta.
to je cele znenie
sedliacky povedane :povedal som konatelovi firmy ze idem k lekarovi.on mi odvetil ,ze sa uz nemusim vracat.odvtedy som na pn
vladenko67
26.10.12,09:34
Je mozne ak mam v predmete zmluvy ,ze budem dohodnute prace vykonavat na zaklade podkladov od objednavatela, ktore budu mat pre mna zavazny charakter a kde su aj ustne pokyny od objednavatela,aby som povazoval jeho reakciu ,ze sa uz nemam vracat,za zavaznu, ak mam na to svedkov?
tictac7
26.10.12,09:43
Je mozne ak mam v predmete zmluvy ,ze budem dohodnute prace vykonavat na zaklade podkladov od objednavatela, ktore budu mat pre mna zavazny charakter a kde su aj ustne pokyny od objednavatela,aby som povazoval jeho reakciu ,ze sa uz nemam vracat,za zavaznu, ak mam na to svedkov?

zle si to vysvetľuješ. Ústne pokyny na prácu môžeš dostať. Ústne ukončenie písomnej zmluvy, pokiaľ to nie je uvedené v zmluve (čo asi nie je) nie je možné. Od zmluvy môžeš odstúpiť v zmysle zmluvy....
.... zmluvná pokuta Ti bola vyfakturovaná oprávnene a pokiaľ zmluva trvá a Ty nič pre nich nevykonávaš, môžeš ju očakávať aj budúci mesiac....
Zita5
26.10.12,09:50
Vy ste na nepomenovanú zmluvu tzv.zamestnanec ?
vladenko67
26.10.12,09:51
takze pokial sa zmluva nevypoveda ,nemusi mi firma ani dokazovat ,ci nejaka skoda vobec vznikla?
vladenko67
26.10.12,09:52
ano tzv. zamestnanec.
Braňo
26.10.12,09:57
tkz. zamestnanec, ktorý fakturuje, čo?
vladenko67
26.10.12,10:05
citim v tom sarkazmus.to je v poriadku.nepoznate dovody a myslim ,ze ich ani nema vyznam pisat.

ano ,tkz. zamestnanec ,ktory fakturuje.
Braňo
26.10.12,10:19
sarkazmus je to, čo si podpísal, nakoľko nemáš špecifikované dôvody tej "pozastavenej" fakturácie. Takže v podstate Ťa PN nekryje.
vladenko67
26.10.12,10:45
pardon ,nikoho som sa nechcel dotknut.
islo mi len o to ujasnit si ,v com to vlastne lietam.
Zita5
26.10.12,11:03
pardon ,nikoho som sa nechcel dotknut.
islo mi len o to ujasnit si ,v com to vlastne lietam.

Aspoň sám vidíte, akú chybu ste spravili pri nerozmyslenom uzatvorení takejto zmluvy, ktorá kryje vlastne zamestnanecký pracovný pomer .
Zita5
26.10.12,11:06
clanok VII. Zmluvne pokuty V pripade,ze dodavatel sposobi svojim konanim oneskorenie fakturacie -bod VI. zmluvy objednavatela,prip.chybnu,neuplnu alebo nespravnu fakturaciu voci zakaznikovi odberatela,objednavatel je opravneny uplatnit a dodavatel povinny zaplatit zmluvnu pokutu vo vyske 50% svojej odmeny za predmetny mesiac.tuto zmluvnu pokutu uplatni objednavatel zaplatenim znizenej ciastky odmeny,dodavatel je povinny na rozdiel vystavit dobropis s predmetom Zmluvna pokuta.
to je cele znenie
sedliacky povedane :povedal som konatelovi firmy ze idem k lekarovi.on mi odvetil ,ze sa uz nemusim vracat.odvtedy som na pn

Inak ak by sa právnik pozrel na takto uzatvorenú zmluvu , myslím že nie je v súlade so zákonom .

Máte v ruke objednávku od zadávateľa prác ? Bol v nej dohodnutý termín dodania prác , ktoré sa mali fakturovať ?
vladenko67
26.10.12,11:13
nie objednavku nemam ani nebola.
vladenko67
26.10.12,11:35
nie objednavku nemam ani nebola.
vladenko67
27.10.12,04:38
dakujem za rady