edka79
26.10.12,10:45
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako mám nahodiť do pc údaje do regist. pokladne Sam4s položky tovaru. Bola som na školení , ale bolo také rýchle a kniha je tak napísaná, pre počítač. programátorov.Vie mi niekto vysvetli ť čo znamená skupina, oddelenia , Plu. Každá pokladňa je iná.Chcem sa to naučiť a nie vždy chodiť za servisným technikom dávať a platiť za programovanie položiek. Vie niekto presný postup a jednoduchý. Má niekto takú pokladňu? Kábel na pripojenie regis. pokladne do pc mám no nepustí má pre zlé nastavenie portov aké má byť? Vopred dakujem.
Sam Sa
16.12.12,23:39
ahoj, mne to tiez nejde ide ma z toho porazit, ak si na to prisla prosim napis. Vzdy ked mi to povie technik to ide, ale potom zas o nejaky cas to nejde a musim vyvolavat
Andropov
23.01.13,19:17
Mne to ide,ale je to onicom pokladna, ani moj technik sa tomu nerozumie, doteraz neviem ako sa robi storno tovaru
edka79
24.01.13,17:19
Ahoj. Pretože ony to robia náročky. Aby si prišla zas a platila.Nedávaj oddelenia, skupiny.Napísať názov firmy a dať ok.A treba dať najvyšší port , ktorý ti berie.A potom dať COM1 115200. Výskušaj ktorý ti ide cez počítač. Vtedy ta pustí uložiť položky Len dávaj cez Plu napiš názvy a cen1.Cena 2 aj cena 3 prázdne. Skupina daj 100. Pohraj sa dokial ti to zoberie .Ja som s tým mala problém uložiť stovku vždy sa mi vynulovalo.A ked sa ti to poradí treba dať dph či odvádzaš dph ja nie tak 1 dať do kolonky.A fix daj kvačku a ovr tiež kvačku. A daj ok poslať do registračnej pokladne. A potom vyskúšaj pokladnu v trenigovom režime či ti idú položky. Ja mám zase už iný problém už mám otvorené a dennú uzávierku neurobím ked nemám predaj 0 tržbu až po prejdený viac ako 24h to je cirka dva až tri dni nie je to somarina.A tiež neviem ked mi príde niekto vrátiť tovar ako stornovať už vydaný bloček. Nevie niekto dík.
migu
27.01.13,17:18
Ahojte.
Storno už vytlačeného bločku robíš cez tlačitlo VRÁTIT. Posrupuješ presne tak isto ako keď nahadzuješ, len pred každou položkou stlačíš vrátiť.
Nezabudnistorno aj spôvodným bločkom nalepiť do pokladničnej knihy.

Na nahrávanie PLU z PC máte nejaký špeciálny program?
Andropov
01.02.13,07:29
Jasne že to vela ludi nevie ako sa robi storno ked je Slovenska knižka aspon co ja mam k pokladni zle preložena.
Ja mam návod v knižke: 1. zadajte co chcete predat,potom dalsiu polozku. 2.stlacte vratit 3. zadajte cenu prveho predaneho...
To je cele zle!!!

Toto je spravne preložene z anglického manuálu:
Môžete použiť vrátit režim na nápravu kompletnej transakcie. Ak chcete opraviť akékoľvek transakcie:
1. stlačte tlačidlo VRATIT.
2. Zadajte transakciu, ktorú chcete opraviť. Môžete zadať zľavy, oslobodenie od dane alebo akékoľvek
ďalšie funkcie.
3. Nakoniec stlačte CELKOM a všetko je opravené, ako keby
pôvodná transakcia nevznikla.
Andropov
01.02.13,07:32
Ja mam program ER 230 PC Utility
Sam Sa
06.02.13,14:48
Uz som na to prisiel, vsetko je ok, akurat ma zaujima ci si treba odkladat vzdy blocik z dennej uzavierky? mam ich vsetky, len sa pre istotu pytam. Ak by mi nejaky chybal, je to velky problem?
edka79
27.02.13,14:54
Treba si odkladať všetky bločky z dennej uzávierky. No ich zaujíma daňovníkov len mesačné uzávierky. A či si platca dph alebo nie. Faktúry. treba mať z dodacími listami.všetko.