Ema1
26.10.12,14:07
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom cestovného. Som pracovníčka v štátnom podniku, ktorý ma vyslal na jednodennú služ. cestu-školenie. Nebolo mi pridelené služ. auto, využili sme s kolegom jeho súkromné. Teda nemáme cestovný lístok a chcem sa opýtať, či mám právo požiadať náhradu cestovného podľa sadzby SAD? Ďakujem.
Ema1
26.10.12,13:15
Prosím, nie je možné preplatenie formou čestného prehlásenia?
avalik
26.10.12,13:37
zalezi co je v cestovnom prikaze ... ak bolo urcene pouzitie SAD, tak ste mali ist autobusom ... ak sa zamestnavatel dohodol s kolegom, ze pouzije SAU, tak cestovne nahrady si vyuctuje len on - toto by ste mali mat v internej smernici
ivka70
26.10.12,14:30
Na vyuctovanie SC vlastnym autom su dane predpisy ..spotreba podla tech. preukazu, amortizacia atd.
Ak mal kolega suhlas na pouzitie vlastneho auta, tak to moze vyuctovat.
zamborskyjan
26.10.12,18:50
zalezi co je v cestovnom prikaze ... ak bolo urcene pouzitie SAD, tak ste mali ist autobusom ... ak sa zamestnavatel dohodol s kolegom, ze pouzije SAU, tak cestovne nahrady si vyuctuje len on - toto by ste mali mat v internej smernici

Vy, ako osoba si môžete vyúčtovať len diety, podľa toho, ako dlho trvala služobná cesta. Kolega si môže vyúčtovať spotrebu PHM podľa TP auta ,vzorca na to určeného.