Patrik981
28.10.12,09:34
Dobrý deň.

Vydražili sme starý rodinný dom.
Išlo o dobrovoľnú dražbu ktorú vyhlásila nebanková spoločnosť.
Bol som za pôvodnou majiteľkou dohodnúť kedy sa chcú vystahovať no odbila ma s tým,že za dom dostali strašne málo a že sa ide odvolať na súde.
Som presvedčený že nepochodia ale štve ma,že sa to môže veľmi dlho natahovať.
Chceme začať z rekonštrukciou a na dom sme si brali úver v banke :(.

Som teda právoplatným majiteľom a MUSIA sa vystahovať kým súd nerozhodne inak?

Vďaka všetkým za odpovede.


P.S.
Pani od začiatku hrala mŕtveho chrobáka. Dom nesprístupnila záujemcom (boli sme traja)
ani odhadcovi ktorý následne urobil odhad stavby podla katalógu a veku stavby (100rokov).
Dražobná spoločnosť dodržala všetky zákonné podmienky.
No ona to chce napadnúť s argumentom že dom bol podhodnotený a ide si dať urobiť nový znalecký posudok.
arizona
28.10.12,08:47
Patrik981
28.10.12,09:21
Vďaka Arizona.

Preštudoval som si všetky odkazy no nenašiel som odpoveď na otázku.

Musia sa vystahovať za predpokladu že sa odvolali na súde?

Momentálne čakám ešte dva týždne ktoré som im dal prostredníctvom aukčnej spoločnosti na vysťahovanie.
Potom sa spíše zápisnica o odovzdaní (resp. neodovzdaní nehnuteľnosti).
Čo keď začne pôvodná majiteľka mávať odvolaním na súde?
Vypratať ich či nevypratať?
List vlastníctva asi nedostanem...
draik
28.10.12,10:07
Z domu ich dostanete nedobrovoľne len pomocou exekútora. Najprv však o vyprataní bude musieť rozhodnúť súd. Ak to budú celé naťahovať (o.i. požadovať prerušenie konania o tejto veci kvôli prejudiciálnej otázke platnosti dražby), tak sa tam tak skoro legálne nedostanete. Môžte ich síce postrašiť trestným oznámením, pre urýchlenie však reálne pomôžu len menej štandardné postupy...
misoft
28.10.12,15:46
V prvom rade je potrebné, aby to bolo v katastri - a LV. Pokiaľ bola dražba (môže napadnúť) a bola vyplatená suma, bolo dražbe zápis -mal by sa o to postarať (LV). Od toho sa už potom odvíja ďalšie - súd, vypratanie, exekútor. Pokiaľ je už oficiálne majiteľom - odpojí elektrinu, vodu, plyn. Alebo im predloží nájomnú zmluvu. (tie menej štandardné postupy.... v rámci normy :D)
Patrik981
29.11.12,17:48
Takže, milá pani mi nehnuteľnosť neodovzdala,
napriek tomu že mám list vlastníctva.
Stále tvrdí že sa odvolala na súde.
Nedovolí mi vstúpiť do domu ani na pozemok.
Bol som na Polícii a požiadal som ich nech idú so mnou,
že si chcem nehnuteľnosť zdokumentovať,lebo mám podozrenie že mi ju zdevastujú.
Tiež som chcel podať trestné oznámenie podľa § 218 Trestného zákona(neoprávnený zásah do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru).
Riaditeľ policajtov odmietol a odôvodnením že sa jedná o občiansko-právny spor a že si to mám riešiť súdom a exekúciou.
Oni vraj nemôžu nič kým im to nenariadia zo súdu.
Sám do objektu nechcem vstupovať nakoľko mám obavy,že si na mňa vymyslia nejakú krádež alebo podobne...
kisko@inmail.sk
29.11.12,17:57
Odbornú radu ti nedám,ale moja skúsenosť-chvalabohu už exmanželka mi vykradla celý dom v mojom vlastníctve,všetko drevene,železne,medenéplastove a sklenene zobrala.Dom som mal kompletne zariadený.Polícia nepomohla nič,neumožnili mi ani vstup na policajnú stanicu.
Stráž si svoj majetok aby si nedopadol ako ja.
Patrik981
29.11.12,18:05
Pre mňa,za mňa nech si berú všetky caky-paky ale bojím sa že keď budú donútený odísť tak poškodia trebárs inštalácie alebo nadpília krov atď.
Lubo8888
03.12.12,03:30
mňa by zaujímalo , či ak bývalý majiteĺ hraje mrtvého chrobáka teda nekomunikuje neberie poštu , či by bolo možné na pozemok umiestniť obytný príves , alebo nejaký dočasný obytný objekt , aby bolo možné postrážiť novým vlastníkom alebo jeho povereným osobám , nehnuteľnost proti neprístojnému správaniu , odcudzeniu alebo záškodníctvu, až do výroku súdu alebo dosiahnutiu exekúcie
buchač
03.12.12,06:38
mňa by zaujímalo , či ak bývalý majiteĺ hraje mrtvého chrobáka teda nekomunikuje neberie poštu , či by bolo možné na pozemok umiestniť obytný príves , alebo nejaký dočasný obytný objekt , aby bolo možné postrážiť novým vlastníkom alebo jeho povereným osobám , nehnuteľnost proti neprístojnému správaniu , odcudzeniu alebo záškodníctvu, až do výroku súdu alebo dosiahnutiu exekúcie
...na pozemok asi ťažko , je to tiež súkromné vlastníctvo ...
Nič nebráni ( okrem dopravných značiek ) predsa zaparkovať na verejnej komunikácií ..

Lenže ako by si chcel ( respektíve poverené osoby - akože SBS ??? ) zabrániť proti uvedeným okolnostiam ???
Raz darmo , síce máš LV z katastra z dražby , no bolo dané odvolanie proti rozhodnutie ...

Vieš si ale predstaviť tie náklady na stráženie ???
To sú iné pálky ...
Doba , pokiaľ súdy rozhodnú , by Ťa zruinovala ...


K samotnému problému sa radšej nevyjadrujem , nemienim si pokaziť deň...

Len taká poznámočka :
Pokiaľ budú také zákony , tak nemá význam sa aj nejak po súdoch vláčiť .
Súd síce rozhodne v prospech navrhovateľa , ale čo z toho , keď odporca obštrukcie robí a vykonanie rozhodnutia súdu je v nedohľadne .
Nečudujem sa potom , že sa dejú rôzne skutočnosti , ktoré sa následne uverejňujú v tých čiernych kronikách .
misomiso
03.12.12,07:14
Neviem, co cakas. Teda nie od nas, ale co cakas od tej byvalej majitelky vlastne. Idu ju vystahovat na ulicu a ty cakas, ze to tam este aj pred odchodom poupratuje a bude ta vitat chlebom a solou?

Samozrejme ze sa citi ukrivdena a podvedena. Ako keby si nevedel, ake praktiky klamania klientov vyuzivaju nebankovky, aby sa takto nemoralnym sposobom dostali k barakom.

Raz som tiez prisiel na inzerat, chalpik predaval RD. Hned mi boli cudne dve veci. Chalan mal asi 20 rokov, hoci prisil v novom Audi, a ked sme dorazili na miesto, tak sa zhrkla cela ulica a vsetci pozorovali, co sa bude diat. Susedia sa jednoducho prisli pozriet, co sa podla svina tam teraz bude byvat, co ich suseda podvodne. dostala z baraku.

Isli sme dovnutra, s tym problem nebol, vidim, barak prazdny, ale v kurine este boli sliepky a v pivnici kompoty na regaloch. Ja som myslel, ze mlady ten dom zdedil. Pytal som sa na nejake detaily, ako napr. hlavny privod vody, plynu, elektrinu a pod, a videl som, ze mlady nema ani sajnu. Vravim mu: vy ste majitel a vy ste sem nechodili ani na navstevu?

On, ze on je majitelom iba tri dni, ze tam byval starky s vnukom, vnuk zobral pozicku na podnikanie, nevladal splacat, tak jedneho dna prisiel exekutor. Mlady este starkeho stihol spratat do domova dochodcov, ale sam je teraz na ulici...

No tak som mu pekne podakoval a odisiel som. Inak, cena bola menej ako polovicna, bol to pekny, zdravy dom, v tichej ulici z krasnou zahradou.
buchač
03.12.12,11:10
Dobrý deň.
Vydražili sme starý rodinný dom.
Išlo o dobrovoľnú dražbu ktorú vyhlásila nebanková spoločnosť.
Bol som za pôvodnou majiteľkou dohodnúť kedy sa chcú vystahovať no odbila ma s tým,že za dom dostali strašne málo a že sa ide odvolať na súde.


Neviem, co cakas. Teda nie od nas, ale co cakas od tej byvalej majitelky vlastne. Idu ju vystahovat na ulicu a ty cakas, ze to tam este aj pred odchodom poupratuje a bude ta vitat chlebom a solou?


Zvyšok príspevkov je nepodstatný ... nemá význam riešiť ...

Ak niekto nemá rozum a položí v zálohu vlastné bývanie a to dokonca nebankovke , nuž jeho smola...

Bankovka a či banka - a nie je jedno ???
Obe chcú dostať predsa svoje peniaze a je úplne bezpodstatné , že akým spôsobom ....

Dám otázku ...
Kto by si nechal po hlave skákať , ak by požičal nejakú čiastku a o dotyčný by robil všeliaké obštrukcie a prekážky ???
Snáď nikto ( samozrejme , ak sa jedná o vyššiu čiastku ) , okamžite dáva podnet na vydanie platobného rozkazu .

Majiteľka domu v podstate môže byť rada , že pri dnešnom útlme a poklesu predaja na trhu nehnuteľnosti vôbec došlo k nejakému to predaju ......
Tu vidím ani nie amorálnosť nebankovky , ale skôr nenásytnoť dotyčnej ženskej...

Je síce pravda , že poniektoré nebankovky sú/boli jak žraloci , ale tie zlaté časy im už skončili...



....a či sa snáď mýlim ???.......nuž , nemyslím si to ...
misomiso
03.12.12,12:25
To j euplne jedno. Nechem by som sa dennodenne pozerat do oci susedom tejto pani za takychto okolnosti. Vela sa v tomto biznise nezmenilo, vacsinou su to vsetko take zvlastne mafie, ktore sa tymto zaoberaju a dobre im to vynasa.
buchač
03.12.12,12:39
To j euplne jedno. Nechem by som sa dennodenne pozerat do oci susedom tejto pani za takychto okolnosti. Vela sa v tomto biznise nezmenilo, vacsinou su to vsetko take zvlastne mafie, ktore sa tymto zaoberaju a dobre im to vynasa.
...nuž mne by bolo úplne jedno ...tí susedia

Každé čudo tri dni trvá ...a možno aj susedia by boli radi , ak by mali nového suseda ...
Ale to je už o iných myšlienkových pochodoch ...

...a čo sa týka mafie ...nuž tá aspoň slovo dodrží na rozdiel od politikov ...
Patrik981
04.12.12,06:56
Susedia bi boli radi keby vypadli a aj ona sama sa zmienila ze sa jej tam nepaci,
"ale dostali strašne málo".
Najprv nepustia odhadcu potom ani záujemcov tak čo čakali?
Ja ju tam kludne nechám aj do Velkej noci a bol som ochotny pristupit na nejake symbolicke nájomne,nech si zariadi čo treba ale nech sa nestava na zadne!
Povie že ma nevpusti na pozemok ani do domu...
Policajti tiež majú na saláme.
Tak to ma ozaj nasr...
Teraz som to dal právnikovi,no to bude na dlho a hlavne draho.
Keby tí trpáci v uniforme spolupracovali tak jej fakt vyberem okna za to ako sa správa:mad:
buchač
04.12.12,07:29
Policajti tiež majú na saláme.
Tak to ma ozaj nasr...
Teraz som to dal právnikovi,no to bude na dlho a hlavne draho.
Keby tí trpáci v uniforme spolupracovali tak jej fakt vyberem okna za to ako sa správa:mad:

...osobne sa vyjadrím len k zvýraznenému ...

To chceš povedať , že trpáci v uniforme - policajti keby spolupracovali , tak paničku svinským krokom poženieš kade ľahšie ?
Ja viem , že nie to si myslel ... no policajti tiež musia dodržiavať zákon ( bavíme sa o normálnom živote ) a nie skákať , ako si jeden zmyslí ...

Raz darmo ... jeden si myslel , že za lacno kúpil a teraz draho , ako trpák , bude platiť vedľajšie výdavky ...

Ono je dobre občas vopred porozmýšľať a potom konať ...



Ozaj ......ja by som porozmýšľal aj nad iným konaním , aby som sa k svojmu dostal ....aj za cenu , že ja by som stál ako obvinený pred súdom...
Sú to síce krajné riešenia , lenže na tieto treba aj tú guráž ...
Patrik981
04.12.12,07:47
Ja ju nechcem vyhanat,len jej zneprijemnit zivot.
Policajtov som požiadal aby asistovali pri vstupe,
nakolko mi byvala vlatnicka brani vstupu!
Ide predsa o § 218 Trestného zákona(neoprávnený zásah do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru).
BUCHAČ,podla teba akože nemám právo vstupovať na svoj pozemok?!
Chcel som si len vsetko pofotit.
Tí darmožráči odmietli akúkoľvek súčinnosť!
buchač
04.12.12,08:00
Z domu ich dostanete nedobrovoľne len pomocou exekútora. Najprv však o vyprataní bude musieť rozhodnúť súd. Ak to budú celé naťahovať (o.i. požadovať prerušenie konania o tejto veci kvôli prejudiciálnej otázke platnosti dražby), tak sa tam tak skoro legálne nedostanete. Môžte ich síce postrašiť trestným oznámením, pre urýchlenie však reálne pomôžu len menej štandardné postupy...


Ja ju nechcem vyhanat,len jej zneprijemnit zivot.
Policajtov som požiadal aby asistovali pri vstupe,
nakolko mi byvala vlatnicka brani vstupu!
Ide predsa o § 218 Trestného zákona(neoprávnený zásah do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru).
BUCHAČ,podla teba akože nemám právo vstupovať na svoj pozemok?!
Chcel som si len vsetko pofotit.
Tí darmožráči odmietli akúkoľvek súčinnosť!
Patrik , šak čítaj všetko ....a poriadne !!!

Policajt nemá šancu sa dostať na pozemok .... na to musí byť pádny - adekvátny dôvod ... vravi sa tomu trestné konanie ....


Dám príklad :
Robím žúrku v paneláku a susedia sa sťažujú ....
Policajti prídu , šak robia si svoju povinnosť ...
Chcú ísť do bytu a prelustrovať mojich hostí ...
TRT MAKOVÝ - NEPUSTÍM DO BYTU ...NEMÁ NÁROK !!!!
Môže mi dať maximálne pokutu tých 33 € a vrátiť sa pekne na oddelenie ...
Liptáčik
04.12.12,08:04
Len otázočka: Stará majiteľka sa už pri kúpe - dražbe chovala tak, ako sa chovala. Nesprístupnila nehnuteľnosť, nepustila odhadcu. Nenapadlo Ťa vtedy, že problémy budú pokračovať?
Mária27
04.12.12,08:34
Dal si návrh na vypratanie domu? Po nadobudnutí právoplatnosti rozsudku sa to stane exekučným titulom a exekútorovi bude asistovať aj polícia.
Nechce sa mi to čítať znova, ale myslím, že ty iba od nej vieš, že dala niečo na súd. Ak sa bude ohradzovať voči cene, to jej neprejde. Žiadaj vypratanie, skús rozkaz na plnenie, to je najrýchlejšie.
bluehen
04.12.12,08:42
Sice zakony vam nahravaju, ale kto takto ziska nehnutelnost cez nebankovku, exekuciu a drazbu pod cenu, a navyse sa tu hra na toho najviac poskodeneho ma napada len jedno, drzim palce byv. majitelke susedom aby to pekne zneprijemnili
Patrik981
05.12.12,21:07
Absolútne vôbec nemaš šajn o čo ide.
Susedia ju tam nechcú (asi dobre vedia čo je zač).
Keď ti dajú majetok do dražby tak asi tomu niečo predchádza...
A ešte v deň konania dražby máš možnosť konať tak aby si oň neprišiel.
Skús - http://www.vendue.sk/proces-drazby.php

Že Ti ide dom do dražby máš oznámené veľmi dlho dopredu.
Napríklad tu vedela majitelka skoro pol roka dopredu že dom pôjde do dražby!
Bolo jej to oznámené nakoľko si neplnila finančné závazky.
Potom prišiel odhadca a až potom bolo vyvesené oznámenie o dražbe pre verejnosť a to je minimálne mesiac pred dražbou na obecnej tabuli,takže to mohol kúpiť ktokoľvek a aj tu bolo viac záujemcov.
Som teraz ten zlý zato že som dal najvyšiu ponuku?
Museli sme si vziať s priateľkou úver na 10rokov!
Z mojich ťažko vydretých peňazí sa následne vyplatili všetky dlžoby čo pôvodná majiteľka mala.
Nejake drobné si odrátala dražobka za réžiu a výťažok z dražby bol samozrejme vyplatený pôvodnej majiteľke!
Ja nemôžem za to koľko mala dlžôb a tým pádom jej ostalo,čo jej ostalo.
duris1
15.01.13,07:29
Mame s manzelom rovnaky problem. Vydrazili sme byt este v roku 2010, hned po drazbe podal byvaly majitel na sud odvolanie o neplatnosti drazby. Nastastie sa dostavil hned na prve pojednavanie a jeho staznost bola zamietnuta. V aprili 2011 nadobudlo rozhodnutie pravoplatnost. V januari 2011 sme podali navrh na vypratanie bytu. Pravoplatne rozhodnutie dodnes zo sudu nemame kedze sudkyna bola urcite nejakou znamou byvaleho majitela bytu. Robila zbytocne prietahy az sa nam veci dostali na kajsky sud v Presove, kde dodnes nic neurobili. Podali sme trestne oznamenie na policii a mali sme sud teraz 10.januara 2013. Byvaly majitel je zbaveny viny kedze nas prezident udelil amnestiu a vztahuje sa to aj na tohto byvaleho majitela. Jeho zena este moze byt odsudena, ale sud bol odroceny na marec. Policia ti urcite nepomoze pokial nemas rozkaz na vypratanie. Mozes ich skusit vystahovat sam, ale oni na teba potom mozu podat trestne oznamenie za porusovanie ludskych prav kedze tam maju trvaly pobyt a ziju tam urcite uz zopar rokov. Ty tam trvaly pobyt nemas a policia by na to prihliadala. Rovnako je to aj s vypnutim energii. Pokial pojdu k lekarovi, ze z toho maju nejake nasledky, prechladenie alebo nieco chronicke si na tom opat horsie ty. My cakame uz 2 a pol roka...Zialbohu sudy su pomale a zakony proti nam. Drazobna je osetrena, ze vsetko urobili super, drazba je pravoplatna, ale ty rovnako ako aj my mame smolu. Snazila som sa urobit vsetko mozne, vyzvy, dohoda o najme, ale tito ludia uz nemaju co stratit tak s tebou komunikovat nebudu, odmietaju a je im v podstate jedno, ze ty si v s.....ch. Ako som uz povedala, nemaju co stratit a natahuju cas. No a nas system im to dovoli tak to co mozu pouziju. Z logickeho hladiska by to urobil asi kazdy z nas. Zialbohu na nas, co sme vydrazenu nehnutelnost kupili nikto nepozera, kolko nervov a casu a penazi ta stoji chodenie po sudoch, po veceroch nemozes zaspat lebo rozmyslas nad tym ako tento system nefunguje....To by bolo na dlho. Takze patrik 981 perfektne ta chapem, viem co momentalne prezivas a ludia, ktori to nezazili alebo s tym nemaju osobnu skusenost by sa k tomu ani vyjadrovat nemali. Keby som nieco nove objavila alebo sa nieco nove dopocula dam urcite vediet. Drzim palce teba aj sebe!
buchač
15.01.13,07:39
Mozes ich skusit vystahovat sam, ale oni na teba potom mozu podat trestne oznamenie za porusovanie ludskych prav kedze tam maju trvaly pobyt a ziju tam urcite uz zopar rokov.
Vydrbal by som na ulicu ....raz - dva ....

...a nech si len podávajú koľko len chcú ........pod mostom sa zle úraduje ....nech si skúsia aj ten iný pohľad .....
Patrik981
30.01.13,13:19
No Ja som im preventívne trvalý pobyt zrušil.
Stačí list vlastníctva a na obecnom úrade už na to majú tlačivo...
Nedávno im končila doba na odvolanie tak to idem podať na súd.
Keď píšeš,že policia prihliada na to kto tam má trvalý pobyt,tak ma napadlo-veď si tam pobyt môžem nahlásiť. :rolleyes:
Pomôže to nejak?
duris1
30.01.13,13:39
No neviem, ci ti pomoze prihlasit sa tam na trvaly pobyt, bude ti tam potom chodit posta, mozno sa budes musiet pripojit na energie alebo platit bytovemu druzstvu. Ja som im ten trvaly pobyt nezrusila aj z tychto dovodov. Ale nemozem tvrdit, ze som si na 100% ista, ze to pomoze alebo nepomoze. Nam sa teraz ten pripad o vypratanie taha uz 2 a pol roka a este mame stale papiere na Krajskom sude v Presove a nemame ani vytycene pojednavanie, takze poviem ti pravdu, ja uz ani sama neviem ako dlho sa to este bude tahat. To si mozno skor kupime nejaky novy byt pri takomto tempe. Ale urcite to nevzdame! Drz sa a podavaj novinky ak by sa nieco udialo. Ja dam tiez urcite vediet.
Patrik981
26.03.13,08:08
Zas*aný elektrikári nechcú ani odpojiť elektrinu.
Darmo sme vlastníkmi nehnuteľnosti i el. prípojky.
Stále si melú svoje, že pôvodná vlastníčka má s nimi zmluvu a platí si tak ju nemôžu odpojiť!
To kde žijeme?
duris1
26.03.13,12:05
To fakt? Vobec som si nemyslela, ze toto by mal byt problem. Keby si tam siel osobne s listom vlastnictva a povedal, ze sa tam stahujes a chces zrusit elektrinu? Alebo sa skus dohodnut s inou spolocnostou, urob s nimi zmluvu, ale povedz, ze ta v pohode mozu vypnut, ze tam momentalne nezijes. No ja uz fakt neviem. Ja som taketo veci nerobila lebo ako som uz pisala dost som sa obavala toho, ze sa toho chytia, kedze tam byvaju aj so synom. Radsej som neriskovala. Ale nemyslim si, ze takto nieco poriesis. Mal by si fakt mat ten papier na vypratanie. Ked to chces urobit legalne samozrejme....Ako dlho sa ti to vlastne uz taha. Nam budu tento rok v septembri 3 roky.
Ketryn
21.05.13,10:23
Ja chcem vydražiť dom dnes mala byť obhliatka ale vlastník nás tam nepustil. Trvalí pobyt tam nemá. Myslim si že ak to vydražíme on sa sám len tak od seba nevysťahuje čo potom zavolať policajtov ??? trvalý pobyt tam nieje a on je zlodej nie???? Ako postupovať??
Tweety
21.05.13,10:31
Nie je podstatné, či má alebo nemá trvalý pobyt, podstatné je to, či je alebo nie je majiteľom nehnuteľnosti.
Ketryn
21.05.13,10:35
však po dražbe som majiteľom už potom ja ked si na dražbe vyžiadať urobiť notársku zapisnicu je to exekučný príkaz. Dám to exekútorovi alebo policajtom nepomôžu mi v tom policajti??
draik
21.05.13,10:57
Keby to bolo také jednoduché, neriešili by to niektorí vydražitelia x mesiacov až niekoľko rokov žalobou o vypratanie na súde.
Dubak2000
21.05.13,11:02
však po dražbe som majiteľom už potom ja ked si na dražbe vyžiadať urobiť notársku zapisnicu je to exekučný príkaz. Dám to exekútorovi alebo policajtom nepomôžu mi v tom policajti??

Co tak si precitat tuto diskusiu od zaciatku, ved tu presne pisu o tom ako to funguje ludia co to riesia....
Ketryn
21.05.13,11:04
oplatí sa potom niečo kupovať v dražbe???
Patrik981
06.10.13,18:28
Po dlhej dobe žiaden pokrok.
Slovenské súdnictvo je banda darmožráčov ako aj Polícia atď.
Z nášho okresného súdu to poslali na okresný súd v Trenčíne (odtiaľ je dražobka)
Tam to poslali na krajský súd a odtiaľ spať k nám.
Medzitým ubehlo pol roka.
Potom sa to neriešilo lebol bolo leto,dovolenky.
Teraz to má pridelené jeden sudca ktorý ma toho údajne strašne veľa.
Aspoň sa mi podarilo dosiahnuť odpojenie elektriny...
arizona
06.10.13,18:40
Mozem jednu otazocku na tych, ktori ziskali byt v drazbe?

Preco vlastne ste sa rozhodli pre tuto moznost nadobudnutia nehnutelnost? Stalo vam to za tie nervy? Sli by ste do takehoto "obchodu" znova?
alaya1
06.10.13,18:48
Mozem jednu otazocku na tych, ktori ziskali byt v drazbe?

Preco vlastne ste sa rozhodli pre tuto moznost nadobudnutia nehnutelnost? Stalo vam to za tie nervy? Sli by ste do takehoto "obchodu" znova?

chcela som takto s muzom kupit dom, ale rozmysleli sme si to, ani cena nebola nizka a tie nervy, za to nestali.
AmmiS
11.10.13,20:16
V akej nebankovke mali pôvodní majitelia úver, na základe ktorého im predali dom v dražbe? a ako sa volala dražobná spoločnosť? Ja len z opatrnosti... totiž množstvo nebankoviek má s klientami uzavreté absolutne neplatné úverové zmluvy. Na základe týchto zmlúv (dlhu z takých zmlúv) nemožno vydražiť nehnuteľnosť (ani iná spoločnosť, na ktorú prípadne postúpili svoje práva nebankovky.) Pokiaľ sa majitelia neplatnosti zmluvy dovolajú, môže sa stať, že neplatnou sa stane aj dražba, v ktorej ste dom vydražili.
Šteruská
27.11.14,07:35
Rada,nedražiť,nekupovať žiadny byt,rodinný dom,nehnuteľnosť v dražbe!!!!Prečo?Pokiaľ sa nezmenia zákony chrániace neplatičov a špekulantov,tak nie.Človek,ktorý dá za vydraženú nehnuteľnosť všetky svoje úspory a zvyčajne musí splácať úver,nemá šancu,"vđaka benevolentným zákonodarcom, zákonu a aj sociálnej politike,že kto nespláca je chudák ohrozený" užívať svoje vlastníctvo.VEĎ TO JE CHORÉ!!!Máme s tým skúsenosti 5-ročné.A preto NIE NIE NIE!!!NEDRAŽIŤ.
expeeert
27.11.14,11:08
Čiže zhrnuté a podčiarknuté - Bývalý majiteľ má problém, nový majiteľ má problém, len dražobná spoločnosť a nebankovka sú vyplatení a sa smejú - dobrý systém.
Zákon nechráni neplatičov, ani platičov ale chráni nebankovky a dražobné spoločnosti.
A inak neplatiči a špekulanti - sú rôzni ľudia a rôzne prípady a ak dôjde ku dražbe je otázne, či je minimálne morálne v poriadku alebo nie. Niekto môže prísť o dom len vďaka prešpekulovaným zmluvám a drobným nedoplatkom, prípadne omeškaniu (toto už myslím naši zákonodarcovia upravili) a tiež sú takí, ktorí si bezhlavo napožičiavajú bez domýšľania následkov a potom sa tvária ako svätí za dedinou, keď to musia splatiť.
Andrea.su
15.06.16,18:40
Patrik981, ako sa to vyriesilo s vydrazenou nehnutelnostou